Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Wymiana żarówki w foce II (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33348)

muszka 09-12-09 08:39

Wymiana żarówki w foce II
 
Witam. właśnie mi padła żarówka w przednim lewym leflektorze, dlatego też odrazu wymienię obie. Czy jest ktoś z KRK kto już miał z tym doczynienia i jest chętny pomóc, w piątek wyjeżdzam i muszę to zrobic do tego czasmu a jak mi nie wyjdzie samemu to być może bede potrzebował HELPA!!!! W fordzie powidzieli 240 zł za wymiane !!:):):) ręce opadają.:shock: z góry dzięki

MisiekT 09-12-09 08:58

wyciagasz reflektor - 1 albo 2 srubki od gory + zaczep - zero filozofii i moze z 10 minut pracy, wszystko ladnie widac...
Cytat:

Napisał muszka (Post 392344)
W fordzie powidzieli 240 zł za wymiane

ostro poplyneli z cena [screwy]

Mustang 09-12-09 09:08

Cytat:

Napisał muszka (Post 392344)
W fordzie powidzieli 240 zł za wymiane

hehe ach ten FORD :D
Jakby co to mogę pomóc:) ale to naprawde łatwizna w porównaniu z MK1:D
MisiekT dokładnie jedna śrubka u góry.

muszka 09-12-09 09:47

[/COLOR]
Cytat:

Napisał MUSTANG517hp (Post 392348)
hehe ach ten FORD :D
Jakby co to mogę pomóc:) ale to naprawde łatwizna w porównaniu z MK1:D
.

Wielkie dzięki, jak wróce z pracy to się zaraz za to zabieram, ale jak by coś to będę się z Tobą kontaktował MUSTANG:) dzięki

wro_bel 09-12-09 10:54

Cytat:

Napisał MUSTANG517hp (Post 392348)
...Jakby co to mogę pomóc ale to naprawde łatwizna w porównaniu z MK1...

Czy to może być jeszcze łatwiejsze niż w mkI?:shock:

MisiekT 09-12-09 11:25

wymiana w FFI to masakra w porownaniu z FF2, akurat to jedno na plus nowszych fok...

KASZUB 09-12-09 14:59

dorzucę pytanko po takiej wymianie żarówki nie trzeba ustawiać reflektorów przecież niewielka zmiana i wali innym po oczach może ta cena z forda jest z regulacją świateł

michtat 09-12-09 15:06

Teoretycznie nawet jak lampy nie wyjmujesz, tylko wymieniasz samą żarówkę, to światła należy wyregulować. Ale regulacja świateł to jakieś 10-30zł, więc gdzie reszta?

langolier 09-12-09 15:26

Cytat:

Napisał muszka (Post 392344)
Witam. właśnie mi padła żarówka w przednim lewym leflektorze, dlatego też odrazu wymienię obie. Czy jest ktoś z KRK kto już miał z tym doczynienia i jest chętny pomóc, w piątek wyjeżdzam i muszę to zrobic do tego czasmu a jak mi nie wyjdzie samemu to być może bede potrzebował HELPA!!!! W fordzie powidzieli 240 zł za wymiane !!:):):) ręce opadają.:shock: z góry dzięki

Nie dostałeś instrukcji z autem ? Tam ładnie opisali wszystko.

MisiekT 09-12-09 16:03

regulacja swiatel na stacji diagnostycznej to moze z 20zl... ale wymieniajac zarowke ustawienie sie nie zmienia - chyba ze ktos rzuca lampa na lewo i prawo albo nierowno wlozy zarowke

michtat 09-12-09 16:17

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 392470)
ale wymieniajac zarowke ustawienie sie nie zmienia - chyba ze ktos rzuca lampa na lewo i prawo albo nierowno wlozy zarowke

Dlatego napisałem "teoretycznie". To że w praktyce nikt nie reguluje po wymianie żarówki to wiadome, ale większość instrukcji (jak nie każda) zaleca regulację (sprawdzenie).

muszka 10-12-09 09:32

Wczoraj wymieniłem obie żarówki, trwało to może 10-15 min max. Wymiana w foce II jest banalna nie wiem za co w fordzie chcą tyle kasy, pozostawie to bez komentarza. W tej cenie była wliczona już regulacja świateł, ale i tak to jest chora cena za 15 min roboty samemu. Dzięki wszystkim za pomoc, teraz foka pięknie świeci nowymi philipsami:) pozdr dla wszystkich

Yaremka 10-12-09 12:57

Witam
Ostatnio wymieniałem. Bardzo prosto jak pisał jeden z kolegów jedna śruba od góry i wyciągasz cały reflektor.

Qnik 10-12-09 13:59

Widocznie koledzy mają już urwane zaczepy mocujące. Bowiem wymiana żarówki w reflektorze wymaga albo bardzo drobnych rąk, albo jakiegoś kijka by podważyć plastikowe zaczepy. Wtedy już nie jest tak kolorowo.

Mustang 10-12-09 21:30

Qnik może to u ciebie jest jakiś problem? Wyciągnięcie lampy z tego co widze nikomu nie stwarza problemu:) Ten zaczep palcem odhaczam.
Pozdr.

MisiekT 10-12-09 21:48

w dieselach jest pewnie standardowo ciezsze dojscie, stad roznica

Vadero 10-12-09 23:21

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 392906)
w dieselach jest pewnie standardowo ciezsze dojscie, stad roznica

nie ma różnicy w dojściu. dokładnie tak samo się wymienia - czyli max banał :)

Qnik 10-12-09 23:22

Cytat:

Napisał MUSTANG517hp (Post 392898)
Qnik może to u ciebie jest jakiś problem? Wyciągnięcie lampy z tego co widze nikomu nie stwarza problemu:) Ten zaczep palcem odhaczam.
Pozdr.

Widocznie za potężne łapy mam, ten jeden zaczep jeszcze jakoś podważę ręką, natomiast drugi muszę sobie jakimś patykiem pomagać

Vadero 11-12-09 00:36

Cytat:

Napisał Qnik (Post 392939)
Widocznie za potężne łapy mam, ten jeden zaczep jeszcze jakoś podważę ręką, natomiast drugi muszę sobie jakimś patykiem pomagać

jeden podważasz (ten bardziej przysrodkowy) i pociągasz za lampę.

Qnik 11-12-09 17:52

Cytat:

Napisał Vadero (Post 392954)
jeden podważasz (ten bardziej przysrodkowy) i pociągasz za lampę.

A są dwa, facet w serwisie mówił, że sporo użytkowników ma połamany ten drugi zaczep.

Draco 13-12-09 20:27

Potwierdzam, wymiana żarówki o nie kłopot (robiłem to pierwszy raz w swojej foce II), wystarczy długi śrubokręt (do podważenia zaczepów) i lampa w ręce. Dla mnie problemem była złączka zasilania, ale poradziłem sobie bez jej wypinania.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi