Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFI] Pompa paliwa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14963)

Gerardoo 02-02-07 20:52

[FFI] Pompa paliwa
 
Witam.

Po niedzielnej 100 km podrozy, w poniedzialek nie moglem odpalic silnika. Po roznych cudach z akumulatorem, probach odpalania na kable z innego auta i innych rewelacjach po 3 dniach na parkingu scholowani mnie do serwisu. Wyszlo, ze pompa paliwa sie zepsula. Koszt naprawy 1000 zl.

Panowie, z jakich powodow mogla pasc pompa paliwa. Nadmienie, ze bak pelniusi - po tankowaniu, paliwo w baku 98-ka, przebieg 170 tys. Plyny i filtry wymieniane na czas.

Chcialbym na przyszlosc uniknac podobnych akcji, wiec jesli cos wiecie to dajcie znac.

Pozdro

butcher 02-02-07 20:58

Witam,
ja ostatnio mialem ten sam problem (160tys przebiegu) tyle ze ja mam gaz ale benzyny mam zawsze przynajmniej pol baku. Chyba nie ma jakiejs reguly kiedy sie psuje a kiedy nie :wink:
pozdrawiam

Oskar 03-02-07 10:03

Miałem tak przy 120 tyś.
Pompa raz działa raz nie gasiłem auto nie chciało zapalić po nocy było ok albo na stacji po zatankowaniu nie chciało zagadać).
Kupiłem druga i zmieniałem sam.Okazało się że winna jest poluzowana kostka na pompie.Poluzowała się i upaliła.Może u ciebie byo to samo????
Szkoda tylko ze nie poprosiłeś o zwrot starej może była całkiem dobra.

Gerardoo 03-02-07 14:10

Facio w serwisie mowil, ze napiecie do pompy do chodzi, ale samam pompa nie gada. Ostateczno koszt zabawy wymiany pompy w serwisie to jakies 1200 zl. Wliczyli w to pompe za 700, do tego robocizne, i na koncu dodali koszty za sprawdzenie dzialania :-/

[ Dodano: Sob 03 Lut, 2007 14:11 ]
A w dodatku kaza mi jeszcze czekac. Awarie mialem w poniedzialek 31.01., a we wtorek-srode 07-08.02. moze auto odzyskam.

Jeszcze sie bede z nimi klocil o ten ich czas "blyskawicznej" reakcji

[ Dodano: Pią 09 Lut, 2007 10:27 ]
AUtko odzyskalem, koszt naprawy 1164 zl. Narazie jezdzi, oby jak najdluzej

tjmdm 08-06-07 12:52

Po roku użytkowania mojego focusa dziś rano spotkała mnie przykra niespodzianka...autko nie odpaliło ...zero wcześniejszych problemów, wczorajsza podróż nad morze i spowrotem także przebiegła bezproblemowo...autko zostawione pod blokiem wieczorkiem...rano wsiadam i dupa...rozrusznik kręci, kontrolki zapalają się i gasną tak jak być powinno a autko nie chce odpalić...nie słychać pompy...tak nagle mogła siąść ...co sprawdzić, resetować kompa, sprawdzać przekażniki, bezpieczniki...kto mi pomoże jak to ugryzć

Oskar 08-06-07 13:52

jeśli to pompa nie działa to powinno pokazać zdaje sie błąd w trybie serwisowym licznika -9202

tjmdm 08-06-07 18:37

Cytat:

Napisał Oskar
jeśli to pompa nie działa to powinno pokazać zdaje sie błąd w trybie serwisowym licznika -9202

dzięki za podpowiedz ale na szczeście to nie to [notworthy] ...już sobie poradziłem z problemem 8)

Pasibrzuch10 20-04-14 07:57

Problem z pompa paliwa
 
Witam
Mam problem z pompa paliwa przestala dzialac wszystkie chalupnicze sposoby zawiodly typu pukaniu mlotkiem w pokrywe pompy ( jak to Pan Zenek poradzil ) pojechalem kupilem popme uzywana z tym ze z jednym nie dwoma wezami paliwowymi przychodzacymi do pompy podlaczylem dalej nic. Wymienilem przekaznik pod maska co rowniez nic nie dalo. Jakies sugestie?

holo 20-04-14 11:34

Zacznij od skupienia się na nauce interpunkcji, bo chyba w szkole nie było Ciebie na tych zajęciach. Potem weź zaparz sobie jakieś ziółka na poprawienie koncentracji i poćwicz wyrażanie własnych myśli. Jak już ogarniesz te dwie bulwersujące mnie kwestie to (przy założeniu, że chodzi o pompę w zbiorniku paliwa):

- sprawdź czy dochodzi napięcie do samej pompy. Jest ona urządzeniem elektrycznym, więc jeśli takowego nie będzie, to nie będzie prawidłowo pracowała.

- jeśli napięcie dochodzi, to problem jest prawdopodobnie w samej pompie, ale skoro druga też nie chodzi, to może tak nie być

- brak napięcia jest przeważnie spowodowany przerwą w obwodzie elektrycznym - tu przypomnę, że prąd płynie tylko w obwodach zamkniętych. Zatem jeśli mamy taką przerwę, to musimy ją znaleźć.

- obwód pompy jest zabezpieczony bezpiecznikiem, a uruchamiany przekaźnikiem. Czasem dodatkowo może być w ten obwód włączone dodatkowe zabezpieczenie w postaci np. alarmu. Pomijam taką oczywistość jak sprawdzenie bezpiecznika. Tak więc sprawdzić należy czy po przekręceniu kluczyka na bezpieczniku pojawia się napięcie. Jeśli tam ono się pojawia, znaczy, że sygnał przychodzi i pompa powinna zadziałać. Przerwa będzie wtedy na odcinku bezpiecznik - pompa.

- jeśli na bezpieczniku nie pojawia się napięcie, to znaczy, że coś nie daje odpowiedniego sygnału na przekaźnik załączający, bądź przekaźnik nie zamyka się.

Chyba wystarczy mego przydługiego wywodu z podstaw elektrotechniki na poziomie szkoły średniej.

Pasibrzuch10 20-04-14 13:41

Kolego chyba od tego jest forum i dzial " inne techniczne" wiec pisze w nim o swoich problemach z autem a nie dogryzam innym na pol swojej wypowiedzi wiec jezeli masz tak doradzac to sobie daruj te porady na poziomie szkoly sredniej.

holo 20-04-14 15:48

Widzę, że z matematyką też masz problemy, albo u mnie inaczej się wyświetla tekst. Na 11 linijek tekstu 3 są kąśliwymi uwagami. Co daje nam jakieś 27% całości. Do połowy jeszcze daleko.

Wracając do pompy. Z czym masz problem?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi