Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.6B Zwiększone spalanie po wymianie rozrządu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49203)

kahu 26-04-11 11:51

1.6B Zwiększone spalanie po wymianie rozrządu
 
witam,

zauważyłem, że po zmianie rozrządu foka (F II 1,6 benzynka kombi) spala ok 4l więcej (pomiar z ok. 150 km po mieście). Czy mechanik mógł coś źle ustawić?
proszę o porade.

Michalllll 26-04-11 12:04

pewnie jest przestawiony o ząbek.
Odwiedz mechanika ponownie

jajco112 26-04-11 18:25

Potwierdzam na pewno przestawiony rozrząd!! W niektórych autach jest tak że nawet nie zapali po +-5stopniach a niektóre chodzą do 15stopni... Spalanie od tego na pewno wzrasta...

Eko 26-04-11 23:39

Było odwiedzić zbycha.
Jeśli kolego tylko to było ruszane czyli pasek i bezpośrednio po wymianie zaczął wiecej palić to popieram rpzedmówców. Ale czy są jakieś dodatkowe objawy, nie daj Boże dzwonienie lub muł i kop na różnych obrotach?

kahu 27-04-11 08:33

Dzięki koledzy za wskazówki,
jestem już umówiony na jutro z mechanikiem, zobaczymy czy poczuje się do odpowiedzialności. Co do Zbycha - no tak, jestem już mądrzejszy, jak zwykle po szkodzie :-(
Spadku mocy raczej nie odczułem, ale jazda była tylko i wyłącznie miejska na odcinkach max 10 km, więc i przycisnąć nie było jak. Rozrząd był wymieniany przy ''dużym przegladzie'' (ca. 119 000 km) i nic dodatkowo w silniku nie powinno być grzebane - filtry, oleje, etc. raczej nie wpływają na tak duże spalanie. Poczekam na wynik jutrzejszej wizyty w warsztacie. Pozdr.

MisiekT 27-04-11 09:07

Cytat:

Napisał kahu (Post 565411)
pomiar z ok. 150 km po mieście)

z takiej proby pomiar to sobie mozna wsadzic... przejezdzij przynajmniej z bak, zmierz przy dystrybutorze i wtedy sie zastanawiaj...

Koniu 27-04-11 09:33

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 565643)
z takiej proby pomiar to sobie mozna wsadzic..

dodaj do tego wlaczone AC itd i juz rosnie spalanie a rozrzadu jak sie robi na blokadach to raczej przestawic sie nie da!

langolier 27-04-11 10:23

Cytat:

Napisał Koniu (Post 565655)
dodaj do tego wlaczone AC itd i juz rosnie spalanie

4 litry więcej to na pewno nie z klimy.
Może zmieniłeś sposób jazdy - więcej po mieście w korkach, więcej startów zimnego silnika, może zmieniłeś stację benzynową (albo paliwo na tej stacji się pogorszyło), może but masz cięższy ?

Z drugiej strony 150km jako wartość testowa to NIC, na jakiej podstawie określiłeś to "większe spalanie" ? Komputer czy dystrybutor ?

kahu 27-04-11 11:20

heh, koledzy źle ustawić/zrobić da się wszystko - jak już pisałem jestem umówiony jutro w warsztacie na sprawdzenie. Co do spalania było ok 9-10l/100 FII, kombi, 1,6b. Klimę mam włączoną cały rok (taka moja fanaberia), noga zależnie od humoru ścigać się nie ścigam ale ostatni na światłach zazwyczaj nie jestem, paliwo BP - pomiar z komputera ca. 14L/100 więc na bank coś jest nie tak - nie wiem czy to wina źle ustawionego rozrządu czy czegoś innego - zobaczymy jutro. Póki co dzięki za zainteresowanie i wskazówki. Wcześniej jeździłem FI, 3D, 1,6 benzynka i po wymianie rozrządu nie było takiej niespodzianki. pozdr.

kahu 29-04-11 08:54

Cześć, po sprawdzeniu przez mechanika i podpięciu pod kompa wygląda na to, że jest tak jak powinno być. Zaleceno przejechać większą ilość km i ew. zmienić stację benz. Długi weekend się zbliża, wyjazd zapalnowany - efekt zobaczymy po powrocie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi