Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Falujące obroty, wysokie napięcie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=82048)

MRAF 09-04-18 18:07

Falujące obroty, wysokie napięcie
 
Hej

Przeszukałem całe forum, w tym drugie forum forda. Nie mogę znaleźć odpowiedzi...

Mój Focus mk1 2.0, szaleje z obrotami. Potrafi przy wciśniętym sprzęgle trzymać 3000 obrotów, sam na światłach podwyższa je na np. 1500 itp..

Oprócz tego być może to jest przyczyna, szaleje napięcie w górę. Ładowanie to według miernika oraz wyświetlacza na zegarach 17V, od 12,5 do 17V.

Jak jest wyższe zapala się kontrolka ładowania. Nawet jak nie zapala się to przy zmianie obrotów światła / wentylatory chodząc raz mocniej raz słabiej.

Na postoju jak kierunkowskaz jest zapalony i zaciągnięty ręczny to widać jak kontrolka ręcznego świeci raz mocniej raz słabiej.

Regulator był zmieniany trzy razy, w tym za trzecim razem sam zmieniłem na MagnetiMarelli. Do tego napinacz paska klinowego i pasek klinowy oraz nowy akumulator.

Krokowiec był wymieniany też trzy razy i za trzecim zrobiłem to sam na silniczek FEBI.

Styki wyczyściłem papierem ściernym i wypsikałem kontaktem. Wyczyściłem odmę, wymieniłem te wężyki, linka gazu itp. wszystko zrobione - to by nie wpływało na elektrykę.

Gdzie szukać przyczyny?

kub112 10-04-18 05:55

Kontrolki to może wina zimnych lutów w zegarach?
Skoro regulator wymieniany a alternator?
Krokowiec wymieniany a przepustnica czyszczona była?
Podłączałes pod komputer? jakieś błędy? może tam znajdziesz podpowiedź.

MRAF 10-04-18 08:33

Raczej nie będzie zimnych lutów na każdym styku - światła postjowe, dzienne, kabinowe, wentylatory czy kontrolki... - wszystko wtedy chodzi mocniej/słabiej.

Alternatora ja nie sprawdzałem samego w sobie, podobno robił to mechanik-elektryk. Przepustnica czyszczona - nie wpływałaby ona na elektrykę.

Komputer pokazuje jedynie na gazie, że mieszanka nie jest odpowiednia - nie jest wyregulowana instalacja. Na benzynie jest to samo.

amper124 10-04-18 23:13

Hmmm. Ja bym pojechal dla swietego spokoju do drugiego speca i obadał alternator raz jeszcze.
Druga rzecz - punkty masowe
Trzecia - obadales wezyki za kolektorem ssacym? U mnie jeden byl dziurawy (serwo-kolektor) i robily sie jaja.
Czwarte - skoro mieszanka z czapy i masz lpg to obadaj czy sonda nie poszla do piachu.
Jakie masz jałowe obroty?

wacek 11-04-18 14:54

Skaczące obroty silnika i ładowanie za wysokie i za niskie. obstawiam zła interpretacje komputera tz. napięcie ładowania jest regulowane przewodem dochodzącym do alternatora taki z wtyczką . Możliwe że jest złamany lub nie kontaktuje. Komputer zbiera informacje z wielu sygnałów jak włączy się pobór prądu światła szyba wentylacja klima podnosi obroty żeby zwiększyć ładowanie. Sprawdź napięcie na alternatorze masa silnika i zacisk plus alternatora , potem zacisk alternator i minus akumulatora . Powinno być takie samo napięcie. Wejdź w meni serwisowe i sprawdź jakie napięcie pokazuje komputer.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi