Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Mocne kopcenie na czarno (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=31342)

truszczu 16-10-09 20:39

Mocne kopcenie na czarno
 
Sporo tego jest na forum o kopceniu w przypadku tddi, ale nic nei znalazłem konkretnego na mój problem i w sumie już nie wiem gdzie szukać przyczyny kopcenia.
Moje auto to focus 99r 75KM tddi. Strasznie kopci, jak się zrobi przygazówkę na postoju to zostaje czarna plama na asfalcie. Podczas jazdy cały czas leci dymek, a podczas przyspieszania robi się czarno za autem. Byłem już w różnych warsztatach, diagnozowali pod różnym kontem, ale nic nie wymyślili. Mianowicie sprawdzali pod kompem 0 błędów, szukali nieszczelności na linii turbo-IC, wtryski sprawdzone wszystkie w bdb stanie (to mnie najbardziej zdziwiło bo auto ma ponad 230000km przebiegu, a wtryski w bdb stanie) turbo dmucha z książkową wartością, auto odpala nawet w największe mrozy bez problemu, moc ma. Paliwo lane tylko BP ultimate (na niemieckiej ropie kopcił jeszcze mocniej niż na polskiej), wszelkie filtry powymieniane, EGR zaślepiony 2mm blaszką miedzianą. Co może jeszcze być przyczyną tego kopcenia ? W warsztacie rozkładają ręce, albo słychać teksty typu: ten typ tak ma.

Kubuch 17-10-09 00:08

Jak dużo i gdzie jeździsz?

Jackiller 17-10-09 11:31

Jeśli osprzęt jest sprawdzony to ja bym podjechał do tunera na diagnostykę map i turbo pod obciążeniem bo sprawdzanie na postoju ile pompuje to mozna sobie wsadzić.
Nie wiem czy masz auto od nowości a jeśli nie to czy miałes tak od poczatku bo może ktoś tam próbował robic drut-moda... a moze masz załozone "magiczne pudełko" bo na jakims dizlowym forum i taki był przypadek że auto kopciło a okazało się że ma wpietego boxa i leje paliwo bez opamietania. Oczywiście potraktujmy to jako ciekawostkę.
Czarny kapeć to zdecydowanie za mało powietrza w stosunku do paliwa...
Ja bym sprawdził (wymienił na chwile na nowy albo sprawny) przepływomierz...

Amazon 17-10-09 11:58

nie lej na BP, kup wynn'sa i przeczyść egr, u mnie było podobnie, czyszczenie pomogło

truszczu 17-10-09 19:57

Ile jeżdżę to sprawa względna, miasto + trasa, ale tak bardziej miasto. Jeżeli chodzi o przedmuchanie to niestety nic nie daje. Dłuższa jazda po autostradzie prędkość 130-160km/h nie przedmuchało go. Może odrobinkę mniej kopcił ale różnica znikoma.
Czujnik temp. powietrza wymieniony, chcę jeszcze wymienić czujnik od temp. sprężonego powietrza.
Na BP przestałem tankować i spróbuję teraz kilak razy diesel V-pover czy będzie jaka kolwiek różnica.
Boxów raczej nie ma bo to była wersja na niemiecki rynek z ograniczoną mocą i żeby mniejsze OC było i czuć że ma mniej koników w porównaniu z 90 konną wersją. Ale nie ma utraty mocy, dobrze ciągnie i jedzie, nie ma nie wiadomo jakiej tragedii w porównaniu do tej wyżej wspomnianej 90 konnej wersji.
EGR mam zatkany to już chyba czyścić go nie muszę? I w ogóle ten EGR jest rozbieralny i da się go czyścić?

Jackiller 18-10-09 01:09

Cytat:

Napisał truszczu (Post 373427)
Czujnik temp. powietrza wymieniony

to ja nie wiem który to... sorry

truszczu 18-10-09 13:44

Czujnik temperatury powietrza dolotowego to ten zaraz za filtrem powietrza, często nazywany przepływomierzem, ale nim raczej nie może być. Gdzieś chyba jeszcze jakiś Map sensor czy coś musi być. Tylko nie wiem gdzie on się znajduje.

truszczu 20-10-09 21:57

Dla osób zainteresowanych tematem po wymianie czujnika temperatury sprężonego powietrza i zalaniu shell v-pover diesel auto jakby przestało kopcić. Co prawda ciężko dostrzec to w aktualnych warunkach pogodowych z wydechu leci trochę białego dymu, ale nie ma już potężnego bąka przy ruszaniu ze świateł :)

dominikzbaszyn 22-10-09 00:37

sprawdź rurę intercoolera. ja miałem pękniętą i strasznie kopcił po dodaniu gazu mimo zaślepienia EGR. teraz jest ok

Jackiller 26-10-09 20:57

Cytat:

Napisał dominikzbaszyn (Post 374753)
sprawdź rurę intercoolera. ja miałem pękniętą i strasznie kopcił po dodaniu gazu mimo zaślepienia EGR. teraz jest ok

Normalne, czujniki (przepływka) pokazywała że powietrza auto dostaje bo turbo je zasysalo i dawkowało paliwo odpowiednio... ale inna sprawa że powietrze szlo w kosmos a nie do cylindrów.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi