Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   [MK3] Ważna akcja serwisowa 17S09 - 1.6 EcoBoost (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81695)

Atlis 16-01-18 22:44

[MK3] Ważna akcja serwisowa 17S09 - 1.6 EcoBoost
 
Dziś zostawiając samochód w ASO przypadkiem dowiedziałem się, że od kilku dni jest akcja serwisowa dotycząca silników 1.6 EcoBoost. Akcja dotyczy układu chłodzenia i dotyczy kilkaset tysięcy silników. Akcja ma zapobiec uszkodzeniu silnika (pęknięcie głowicy).

Więc jeśli posiadacie Foki z owym silnikiem, polecam udać się do ASO. Wymiana części jest darmowa.

https://i.imgur.com/2SndkoP.png

czarny-daffy 16-01-18 23:14

aaaa aaa aaa aluminum szelesci :)

Pzdr

pjetrucha 16-01-18 23:26

A wiesz co dokładnie jest wymieniane? W czeluściach internetu znalazłem info, że akcja dotyczy instalacji czujnika poziomu płynu, prawda to?

Atlis 16-01-18 23:39

Nie wiem, widziałem tylko jednym okiem wydruk instrukcji do wymiany i było kilka części. Jakaś linka / przewód i termostat /czujnik (niemiec słabo mówił po angielsku, ja zaś po niemiecku). Dowiem się z faktury. Do piątku mam mieć auto w domu.

moment 18-01-18 21:18

Informacja potwierdzona. Dzwoniłem dziś do Euro-Car Krzemionki w Krakowie i faktycznie 2 dni temu dostali informacje o akcji serwisowej dla focusów 1.6 ecoboost. Mój też się zalicza do wymiany gratów..

Ziele1985 18-01-18 23:19

https://ford.oemdtc.com/2754/17s09-c...2013-2015-ford

Engine Cylinder Head may Leak Oil

If the cylinder head cracks and leaks oil, the oil may contact a hot engine or exhaust component, increasing the risk of a fire.

Dokładają czujnik poziomu płynu chłodniczego żeby nie przegrzać silnika bo jak się przegrzeje to pęknie i spłonie

pjetrucha 19-01-18 00:34

Tyle to już wcześniej przeczytałem. Bardziej interesują mnie konkrety w jaki sposób będzie dołożony odbiornik tego czujnika i gdzie będą pojawiać się wskazania z niego. Jutro się powinniśmy dowiedzieć.

weuek 19-01-18 08:29

Cytat:

Napisał Ziele1985 (Post 1187982)
Dokładają czujnik poziomu płynu chłodniczego żeby nie przegrzać silnika bo jak się przegrzeje to pęknie i spłonie

Widzisz Falconie? Znowu się zorientowali (ćwierć wieku po konkurencji), że ten czujnik się jednak przydaje.

Żenujący poziom tych inżynierów z łapanki...

Ziele1985 19-01-18 09:53

Cytat:

Napisał pjetrucha (Post 1187984)
Tyle to już wcześniej przeczytałem. Bardziej interesują mnie konkrety w jaki sposób będzie dołożony odbiornik tego czujnika i gdzie będą pojawiać się wskazania z niego. Jutro się powinniśmy dowiedzieć.

pewnie w korku

pjetrucha 19-01-18 10:11

To by było mega słabe :) skoro musiałbym otwierać maskę żeby sprawdzić korek to równie dobrze przecież mogę wtedy sprawdzić poziom..

Falcon 19-01-18 10:59

Cytat:

Napisał weuek (Post 1187987)
Widzisz Falconie? Znowu się zorientowali (ćwierć wieku po konkurencji), że ten czujnik się jednak przydaje.

Żenujący poziom tych inżynierów z łapanki...

To jak widać dotyczy nowych konstrukcji, w starym silniku, takim jak nasze, spłonięcie nie grozi, co najwyżej zatarcie. Widać kiepskie materiały używają (czytaj dobrych księgowych mają). ;-)

Ziele1985 19-01-18 12:33

Cytat:

Napisał pjetrucha (Post 1187991)
To by było mega słabe :) skoro musiałbym otwierać maskę żeby sprawdzić korek to równie dobrze przecież mogę wtedy sprawdzić poziom..

Myślałem bardziej o czujniku jaki występuje przy płynie hamulcowym który znajduje się w korku

dvl 19-01-18 19:09

Pewnie dokładają czujnik w korku wpięty gdzieś w szynę can, do tego nowy soft.

Atlis 20-01-18 05:02

W Rzeszy brak części, auto mam w domu, do 2-3 tygodni mają dzwonić.

pdz 20-01-18 22:37

Sprawdziłem w ETIS , mój także podlega akcji.

Maciek2010 23-01-18 02:40

Witajcie,

mój Focus również jest w serwisie z powodu tej akcji serwisowej. jest to kontrola silnika i głowicy ( na podstawie 6 lub 7 błędów zaczytanych z kompa samochodu) + wymiana zbiorniczka wyrównawczego + dołożenie kilku czujników , wiązki kabli z przekaźnikami i nowym softem.
na ten moment auto stoi juz kilka dni w serwisie ( Kraków Jasnogórska), wszystko jest zamontowane ..tyle, że jest błąd w nowym sofcie... Mają ściągać inżynierów z centrali Forda. Jezlei się wybieracie w majbliższym czasie - możecie mieć problem jak ja obecnie.

weuek 23-01-18 07:09

To się przygotowali do akcji...

a4tech 23-01-18 11:48

Jestem umówiony na środę 31.01.2017, być może jednak warto poczekać dłużej na termin jeżeli mają trzymać długi czas samochód.

pdz 24-01-18 20:23

To ja poczekam aż się lepiej przygotują ;-)

DemptD 24-01-18 23:34

Ja dzisiaj usłyszałem, że serwis dostał info z centrali, że chwilowo mają nie zapisywać i dzwonić pod koniec przyszłego tygodnia jak się sprawa wyjaśni.
Z innej beczki - ktoś się orientuje czy wgrywają soft nowy zgodnie z VINem czy tym co było? Szkoda byłoby stracić patatajnie..

Kris1976 26-01-18 11:11

Ciekawe jak podejdą do zdłubanych Fok ? ...patrz np A4tech

Kerad 26-01-18 17:40

Łaski nie robią. Akcja serwisowa ogłaszana przez UOKiK to nie naprawa gwarancyjna, tylko stwierdzili, że samochód stwarza zagrożenie i producent zwyczajnie musi to naprawić.

Maciek2010 26-01-18 18:19

Witam,

byłem dzisiaj w ASO po odbiór kolejnego auta do firmy i przy okazji zapytałem o akcję serwisową w moim samochodzie który stoi już drugi tydzień nich ( Jasnogórska).
Bebechy mam zamontowane , inny zbiornik , czujnik z okablowaniem oraz inny termostat.
Soft dalej jest wadliwy. Ford pracuje nad nowym - ma to potrwać min do połowy lutego.
Serwisy mają się wstrzymać z umawianiem samochodów na akcję, a samochody które już są w serwisie, mają być wydane/oddane klientom ( po wcześniejszym sprawdzeniu ) którzy zostaną zaproszeni ponownie jak soft będzie działał. Na ten moment brakuje komunikacji nowego czujnika poziomu płynu z kompem.
Oczywiście wgranie nowego softu usunie dodatkową moc - jeżeli ktoś miał dłubnięty silnik.

Pozdro

dvl 27-01-18 01:18

A nie mogą wgrać z powrotem starego softu i oddać auto? Komp chyba od dodatkowego czujnika nie zwariuje?

Kris1976 29-01-18 00:04

Jak był sam wirusik to poprostu ponowna wycieczka do Heko i po problemie. Jak siedzi turbo hybryda plus inne graty to wgranianie tego ori softu może zrobić lekkie kuku...

Banny 29-01-18 16:13

Więcej informacji z niemieckiego forum ;)

https://www.motor-talk.de/forum/ruec...-t6241050.html


Cytat:

1. The engine is first checked for coolant loss (pressure test) and oil loss (especially at the cylinder head in the turbocharger area (behind the wind deflector).

2. If oil loss is detected in the above range, the cylinder head should / should be changed.

3. The air intake (air filter box and pipes to the rear left) and the battery box must go out, because on the battery box (left outside) a new cable distributor is mounted and

4. underneath a plug connection is disconnected and the new wiring harness is inserted.

5. The alternator has to go out, because most of them have to replace the coolant thermostat (82 degrees).

6. The coolant tank and a few hoses are changed.

7. The engine coolant bypass valve is replaced.

8. A coolant standpipe is newly installed (right behind the coolant tank (see photo)) and connected to the new wiring harness / hoses.

9. The engine control module (PCM), body control module (BCM) and instrument cluster (IPC) receive a software update.

misfit 29-01-18 21:16

Cytat:

Napisał Kris1976 (Post 1188496)
Jak był sam wirusik to poprostu ponowna wycieczka do Heko i po problemie. Jak siedzi turbo hybryda plus inne graty to wgranianie tego ori softu może zrobić lekkie kuku...

a jeśli był zmieniany soft ze 150 na 182 to też skasuje się?

Falcon 29-01-18 21:38

Tak.

_jw23 29-01-18 23:28

Cała procedura naprawy w wersji USA.
https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/201...7V209-7886.pdf

bestia150 30-01-18 10:24

Jak ja się cieszę, że mnie to nie dotyczy 8-) Przy takiej grzebaninie i poziomie ASO pewnie co drugi będzie wracał na poprawki...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi