Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   piski ale skąd ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20205)

arteq 26-12-07 19:26

piski ale skąd ?
 
mam taka zagadke, od jakiegos czasu co jakis czas slychac piski, gdzies z przodu.

bylem na wizycie u wuja zbych i jak na zlosc na jezdzie testowej nic niebylo slychac ;/

wylaczony wiatrak i radio wiec to nie to (raczej )

piski nie sa zalezne od predkosci i powierzchni drogi np droga prosta a co jakis czas slychac po czym na chwile spokuj i znowu ;/

piski podobne jak by cos wpadlo miedzy klocek a tarcze, ale to nie to bo bylo sprawdzane, poza tym jak hamuje to jest cisza (klocki i tarcze sa jeszcze grube).

macie moze pomysl co jeszcze moze byc tego przyczyna ?

Pabloos 27-12-07 10:28

Mialem podobny objaw , piski z przedniego kola a zaczely sie niedlugo po wymianie klockow , przyczyna byly sane klocki piszczaly a jak sie naciskalo pedal hamulca to cichly , bylo to u mnie na tyle wkurzajace ze znowu je wymienilem i juz nic nie piszczy , a piszczace klocki byly lucasa

arteq 27-12-07 16:47

tylko czemu predkosc nie ma wplywu na czestotliwosc :|

Cytat:

Napisał Pabloos
bylo to u mnie na tyle wkurzajace ze znowu je wymienilem i juz nic nie piszczy ,

ten "świerszcz" tez mnie zaczyna wkurzac :x

gumic 26-02-08 23:04

@arteq znalazles przyczyne?

mam dokladnie ten sam problem... nie ma znaczenia prędkość, kręcenie kierownicą, hamowanie.. czasami wlacza sie piszczenie po przejechaniu kilku km od odpalenia i po nastepnych kilku km przestaje. zwykle robie krotkie trasy po miescie i ale przetestuje przy najblizszym wypadzie w gory ;).

ademar 27-02-08 00:38

Tez mam cos podobnego. Jak nasluchiwalem to zdawalo mi sie ze to z przedniego kola.

arteq 27-02-08 13:12

no walsnie nadaj to wystepuje ;/ jak bedzie cieplej to potestuje przy otwartym oknie czy slychac to na zewnatrz. :|

kubek 27-02-08 13:33

U mnie też. Nie wiadomo skąd, dlaczego, kiedy.

gumic 07-06-08 12:48

wymieniłem klocki, zobacze czy to pomoże... narazie nie piszczy...

gregorc 07-06-08 17:36

Cytat:

Napisał Pabloos
Mialem podobny objaw , piski z przedniego kola a zaczely sie niedlugo po wymianie klockow , przyczyna byly sane klocki piszczaly a jak sie naciskalo pedal hamulca to cichly , bylo to u mnie na tyle wkurzajace ze znowu je wymienilem i juz nic nie piszczy , a piszczace klocki byly lucasa

.... to jest przyczyna i rozwiązanie :wink:

gumic 10-06-08 00:23

Cytat:

Napisał gregorc
Cytat:

Napisał Pabloos
Mialem podobny objaw , piski z przedniego kola a zaczely sie niedlugo po wymianie klockow , przyczyna byly sane klocki piszczaly a jak sie naciskalo pedal hamulca to cichly , bylo to u mnie na tyle wkurzajace ze znowu je wymienilem i juz nic nie piszczy , a piszczace klocki byly lucasa

.... to jest przyczyna i rozwiązanie :wink:

najwyrazniej ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi