Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] DTC i Lambda (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9737)

AsMfc 05-04-06 17:45

[FFI] DTC i Lambda
 
I tak mnie olejecie :(

Sprawdzalem sonde lambda jak wyglada czy nie ma syfu na niej...
no i odkrecilem i zobaczylem jest wszystko ok.

Skrecam wkladam wtyczke odpalam z testem by widziec obroty .. przelaczam i co widze ...
pojawilo sie DTC 9202 z tego co znalazlem na forum to moze nie stykac wtyczka od pompy, a gdzie ona jest :?: [chytry] bo tylko lukalem na sonde i nic innego nie dotykalem.

Jak by pompa padla to silnik moze normalnie pracowac bo u mnie pacuje dobrze :?:

Ok czekam na info o DTC 9202 ;)

pinio_tdci 05-04-06 18:09

No ale ten blad to: 'Fuel tank sender/sensor problem'

Czyli nie pompa, tylko wskaznik ilosci paliwa w baku - sprawdz czy Ci wskaznik na zegarach pokazuje ile masz faktycznie w baku [chytry]

Dimmu 05-04-06 18:11

Ja mialem ten blad jak poszla pompa, oczywiscie silnik nie dal sie uruchomic.
Blad wyskakuje przy odpalanieu auta z rozwartym obwodem pompy. Wtyczka jest razem z pompa w baku, ale odwod mozesz przerwac w wielu miejscach :mrgreen:

AsMfc 05-04-06 18:37

Wczoraj do pelna tankowalem i wymienialem filtr paliwa moze cos tam zruszylem :roll:

Cytat:

Napisał pinio_tdci
Fuel tank sender

To pompa, a
Cytat:

Napisał pinio_tdci
sensor problem

to czujnik wiec moze to i to byc, ale stawiam na czujnik ...

Fajnie bedzie jak bede mial caly czas full, a tu zacznie foka szarpac i stanie :mrgreen:

pinio_tdci 05-04-06 18:54

Cytat:

Napisał AsMfc
Wczoraj do pelna tankowalem i wymienialem filtr paliwa moze cos tam zruszylem :roll:

Cytat:

Napisał pinio_tdci
Fuel tank sender

To pompa, a
Cytat:

Napisał pinio_tdci
sensor problem

to czujnik wiec moze to i to byc, ale stawiam na czujnik ...

Fajnie bedzie jak bede mial caly czas full, a tu zacznie foka szarpac i stanie :mrgreen:

No wiem co to 'sender' jest :wink:

Ale jako, ze jezdzi, to raczej nie podejrzewam [zaklopotanie]

AsMfc 05-04-06 19:04

Wiec wyjmujac filtr paliwa moglem lekko te metalowe rurki poprzesuwac, ale zeby od razu poszlo cos z czujnikiem .. jest to mozliwe przesuwajac rurki bym naruszyl gniazdo czujnika :?: a gdzie czujnik po ktorej stronie :?:

pinio_tdci 05-04-06 19:33

ten czujnik potrafi sam z siebie zdychac - co jest jedna z 2 mozliwych przyczyn znikania zasiegu km do przejechania na kompie [chytry]

tak, ze moze po prostu koincydencja :?

AsMfc 05-04-06 19:49

Cytat:

Napisał pinio_tdci
ten czujnik potrafi sam z siebie zdychac

Ale dziwny zbieg okolicznosci .. wymiana filtra paliwa i nagle czujnik padl, albo nie laczy [banghead]

[ Dodano: Sro 05 Kwi, 2006 20:12 ]
Acha jadac na stacje nie patrzylem na DTC, ale wskaznik pokazywal rezerwe..po zatankowaniu na full pokazalo full wiec wskaznik pokazuje dobrze [hmm] papa dziala
bo przeciez pali . Moze pąpa wytwarza za male cisnienie :?: moze juz siada powoli :?:

HELP

pinio_tdci 06-04-06 09:33

Cytat:

Napisał AsMfc
[...] po zatankowaniu na full pokazalo full wiec wskaznik pokazuje dobrze [hmm] papa dziala
bo przeciez pali . Moze pąpa wytwarza za male cisnienie :?: moze juz siada powoli :?:

HELP

He, he, w pierwszej chwili sie zastanawialem co to za 'papa', a chodzi o pompe :mrgreen:

A wracajac do tematu, ten kod bledu oznacza problemy w 'uzwojeniu' pompy lub czujnika poziomu paliwa i nie ma nic do rzeczy z kondycja mechaniczna tychze :wink:

AsMfc 06-04-06 10:15

Sorki za "papa" ale jestem poddenerwowany troche tymi faktami ... :(

Ok, wiec podlacze sie do kompa i skasuje ten blad.

kerownik 06-04-06 11:30

U mnie komp. wykazał błąd w ustawianiu się pompy wtr.po zgaszeniu silnika.Czasami sygnalizuje to dźwiękiem .A silnik pracuje w moim przekonaniu bez zarzutu.Znajomy poradził mi przy okazji wpaść do jego warsztatu to ustawi mi prawidłowo położenie wałka pompy??.pewnie tak zrobię.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi