Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Kontrolka ABS i... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=12533)

tjmdm 15-09-06 10:34

Kontrolka ABS i...
 
Zauważyłem ostatnio, że czasami na chwilkę zapala mi się kontrolka abs na desce; dzieje się to w momencie zapalania, po sekundzie lub dwóch kontrolka gaśnie...czyżby klocki się kończyły...jak najlepiej szybko sprawdzić czy abs dobrze działa.
Mam jeszcze problem z przednim kołem po stronie kierowcy...kiedy jadę po nierównościach i koło wpada w drgania to słychać jakiś metaliczny dzwięk z okolicy okładzin hamulcowych...czyżb brakowało jakiejś części ...co to może być...dzięki za pomoc

NeroN 15-09-06 16:03

Się zapala, bo pewnie układ pzrechodzi "samodiagnostykę".

A co ci tam skrzypi to ciężko wyczuć...

Peter 15-09-06 16:10

Kurcze z tym dziwnym dźwiękiem przy hamowaniu na nierównościach mam to samo :(. Na początek myślałem że to przypadek ale zdarza się od czasu do czasu i brzmi fatalnie.
Części mi raczej żadnej brakuje. Ostatnio wymieniałem klocki (w warsztacie jakimś tam) poza tym byłem na przeglądzie w ASO Ford i chociaż pewnie nic nie zrobili tylko skasowali to brak części raczej by zauważali.
A jeśli chodzi o kontrolkę ABS zapalającą się na chwile po rozruchu to bym się tym nie przejmował bo raczej jest to autodiagnostyka.
Pozdr.

ppgor 15-09-06 17:41

Cytat:

Napisał tjmdm
zapala mi się kontrolka abs na desce; dzieje się to w momencie zapalania, po sekundzie lub dwóch kontrolka gaśnie...

u mnie tak samo !!! normal 8)

Cytat:

Napisał tjmdm
koło wpada w drgania to słychać jakiś metaliczny dzwięk z okolicy okładzin hamulcowych...czyżb brakowało jakiejś części ...co to może być

też tak mialem, a okazało się ze klocek po wewnętrznej stronie tarczy się po prostu skończył
a ten od zewnątrz miał ze 3 mm do końca. 8)

[ Dodano: Pią 15 Wrz, 2006 17:43 ]
Cytat:

Napisał Peter
Ostatnio wymieniałem klocki (w warsztacie jakimś tam) poza tym byłem na przeglądzie w ASO Ford i chociaż pewnie nic nie zrobili tylko skasowali to brak części raczej by zauważali.

to ciekawe ???

ponton 15-09-06 18:14

To że sie zapala to fakt no problemo :)
zgrzyty to cos innego moze to byc nawet łożysko juz do bani i powoduje wibracje an uklad hamulcowy.

Peter 15-09-06 19:10

ppgor
Co Cię tak zaciekawiło ???

ponton 15-09-06 20:01

Tak na marginesie mi kiedys w ASO powiedzial szef ..... wielki szef ze serwisu ze huczy mi lozysko podpory przedniej osi. No ale na nim mkoge troszke jeździc. To sie ucieszylem bo na to kasy nie mialem, potem jak juz mialem $$ i zaczela mi sie palic kontrolka ABS to poszedlem do warsztatu kolo mnie aby zobaczyc co jest i jak.
Chlopak powiedzial mi ze rozsypalo mi sie lozysko ale ................................... tylniego kola .
Złamałem sie.
Cos mi wlasnie zgrzytalo ale nie zawsze i zarazem skrzypialo. Tylko nie moglem ustalic miejsca z kad ten halas dochodzi. Wiec to lozysko rozsypane powodowalo takie wibracje na kole ze rozwalilo mi pierscien abs na kole tzn połamal sie.
Trza bylo go wymienic wraz z lozyskiem i bylo i jest juz git.

Tak na marginesie onie nie stwierdzili ze mam jakies huczace lozysko podpory przedniej osi wiec ...... nasuwa sie jedno nie wazne czy ASO czy warsztat Pana Kowalskiego ale ważne jacy tam ludzie pracują :)

Sory za OT ale tak mi przyszlo. czy naszlo. :)

Peter 15-09-06 22:13

No może z tym ASO troszke przesadziłem. Wykryli mi wtedy kilka rzeczy:
- przede wszystkim zlokalizowali nieszczelnośc układu wspomagania kierownicy - wymiana chlodniczki w ASO - podziałało koszty umiarkowane
- powód dziwnych stuków z przodu na nierównościach - mocowanie amortyzatora wraz z łożyskiem + wymiana obu amortyzatorów bo były do wymiany (stwierdzone na stacji diagnostycznej) przestało stukac również w ASO
- dodatkowo przegląd rozszerzony w ASO: czyli wszystko co do tego należy wyszczególnione na liśie i wymiana tego i tamtego ... filtry, pyłki, świeczki, oleje itp w odpowiedniej cenie + wykryli kilka miejsc gdzie zaczyna gryśc powoli blachy - miło z ich strony

-zwrócili mi również uwage na łożysko podtrzymujące półoś luźne - wymieniona półoś na zregenerowaną i łożysko ale to już w warsztacie Kowalskiego bo było o wiele taniej

Także jeśli kogoś z ASO uraziłem to przepraszam była to zbyt luźna opinia na Wasz temat.
Pozdrawiam :)

ponton 15-09-06 22:29

Peter, luzik mnie nie uraziłeś ja tylko opowiedziałem historie. Super że trafiłeś na pożądne ASO i gucio :)
Pozdrawiam :D

Peter 15-09-06 22:40

Ufffff hehe :) pozdrownienia

tjmdm 16-09-06 05:52

Poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie...autko przeprowadza test układu w momencie przekręcenia kluczyka w położenie 2; zapalają się kontrolki na desce z czego parę po chwili gaśnie...test zakończony; wszystko gra...tak :mrgreen: z tym się zgadzam...problem w tym, że kontrolka od ABS czasami zapala się w momencie rozruchu silnika...to także jest test sprawności układu hamulcowego :roll:

Peter 16-09-06 09:37

tjmdm

Sprawdziłem u siebie. Rzeczywiście przy rozruchu kontrolka ABS się nie zapala. Zapalają sie tylko w pozycji 2 i te które mają zgasnąc gasną.
Ale dla pocieszenia dodam, że przy rozruchu chyba przebłyskuje mi kontrolka kontroli trakcji (oczywiście wcześniej w odpowiedniej pozycji stacyjki zaświeca sie normalnie i gaśnie ).... ale hehe chyba da sie z tym żyć
Pozdrawiam

xray666 16-09-06 14:29

U mnie też ABS zapala się tylko przy przekręcaniu do 2, wraz z innymi lampkami, a potem gaśnie. Przy rozruchu już nic więcej nie świeci.
A sprawdzałeś czy działa Ci ten ABS? Bo jeśli działa, to chyba dobrze :?

Costello 16-09-06 19:02

W momencie swiecenia kontrolki, ABS powinien nie dzialac. Tak twierdzi mechanik. Wjechalem na trawe i dzialal. Why? Jak wroce do Polski, to sie zaraz wybiore na kompa, bo zima sie powoli zbliza :).

tjmdm 16-09-06 19:32

No nie wiem za bardoz jak sprawdzić czy ABS dobrze działa...przypomniałem sobie, że jakieś dwa tygodnie temu miałem bardzo dziwny przypadek...jechałem sobie uliczką osiedlową; z prędkości 40, 50 km/h przyhamowałem i skręciłem koła w prawo by skręcić na parking...w tym momencie zadziałał ABS...taka mała prędkość, fakt było mokro ale przecież nie jechałem szybko :x

Costello 16-09-06 20:14

Wystarczy, ze jedno kolo na dziurze czy nierownosci straci przyczepnosc i sie wlaczy, nawet przy malej predkosci.

tjmdm 17-09-06 08:30

Cytat:

Napisał Costello
Wystarczy, ze jedno kolo na dziurze czy nierownosci straci przyczepnosc i sie wlaczy, nawet przy malej predkosci.

aha, rozumiem, dzięki za podpowiedz :)

ppgor 17-09-06 11:42

Cytat:

Napisał Peter
ppgor
Co Cię tak zaciekawiło ???

ot, zaciekawiło mnie to, że trafiłeś na ASO które coś znalazło. Niestety ja ASO omijam z daleka, mam przykre doświadczenie i tyle.

pozdrowionka [metal]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi