Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Wiosenny przegląd zawieszenia (wymiana cz. eksloatacyjych) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37354)

huberthbs2 26-03-10 18:47

Wiosenny przegląd zawieszenia (wymiana cz. eksloatacyjych)
 
Witam, po długiej i cieżkiej zimie mam zamiar założyć felgi aluminiowe ale przy okzaji chcę zobaczyć do zawieszenia i ew wymienić zużyte części.

Szczególnie przy mniejszej prędkości zdarza się, że słychać obce dzwięki. Mechanik który przebatał jakiś czas temu auto pod kontem luzów w zawieszeniu, nie rozpoznał istotnych podjegających wymianie zużyć.

Chciałbym zapytać, czy warto zlecić wymianę tulei itp. Jakie dokładnie części można by wymienić, aby te szczególnie mocno zużywające się elementy zawieszenia wymienić?

Dziękuje za wasze opinie w tej sprawie,
pozdrawiam,

kokon 29-03-10 08:29

Witam ja u siebie wymieniłem łączniki stabilizatora , wahacze (mowa cały czas o przodzie)
reszta ok , stuki i telepanie kiery ustało. Pieczątka wbita w dowód , satysfakcja i cisza w aucie - bezcenne.

huberthbs2 29-03-10 23:13

Wymianiaełeś wahacze? Duży koszt jak dla mnie - sama wymiana tulei wahacza nie wchodziła w grę? Z łącznikiem raczej sie nic nie wymyśli, często w Focusie się zużywają i w całości podlega wymianie.

rafal__lodz 30-03-10 01:01

Lepiej chyba odłożyć kasę i wymienić cały wahacz gdzie tuleje już masz wprasowane i nie bawisz się zbędnie. Wymień najpierw łączniki i gumy stabilizatora bo mogą być już sparciałe popękane i też będziesz miał stuki, koszt niewielki a może stuki znikną. Ja wymieniłem u siebie jak miałem fieste i pomogło a już prawie wahacz kupowałem.

kokon 31-03-10 19:57

Witam komplet wahaczy 2 x 99 PLN plus wysyłka , wymiana własna .Nie bawiłem się w regenerację bo szkoda nerwów , wyjdzie albo, nie ,szukać prasy ?( w moim przypadku) .Pojemnik WD40 kilka godzin przed robotą ,nasadki , dobra dźwignia . Robiłem to pierwszy raz 5 h roboty, bo mam złamany paliczek w lewej ręce . Ale potem masz cały pogląd sytuacji , aha , u mnie były śruby przy sworzniu do wymiany. To tyle pieśni .

atomic99 29-05-10 12:42

kokon gdzie masz wahacze za 99zł ? ? ?

kokon 06-06-10 20:10

allegro pozdrawiam

Aras 06-06-10 23:40

Mam pytanie odnośnie przednich wahaczy. Mam wyruchaną lewą końcówkę wahacza. Czy warto się bawić i za 40 zł kupić samą końcówkę i kątówką uciąć nity od starej i przykręcić nową do starego wahacza? Czy lepiej za 100 zł kupić kompletny nowy wahacz?

korek007 13-06-10 20:37

Cytat:

Napisał Aras (Post 453839)
... Czy lepiej za 100 zł kupić kompletny nowy wahacz?

A co dobrego można za 100 zł kupić? Jakiś czas temu miałem wymieniane przeguby i tuleje. Jeden porządny przegub kosztował prawie 90 zł.

fakir 14-06-10 02:52

W fordzie orionie miałem nauczke : nie wymieniaj części w wahaczu i wymieniaj wahacze na najlepsze z dostępnych a nie najtańsze i tego się trzymaj . Jeżeli masz też problem z przegubami to wymień je przed wahaczami bo mechanicy będą ostro walić młotkiem w wahacz przy zmianie przegłubów . Jak jest tu jakiś mechanik samochodowy to tylko to potwierdzi , chyba że ma jakieś cudo oprócz WD40.
Pozdrawiam!

Aras 14-06-10 14:40

Cytat:

Napisał fakir (Post 455797)
W fordzie orionie miałem nauczke : nie wymieniaj części w wahaczu i wymieniaj wahacze na najlepsze z dostępnych a nie najtańsze i tego się trzymaj . Jeżeli masz też problem z przegubami to wymień je przed wahaczami bo mechanicy będą ostro walić młotkiem w wahacz przy zmianie przegłubów . Jak jest tu jakiś mechanik samochodowy to tylko to potwierdzi , chyba że ma jakieś cudo oprócz WD40.
Pozdrawiam!

Wahacze będę sam wymieniał, żadna filozofia ;-).
Kiedyś w Escorcie wymieniałem samą końcówkę wahacza. Ściąłem nity i skręciłem nową końcówkę do wahacza na specjalne stożkowe śruby. Przez ponad 50 000 km nic się nie działo.
Czemu odradzasz mi wymianę części w wahaczu? Miałeś jakieś nieprzyjemne przygody?

wwwojtet 22-06-10 13:14

Cytat:

Napisał Aras (Post 455938)
Wahacze będę sam wymieniał, żadna filozofia ;-).
Kiedyś w Escorcie wymieniałem samą końcówkę wahacza. Ściąłem nity i skręciłem nową końcówkę do wahacza na specjalne stożkowe śruby. Przez ponad 50 000 km nic się nie działo.
Czemu odradzasz mi wymianę części w wahaczu? Miałeś jakieś nieprzyjemne przygody?

Zdejmowałeś wahacz do wymiany końcówki, czy robiłeś to na aucie?

Aras 22-06-10 14:08

Wahacz musiałem demontować. Przy samochodzie ciężko byłoby ściąć nity. Do ścinania najlepiej użyć kątówki, a później przecinaka.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi