Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Elektryczne podgrzewanie szyb i lusterek (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33508)

alf900 13-12-09 20:31

Elektryczne podgrzewanie szyb i lusterek
 
Zrobiło się zimno i przy temperaturze bliskiej zera włącza się automatycznie ogrzewanie tych urządzeń.
Jaką moc pobierają te odbiorniki?
Czy warto je wyłączać za każdym razem, gdy ich działanie jest nieuzasadnione?

Koniu 13-12-09 21:03

tak szczegolnie na krotkich dystansach gdzie alternator moze sie nie doladowac

Pyzo 26-11-10 11:22

jak mozna deaktywowac to automatyczne wlaczanie podgrzewania szyb... wkurza mnie to, ze auto wlacza podgrzewanie nawet wtedy jak szyby nie sa zmarzniete...

superstar 03-12-10 11:07

Mnie również doprowadza to do szału. Za każdym razem jak wyłączę silnik i za jakiś czas jadę dalej, to trzeba to wyłączać.
Najlepiej jak temp. zewnętrzna jest ok. zera, bo wtedy jak wyjadę z garażu - gdzie jest cieplej - to zamiast skupić się na jeździe obserwuję kiedy się załączy ogrzewanie szyb, aby je wyłączyć.
Zazwyczaj robię krótkie trasy więc nadwyżek energii zbytnio nie ma :-)
Obawiam się że zlikwidować to można tylko programowo - niedostępne z poziomu użytkownika.

konfuzja 03-12-10 12:44

A propos...
Mnie irytuje, i to bardzo, że nie jestem w stanie wyłączyć sygnalizacji dźwiękowej dla pojawiającej się żółtej i czerwonej śnieżynki (już nawet kładę lagę na to, że się świeci ona na czerwno na zegarach). Jak jest u Was? U mnie pomimo tego, że wyłączyłem już sygnalizację dźwiękową dla wszystkich komunikatów (informacyjne, ostrzegawcze i niski poziom paliwa) to gong się odzywa :( Gdy zaczyna się na jesieni schładzać i temperatura krąży wokół magicznych 4 st. C, to się wk... tzn denerwuję, jak co 20-30 sek. słyszę przez kilka minut ten gong.

Zaś co do automatycznego włączania grzałek szyb, to również uważam, że to głupota. Każdy chyba potrafi sam stwierdzić, że mu się któraś szyba oblodziła i nacisnąc jeden z przycisków.

superstar 03-12-10 15:59

Cytat:

Napisał konfuzja (Post 511550)
A propos...
Mnie irytuje, i to bardzo, że nie jestem w stanie wyłączyć sygnalizacji dźwiękowej dla pojawiającej się żółtej i czerwonej śnieżynki .

U mnie niema sygnalizacji dźwiękowej śnieżynki. Na szczęście :-)

skylla1 03-12-10 16:52

Sygały dzwiękowe można wyłaczyć w komputerze. Natomiast samowłaczanie się ogrzewania szyb, najczęsciej, gdy jest niepotrzebne, też mnie wkurza, ale o ile wiem nic się z tym nie zrobi.

Koniu 03-12-10 16:53

koledzy da sie wylaczyc wyprogramowac zdalne grzanie szyb za pomoca ids-a

konfuzja 05-12-10 08:13

Koniu drogi, a co z tym moim nieszczęsnym sygnałem dźwiękowym? Czyżby było w kompie coś nie tak, jeżeli mam wyłączone WSZYSTKIE opcje sygnałów dżwiękowych, a śnieżynka wciąż dzwoni?

four40 05-12-10 09:47

O co chodzi z tymi szybami? Jak to same się włączają? Kiedy? Nie zauważyłem u siebie czegoś takiego.

neo340 05-12-10 13:17

u mnie również tez się same nie włączają, łapą muszę załączyć, a może ja mam zbyt stry rocznik i tylko w nowszych to jest, nie wiem

marcini 05-12-10 17:47

A jaka wy macie wersje wyposazenia ze wam sie same szyby wlaczaja?? Jakas masakra... Patrzac po rocznikach to pewnie po liftingu dodali taki "bajer", ale wg mnie to jest skrajnie glupie i szkodliwe. Szyba zre baaardzo duzo pradu.

Co do sniezynki, mam wylaczone dzwieki ostrzezen i sniezynka rowniez nie powoduje zadnego dzwieku. Chyba inzynierowie z Forda juz za duzo kombinuja. Mnie to nawet wkurza ze wlaczanie klimatyzacji jest sprzezone z nawiewem na szybe ;)

langolier 05-12-10 23:32

U mnie żadne podgrzewanie szyb nie włącza się automatycznie.

konfuzja 06-12-10 13:53

Zatem uporządkujmy, bo robi się zamieszanie.
Ja mam auto z marca 2008, wersję ghia z doposażeniem platinium (tak to wtedy było w ofercie). Klima automatyczna, dwustrefowa. Gdy temperatura osiąga 4 st. C odzywa się gong* - pomimo tego, że w menu komputera wszystkie dźwięki mam wyłączone. Na zegarach zapala się równocześnie żółta śnieżynka. Grzałki szyb (przedniej i tylnej) załączają mi się tuz przed sygnałem "żółtej śnieżynki" (parę-parenaście sekund różnicy).
Natomiast nie obserwuję takiego zjawiska, że włączenie nawiewu na szybę przednia uruchami mi klimę. U mnie moge sobie do woli przełaczać naprzemian nawiew np. na nogi i szybę, a klima jest na wyświetlaczu jest niezmienie "off".

*przy przejściu 0 st. C gong również dzwoni i śnieżynka zapala się oczywiście na czerwono.

Qnik 06-12-10 19:02

Cytat:

Napisał langolier (Post 512509)
U mnie żadne podgrzewanie szyb nie włącza się automatycznie.

U mnie też, dopiero jak wcisnę na klimatroniku guzik max na szyby

niko123 30-11-12 20:44

Po dwóch latach ktoś wie jak prosto deaktywować automatyczne włączenia ogrzewania obu szyb ? ( oczywiśnie elm pewnie odpada ? a ile w serwisie forda może to kosztować ? )

loki34 01-12-12 10:22

Klima załacza sie automatycznie gdy nawiew jest ustawiony na szybe i dmuchawa co najmniej na pierwszy stopien,tylko w tym przypadku. Trzeba sie przyzwyczaic bo nic sie z tym nie zrobi.

jacekcrv 01-12-12 14:04

Spójrz w temat: Interfejs diagnostyczny OBDII Bluetooth, i post numer 414. Tam jest informacja,że można wyłączyć tą opcję.

moons 01-12-12 14:25

Cytat:

Napisał niko123 (Post 800318)
oczywiśnie elm pewnie odpada ?

Właśnie tylko ELM i odpowiedni program. W ASO obstawiam że tego nie zrobią, chyba że będzie auto z odpowiednią konfiguracją.
Pozdrawiam

slawek290785 03-12-12 18:52

Cytat:

Napisał Qnik (Post 512818)
U mnie też, dopiero jak wcisnę na klimatroniku guzik max na szyby

Potwierdzam to samo jak u kolegow.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi