Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Łożysko czy inna przyczyna? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33197)

Sebastian_TM 04-12-09 17:29

Łożysko czy inna przyczyna?
 
Dzisiaj wymieniłem opony na zimowe, po tej zmianie wydaje mi się, że po wytraceniu prędkości do ok 20 km/h przy skręcie w prawo słysze taki dziwny szum:smt104. Przed wymianą nie było tego słychać... Czy to możliwe, żeby tak szybko padło mi łozysko przy I jeździe po zmianie opon? Czy może to wina opony? Przy wyższych prędkościach nic nie słychać... Help![paolos] Dodam, że ten szum dobiega z prawej przedniej strony...

moons 04-12-09 17:56

Szum to masz raczej od opon. Przy łożyskach to byłby wycie przy większych prędkościach.
Pozdrawiam

Andreas1971 04-12-09 18:22

To na pewno nie łożysko, raczej opona. Przyczyna może być prozaiczna , może masz wyższy profil zimówek i trze Ci o nadkole! :)

Sebastian_TM 04-12-09 19:21

O nadkole napewno nie, profil jest ten sam... Tak dla sprecyzowania: jadąć prosto nic nie słychać nawet przy hamowaniu, jednak jadać również szybko przy skręcaniu w prawo słychać ten szum ale delikatnie, nasila się przy zwolneniu do prędkości minimalnej... Olać sprawe? 8-)

MisiekT 04-12-09 19:23

sprawdz czy sruby masz dobrze dokrecone, a najlepiej sciagnij i zaloz dokladnie prawe kola jeszcze raz...

Sebastian_TM 04-12-09 21:36

Ok, więc jutro podjade sprawdze te koła... Więc przy tych objawach mogę spać spokojnie...nie czeka mnie wydatek na nowe łożysko?[dance]

MisiekT 04-12-09 22:32

a co to za wielki wydatek - lozysko z robota to moze 3/4 baku... zeby tylko takie "awarie" sie zdarzaly...

damianTDCI 05-12-09 00:44

Raczej to napewno od opon, może Ci szumi z powodu niskiego ciśnienia powietrza w oponie.

zielip 05-12-09 00:51

Łożysko 100 zł bez roboty bo sam zmieniałem . U ciebie to raczej coś innego bo tak jak koledzy wyżej pisali jak łożysko jest padnięte to wyje nawet jak jedziesz prosto(u mnie to było od 50km/h wyżej)

Sebastian_TM 05-12-09 01:43

Narazie miałem mase innych wydatków... W tym miesiącu wolałbym uniknąć dodatkowo na samochód;p Co do łożysk to poprstu w I aucie (Clio I z 97') na 2 lata użytkowania + 60 tys km. łożyska wymieniłame średnio co pół roku...:smt104 Nic innego się tam nie działo, autko perfekcja...drugie Clio z 02' gnuj straszliwy... Mam więc nadzieje Foczką pojeździć dobrze i bez wymiany łozysk[dance] Ale to takie dalekie od rzeczywistości przemyślenia na dobranoc...To wniosek jutro jade do wulkanizacji, zdejmą mi koła i założa jeszcze raz... Jak będzie dalej to chyba to oleje tak?[latam]

moons 05-12-09 09:09

Zimówka przez to że jest zimówką jest głośniejsza od letniej. Myślę że możesz to spokojnie olać.
Pozdrawiam

Sebastian_TM 06-12-09 19:33

Byłęm sprawdziłęm wszystko gra... gościu podsunął mi pomysł żebym sprawdził przeguby...Co o tym sądzicie?[greenpeace]

moons 06-12-09 19:52

Szukasz sobie kłopotu :smt098 . Jak pójdzie Ci przegub wierz mi że na pewno to szybciutko sam zdiagnozujesz po bardzo charakterystycznym dźwięku. Żaden szum nie będzie się wydobywać z przegubu tylko będzie Ci klekotać jakbyś koło zgubił.
Pozdrawiam

kicker 06-12-09 23:23

To przez opony, ja mam tak samo, założyłem zimówki i podczas szybkiego wchodzenia w zakręt robi się duży szum, huk, a wyjeżdżając na prostą cisza, na letnich nic nie było słychać bo mniejszy bieżnik.

Falcon 07-12-09 11:07

To ja mam dokłądnie odwrotnie...wchodząc w zakręt opony nie szumią...wychodząc na prstą szumią jak zwariowane...i to bardzo głośno...jakbym jakąś ciężarówką jechał...porażka...pewnie sie wyząbkowały...a na to nie ma rady co? (poza wymianą)

Sebastian_TM 07-12-09 12:07

Hmmm to faktycznie pozostawie to jak jest... Opony mam w zasadzie nowe, przelatały 1 sezon nie cały... Przecież nie mogło by się coś zepsuć nagle przy I jeździe po wymianie opon...[greenpeace] Mam nadzieje...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi