Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDCi brak mocy (turbina nie bangla) a przepływomierz (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=58599)

maticomp 17-07-12 22:49

1.8 TDCi brak mocy (turbina nie bangla) a przepływomierz
 
Hej,

Od dłuższego czasu borykam się w swojej 1.8 TDCi z 2003 roku z problemem braku mocy. Szczególnie na niskich biegach turbina w ogóle nie raczy dać o sobie znać. Wolno wchodzi na obroty kompletnie bez pomocy turbiny, nierzadko zostawiając za sobą sporo dymu. Co jakiś czas turbina "zaskoczy" i foka mknie do przodu tak jak dawniej. Na wyższych biegach problem występuje dużo rzadziej, ale czasem też - aż strach wyprzedzać, bo nigdy nie wiadomo, czy auto wytorpeduje do przodu, czy postanowi się zbierać jak żółw w piasku.

Foka była już u wielu mechaników i nikt nie ma pojęcia co jej jest. Jedni podejrzewali, że winna jest turbina - oddawali do czyszczenia, nic. Inni twierdzili, że EGR - wymienili, nic. Jeszcze inni twierdzili, że bierze lewe powietrze... szukali i nic. Ostatnio magik stwierdził, że przepływomierz.

Po odłączeniu przepływomierza - istotnie - auto całkowicie odżyło. Zachowuje się dokładnie tak jak powinno w kazdym zakresie obrotów. Ma buta od jedynki po wszystkie wyższe biegi, a turbina zawsze wie do czego służy i jak powinna działać. Mechanik orzekł, że przepływka do wymiany... zamówił nową, wymienił, podpiął i to samo. Czyli to jednak nie ona (bezpośrednio) była winna.

Problem w tym, że skończyły mu się pomysły.

Co może być mojej foce, że odpięcie przepływomierza załatwia sprawę kompletnie, a jednak to nie on jest winny i wymiana nie pomogła?

Będe wdzięczny za wszelkie sugestie, bo już siwy się zaczynam robić :(


Dzięki serdeczne i pozdrawiam!
M.

Plutek5 30-03-14 00:04

Udało Ci się rozwiązać problem?

Dirk 01-05-14 21:50

Ja też chętnie się dowiem. U mnie jak to stwierdził mechanik jest brak sterowania turbiną, czyli jeżdżę bez nie. Turbina sama w sobie podobno jest ok -komputer nie pokazuje błędu, ale nie spełnia swojej funkcji. Trzeba szukać, bo albo to pierdoła, albo całość do wymiany.

berthold61 02-05-14 10:02

ja dziś będę uszczelniał węże do IC bo też szarpie ale mniejsza z tym ,wiem jedno już więcej diesla w życiu nie kupię chyba że stary kibel bez elektroniki i pośrednim wtrysku .amen

Toretto 02-05-14 10:07

Jak żeś pan kupił padake to co się dziwić. Chyba ze salon to co innego

marcomw 09-07-14 21:43

wg mnie wina leży w tych 2 zaworkach podciśnienia , jeden od EGR a drugi od turbiny

TUNELINER 10-07-14 10:58

Cytat:

Napisał marcomw (Post 994086)
wg mnie wina leży w tych 2 zaworkach podciśnienia , jeden od EGR a drugi od turbiny

a dlaczego?
odłącz wtyczke od jednego i drugiego,

w tdci wystepuja 3 rodzaje elektro zaworów, od klapki gaszacej, egr i sterowania geometria turbiny.

po pierwsze primo sztanga od turbo ma chodzic plynnie, robierasz plastiki i wlaczasz silnik sztanga cofa sie w skrajnie niskie położenie,

po drugie zmien mechaników, głupki i barany,


tu macie filmik od jednego z forumowiczow, widac sztange i widac ze jest problem, skok jest 1,5-2cm, a tu z milimetr

emos 16-11-14 21:28

Taki sam problem
 
1.8 TDCi brak mocy Chciałbym odświeżyć temat a może problem rozwiązany?Proszę o odpowiedź.

TUNELINER 17-11-14 14:27

opowiedz nam o tym

sebekjam 17-11-14 20:33

Zdejmując pokrywę, osłonę silnika przy pracującym silniku powinno być słychać pracujący elektrozawór sterowania geometrii turbiny.

dostojnykocur 17-11-14 21:27

ma ktoś podobne probemy? Ja przy przyspieszaniu np. pod wzniesienie z niższych obrotów (1600-1800 zwykle) lekko dodając gaz czuje taką krótką serie szarpnięć,jakby czkawka. nie wiem czy to nie może być również objaw turbiny. Od niższych obrotów nie wkręca się mocno, tak jak to robi powyżej 2000.
Dolałem STP do czyszczenia wtryskiwaczy, oraz układu paliwowego, niby zauważyłem poprawę,ale tylko mi się wydawało, czkawka pojawia się czasami, zwłaszcza przy lekkim przyspieszaniu z okolic wyżej wymienionych obrotów. Przepływomierz wyczyściłem, filtry powymieniane jeszcze dolot do sprawdzenia, baranki trochę zaolejone.

bastek016 17-11-14 21:35

Nie dolewaj STP nic nie daje, http://www.liqui-moly.pl/produkty/do...il-2185-detail

Jak stp trochę sytuację poprawiło ten środek pomoże :)

TUNELINER 19-11-14 14:07

a właśnie ze daje, i to duzo bo usuwa syf i nagar z układu paliwowego ktory trafia czesciowo do filtra a czesciowo do pompy i na wtryski ktore nadaja sie pozniej do wymiany :)

polecam,


a wogole to jak słychac pracujacy elektrozawór to znaczy ze to jego ostatnie chwile...

sebekjam 19-11-14 22:16

Czy pracujący elektrozawór sterowania geometrii turbiny ( z czarną wtyczką ) powinien wydawać z siebie dźwięk (cykanie).

emos 18-05-15 20:31

Cytat:

Napisał dostojnykocur (Post 1022128)
ma ktoś podobne probemy? Ja przy przyspieszaniu np. pod wzniesienie z niższych obrotów (1600-1800 zwykle) lekko dodając gaz czuje taką krótką serie szarpnięć,jakby czkawka. nie wiem czy to nie może być również objaw turbiny. Od niższych obrotów nie wkręca się mocno, tak jak to robi powyżej 2000.
Dolałem STP do czyszczenia wtryskiwaczy, oraz układu paliwowego, niby zauważyłem poprawę,ale tylko mi się wydawało, czkawka pojawia się czasami, zwłaszcza przy lekkim przyspieszaniu z okolic wyżej wymienionych obrotów. Przepływomierz wyczyściłem, filtry powymieniane jeszcze dolot do sprawdzenia, baranki trochę zaolejone.


Znowu odświeżę podobne objawy jak u kolegi Dostojnykocur
Może ktoś się z tym uporał ???

TUNELINER 18-05-15 22:22

jak szarpie to paliwo, turbina albo tłoczy cisnienie albo nie,

emos 19-05-15 15:34

Cytat:

Napisał TUNELINER (Post 1065228)
jak szarpie to paliwo, turbina albo tłoczy cisnienie albo nie,

od 2500 tyś. ładnie się zbiera
sprawdzony układ dolotowy
układ paliwowy
brak błędów
sztanga działa
co dalej ??

TUNELINER 20-05-15 11:01

pedał gazu???

emos 20-05-15 17:49

Cytat:

Napisał TUNELINER (Post 1065602)
pedał gazu???

nie mam na podmianę jest inny sposób

TUNELINER 22-05-15 18:06

rozebrac i sprawdzic linie styku, tasma lubi sie wycierac


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi