Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK3] Montaż świateł xenon (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=70839)

Kam1l 01-08-14 20:14

Montaż świateł xenon
 
Ma ktoś jakieś porady albo doświadczenia z tematem?
Czy wystarczy dołożyć oryginalne światła xenonowe i poprzekładać piny we wiązce, tak żeby wszystko działało włącznie z dziennymi czy trzeba coś np. programować w sterowniku komputera żeby działało lub wymieniać całą instalacje?
Szukam schematów w sieci i cisza...

Pomijam temat spryskiwaczy bo to prościzna i samopoziomowania, którego wszysktie elementy są dostępne na necie i ogarnięty elektryk powinien sobie poradzić.

Atlis 01-08-14 20:25

A już kupiłeś Mk3?

Lampy można założyć, wszystko pasi, trzeba też wymienić panel sterowania światłami.

Kam1l 04-08-14 00:02

Oj tam od razu kupiłem, pytam z czystej ciekawości [dance]

Mieciu 24-10-14 00:24

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 999568)
Oj tam od razu kupiłem, pytam z czystej ciekawości [dance]

Najpierw sprawdź wiązkę przewodów, wtyczkę od lampy czy masz tam 13 przewodów. Powinno być jedno oczko zaślepione, wtedy możesz zakładać kompletne lampy xenonowe i masz. Nic nie trzeba programować. Jeśli masz mniej przewodów to musisz dokładać przewody. Zobacz na ruskim forum.

Arturek 24-10-14 09:48

Witam

Oczywiście kolega pamięta, że do xenonów potrzeba
- spryskiwacze reflektorów
- układ samopoziomowania reflektorów

W przeciwnym przypadku - dowód rejestracyjny do zabrania / odmowa potwierdzenia przeglądu

No chyba że idziemy na żywioł, instalujemy wiochę z allegro i nie boimy się policji

pozdrawiam
Arturek

a4tech 28-10-14 13:40

Cytat:

Napisał Arturek (Post 1016251)
Witam

Oczywiście kolega pamięta, że do xenonów potrzeba
- spryskiwacze reflektorów
- układ samopoziomowania reflektorów

W przeciwnym przypadku - dowód rejestracyjny do zabrania / odmowa potwierdzenia przeglądu

No chyba że idziemy na żywioł, instalujemy wiochę z allegro i nie boimy się policji

pozdrawiam
Arturek

Czy masz może jakieś doświadczenie z samopoziomowaniem ?

Dziś mi powiedzieli w ASO, że jeśli główny sterownik nie obsługuje ksenonu, to szkoda brać się za to...

Czujnik poziomowania przód i tył to cena 550 i 690zł w ASO ( bez zniżek )
Przewód do spryskiwaczy to cena 80zł. ( pytanie brzmi, czy tutaj trzeba jakieś kable ciągnać )


@Kam1l

Gdzie masz te wszystkie opisy ? ( pomijając forum w j. rosyjskim ? )


Z rosyjskiego forum:

http://media.ffclub.ru/up204423-2012_07_28_350.jpg


Sterownik + kabel - pozostaje tylko ASO.

Bezpieczniki itp ?

Mieciu 25-01-15 02:48

Co do sterownika od świateł xenon to wtyczka jest wpięta do półki pod kierownicą. Z początku myslałem, że jest to od kolanowej poduszki. Trza sprawdzić wiązki do poziomowania. Zmienić w programie foccus z pozycji 14 halogen headlamp na hid (5).

a4tech 29-03-15 11:46

Cytat:

Napisał Mieciu (Post 1037335)
Co do sterownika od świateł xenon to wtyczka jest wpięta do półki pod kierownicą. Z początku myslałem, że jest to od kolanowej poduszki. Trza sprawdzić wiązki do poziomowania. Zmienić w programie foccus z pozycji 14 halogen headlamp na hid (5).

up

a4tech 20-05-15 10:15

Czy ktos kto ma xenon moze sprawdzić czy moduł lamp odpowiada za poziomowanie czy tylko za doświetlanie zakrętów ?

Wypiąć sterownik i sprawdzić czy poziomowanie działa ?

pdz 20-05-15 11:06

A gdzie jest ten moduł ? To ten pod kierownicą ?

charlie1986 20-05-15 11:07

Za poziomowanie lamp to pewnie odpowiada czujnik poziomowania na wahaczu

a4tech 20-05-15 12:20

Cytat:

Napisał pdz (Post 1065603)
A gdzie jest ten moduł ? To ten pod kierownicą ?


Tak pod kierownica. Należy sciągnąć lewa zaślepkę, tam jest srobka. Następnie z zaczepów sciągnąć należy osłonę.

@charlie czujniki mam zamontowane.... I zakodowane. Musze do forda jechac na ustawienie lamp.

pdz 20-05-15 12:33

Cytat:

Napisał a4tech (Post 1065632)
Tak pod kierownica. Należy sciągnąć lewa zaślepkę, tam jest srobka. Następnie z zaczepów sciągnąć należy osłonę.

@charlie czujniki mam zamontowane.... I zakodowane. Musze do forda jechac na ustawienie lamp.

Ok, sprawdzę jak wrócę do domu ...

a4tech 20-05-15 13:13

Cytat:

Napisał pdz (Post 1065637)
Ok, sprawdzę jak wrócę do domu ...

Tej wiązki mi brakuje..... czy ktoś nie chce może sprzedać kto ma a nie planuje montazu xenonu ?

http://www.pl.image-share.com/upload/413/100.jpg

http://www.pl.image-share.com/upload/413/101.jpg
http://www.pl.image-share.com/upload/413/102.jpg


Będę zobowiązany pdz ! Dzieki z góry.

pdz 20-05-15 20:47

Więc po odłączeniu tego modułu pod kierownica jest tak :
- nawet bez włączania świateł komunikat w stylu : awaria żarówek przednich ;
- nie działa doświetlanie zakrętów ;
- nie działa poziomowanie - światła po włączeniu stoją w miejscu ;

a4tech 20-05-15 20:57

Dzięki. Ten efekt własnie mam.

Czekam na wiązkę :)

a4tech 03-07-15 17:24

Temat ogarniety - wszystko działa. 0 Błędów :)

Jak ktoś chciałby się podjąć - służę pomocą.

Mieciu 09-07-15 22:25

Cytat:

Napisał a4tech (Post 1074874)
Temat ogarniety - wszystko działa. 0 Błędów :)

Jak ktoś chciałby się podjąć - służę pomocą.

No to niech kolega napisze, czy wystarczyło poskładać do kupy wszystko i aktywować coś w tym programie foccus, czy trzeba było wgrywać oprogramowanie, czy też tylko zahaczyć widzianki i po włączeniu stacyjki się coś pokazuje?

a4tech 12-07-15 10:30

Co się ma pokazywać po włączeniu zapłonu ?

Należy mieć wiązki lub je pociągnąć. Po podłączeniu aktywujesz HID w programie FoCCuS.

widar 26-08-15 13:50

Witam żeby nie zakładać nowego tematu może ktoś jest z warszawy lub okolicy kto ma doświadczenie w montażu xenonów kompletnych i chciałbym się tego podjąć u mnie oczywiście odpłatnie :) ja wszystkie rzeczy kupie potrzebne :)

czarny-daffy 28-11-15 14:46

Cytat:

Napisał a4tech (Post 1065652)

Znalazlem, mam taka wiazke z biala wtyczka pod kierownica, co dalej?

Pzdr

danieloos 30-11-15 01:45

Cytat:

Napisał widar (Post 1083221)
Witam żeby nie zakładać nowego tematu może ktoś jest z warszawy lub okolicy kto ma doświadczenie w montażu xenonów kompletnych i chciałbym się tego podjąć u mnie oczywiście odpłatnie :) ja wszystkie rzeczy kupie potrzebne :)


Kolego znalazłeś kogoś?

a4tech 30-11-15 13:29

Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 1098525)
Znalazlem, mam taka wiazke z biala wtyczka pod kierownica, co dalej?

Pzdr

Moduł, lampy, spryski, czujniki poziomowania tył/przód ( wiązki na 90% są )

tylko graty zamontować i zakodować.

czarny-daffy 30-11-15 13:59

Czytalem ze po zmianie ustawien w FoCCCus trzeba adaptowac funkcje ABSu i cos resetowac i inicjowac. Jak to jest?

aaaa czy modol xenon podejdzie od MK2?

Pzdr

a4tech 30-11-15 14:22

Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 1098776)
Czytalem ze po zmianie ustawien w FoCCCus trzeba adaptowac funkcje ABSu i cos resetowac i inicjowac. Jak to jest?

aaaa czy modol xenon podejdzie od MK2?

Pzdr

Nie musisz dotykać ABS jeżeli montujesz Xenon.

Moduł od Mk2 NIE podejdzie.

czarny-daffy 06-12-15 15:38

Odnosnie ukladu spryskiwania lamp. Czy standardowo jest wiazka pod II pompke i czujnik plynu?

Wiem ze jest potrzebny przekaznik? Macie numer czesci? Czy jeszcze jakies bezpieczniki dokladamy?

Pzdr

Xeo 09-12-15 14:58

Pamiętaj, że jest inny zbiornik na płyn. Wychodzą z niego dodatkowe rurki kierujące płyn na lampy. Standardowo jest jedna.
Szczerze Ci powiem że te spryskiwacze na lampy nie są takie niezbędne. Mam xenony ale lampy na ogół są czyste. Zawsze można przemyć na stacji.
Dochodzi kwestia zderzaka, powinien mieć wycięte otwory na wysuwające się pompki - to możesz zrobić sam przy pomocy skalpela bo są wyżłobienia od wewnątrz. Tak samo jak na czujniki parkowania.

czarny-daffy 09-12-15 16:21

400pln za komplet spryskiwaczy L/P + weze + zbiornik z obiema pompkami to dobra cena?

Pzdr

Xeo 09-12-15 17:01

W zeszłym roku jak szukałem to zbiornik był za ~280, pompki po 100 zł szt.
Pamiętaj o plastikach na spryskiwacze - zaślepki do zderzaka. Może są w komplecie bo jak nie to cana około 50zł/szt.

czarny-daffy 09-12-15 17:36

Dzieki Xeo.

A kod przekaznika w skrzynce mi podasz do pelni szczescia?

Pzdr


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi