Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] TDDi - pompa wtryskowa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46778)

boleslaw 19-09-14 21:02

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=78358

o tym pisze, pkt drugi.

ten zawor http://archiwum.allegro.pl/oferta/za...283375441.html

Drugi pompiarz do jakiego dzwonilem mowi ze wyciagnieta pompa jest do wyrzucenia po pol roku

mjprzem 22-09-14 08:40

to jest błedne tłumaczenie angielskiego na polski
bo zapytam sie wprost
co to jest czas wtrysku? bo takie okreslenie wystepuje technicznie
a co to jest kąt wtrysku?

Timing solenoid-chodzi o kąt wtrysku a nie o czas wtrysku!!!!

ogolnie jest tam wszystko dobrze opisane poza:
-czas wtrysku -to nie czas wtrysku ale kąt wtrysku
bo czas wtrysku zalezy od zaworu dawki wtrysku czyli od ilosci paliwa wtryskiwanego i cisnieniapod jakim jest wtryskiwane a takze od ilosci cykli wtryskow.
-Metering solenoid-zawór dawki wtrysku-jezeli ten zawor sie wymienia to nalezy sprawdzic jak gleboko byl zawor wkrecony-bo to bedzie pozniej mialo wplyw na prace pompy-czyli na prace silnika.

Pompiarza nie sluchaj-bo jezeli nie wylejesz z pompy paliwa a zabezpieczysz pompe po wyciagnieciu ze bedzie szczelna to pompie nic sie nie stanie.

PS. nowe samochody po rok czau stoją na parkingach i jakos im popy nie padały.
wazne aby w pompie bylo paliwo i wszystkie dziurki byly zatkane aby wlasnie wilgoc sie do srodka nie dostawałą.

a odpowiedz pompiarza wynika z tego ze lepiej tłuc do glowy ludziombzdury aby pozniej wiecej roboty miec.

To dziala na tej samej zasadzie jak sprzedawca akumulatorow mowi ze lepszy jest mniejszy akumulator od wiekszego.

boleslaw 22-09-14 19:10

Dzięki za pomoc, jutro - pojutrze będę wiedział co i jak, w tedy napiszę więcej.

boleslaw 24-09-14 20:56

No więc Foka dziś zaczęła jeździć. Nie wiem co myśleć o tym zastaniu ale coś chyba w tym jest. Tamta pompa stała jak twierdził sprzedawca 6 lat, pochodziła z jego rozbitej Foki o przebiegu 60 000 km, wizualnie wygląda jak ściągnięta ze sklepowej półki. Komputer nie pokazywał żadnych błędów, a pompa nie robiła ciśnienia...
Sprzedający zwrócił mi połowę pieniędzy, a ja kupiłem kolejną pompę ale z uszkodzoną elektroniką.
Odblokowana elektronika do nowej pompy, rozrząd, przewody - Foka odpaliła od strzała :p

no...

Ogarnąłem też dużo innych rzeczy, a jeszcze sporo jest do zrobienia ale to już może w innym wątku.

bober2901 22-04-15 20:14

1.8 TDDi - pompa wtryskowa Lucas ?
 
Witam,
Dzisiaj padła mi pompa wtryskowa, dlatego mam pytanie czy w focusie z 1,8tddi występowały pompy lucasa czy to jakiś dziwny mod? Wszędzie widzę posty o pompach Bosch. Auto mam od tygodnia, stąd moja niewiedza w tej dziedzinie.
Proszę o szybką odpowiedź.

jazzga 22-04-15 21:19

Skoro auto masz od tygodnia to chyba mozna przypuszczać że kupiłeś auto z wadą ukrytą. Masz 14 dni na odstąpienie od umowy.

bober2901 22-04-15 21:35

Cytat:

Napisał jazzga7 (Post 1059032)
Skoro auto masz od tygodnia to chyba mozna przypuszczać że kupiłeś auto z wadą ukrytą. Masz 14 dni na odstąpienie od umowy.

Wiem, że mam taką możliwość. Niestety w auto już trochę zainwestiwałem a tych pieniędzy nikt mi nie zwróci. Jak narazie próbuje się szybko zorientować ile może kosztować wymiana lub naprawa, oraz czy takie pompy występowały w focusavh tddi.

Falcon 22-04-15 21:43

A skąd wiesz, że pompa padła? Masz jakieś kody błędów?

bober2901 22-04-15 21:52

Tak, po podłączeniu do komputera otrzymałem kody:
P1664 i P1564 oba dotyczą modułu kontroli pompy wtryskowej i jeszcze był trzeci datyczacy zawory recyrkulacji spalin P0404

Falcon 23-04-15 00:32

Czyli padł sterownik, a nie pompa. Napraw go. Poczytaj przyklejony temat o sterowniku w tym dziale.

mjprzem 23-04-15 08:15

Dokladnie....
musisz naprawic sterownik pompy bosch VP 30/44
rozlutowuje albo uszkadza sie tam tranzystorek.
wszystko jest juz setki razy opisane.

kroolo 23-04-15 15:46

--
del

bober2901 23-04-15 17:48

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 1059139)
Dokladnie....
musisz naprawic sterownik pompy bosch VP 30/44
rozlutowuje albo uszkadza sie tam tranzystorek.
wszystko jest juz setki razy opisane.

Witam,
Po poczytaniu na temat sterowników mam jedno pytanie. Mianowicie czy problemy z odpalanem samochodu są skutkiem czy przyczyną uszkodzenia sterownika? Od poczatku miałem problem z odpalaniem, nie zawsze i nie było na to reguły. Nieraz po długim postoju nieraz po krótkim czasami jak był zimny a czasami jak lekko ciepły. Niedawno wymienilem świece bo dwie nie działały ale nie za bardzo pomogło. Nastepnym krokiem jaki chciałem poczynić była wymiana wężyków gumowych, ponieważ z doswiadczenia z fiestą oraz na podstawie przeczytanych postów wiem ze to częsty powód zapowietrzania układu. Czy to mogło spowodować usterkę sterownika? I czy warto je wymieniać razem ze sterownikiem? Dodał jeszcze, że po nieudanych próbach odpalenia na filtrze paliwa zauwazylem sporą ilość ropy oraz jej plamę w okolicy prawego koła.

AAA i jeszcze pytanie dotyczące tej pompy Lucasa. Czy w Focusie ona występuje bo nikt nie odpowiedział, a mechanik u którego byłem tak właśnie stwierdził. Jakby była to pompa Lucasa to jaki tam jest sterownik? Jak ktoś by miał wiedzę na ten temat to bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

Falcon 23-04-15 18:29

Nie słyszałem aby jakiekolwiek TDDi miało pompę Lucas. Napraw sterownik najpierw.

bober2901 23-04-15 18:46

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1059245)
Nie słyszałem aby jakiekolwiek TDDi miało pompę Lucas. Napraw sterownik najpierw.

Już wiem, że muszę naprawić sterownik. Dzisiaj sprawdziłem stan paliwa w filtrze po nocnym postoju i go tam praktycznie nie ma. Przynajmniej nie jest wypełniony tak jak powinien. Dodatkowo po lewej stronie samochodu zauważyłem krople ropy. Dlatego wydaje mi się, że konieczna jest wymiana wężyków, ponieważ (jeżeli się nie mylę) sterownik jest chłodzony paliwem.

Stąd moje kolejne pytanie:
Gdzie można kupić komplet wężyków i jaki byłby koszt? Czy może lepiej wymienić same przewody gumowe? Wydaje mi się, że te fordowskie złączki nie są zbyt solidne;/

mjprzem 24-04-15 08:34

Tak -jezeli pompa sie zapowietrzala-to ewidentnie to moglo przyczynic sie do upalenia tranzystorka.
Z mojego doswiadczenia-po wymianach filtra paliwa+ przy zapowietrzaniu sie pompy wtryskowej-dochodzi czesciej niz zwykle do uszkadzania mosfeta.

NIE MASZ POMPY LUCAS
Bosch VP 30-to twoja pompa.
w twoim samochodzie potrzeba wyciagnac sterownik-sa filmy pokazujace jak sie to robi+ potrzeba zmienic mosfet w sterowniku.

z tego co piszesz-to nie rob ani jednej rzeczy z tych rzeczy i daj wyciagnac sterownik komus kto to robil.

bober2901 24-04-15 14:12

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 1059395)
Tak -jezeli pompa sie zapowietrzala-to ewidentnie to moglo przyczynic sie do upalenia tranzystorka.
Z mojego doswiadczenia-po wymianach filtra paliwa+ przy zapowietrzaniu sie pompy wtryskowej-dochodzi czesciej niz zwykle do uszkadzania mosfeta.

NIE MASZ POMPY LUCAS
Bosch VP 30-to twoja pompa.
w twoim samochodzie potrzeba wyciagnac sterownik-sa filmy pokazujace jak sie to robi+ potrzeba zmienic mosfet w sterowniku.

z tego co piszesz-to nie rob ani jednej rzeczy z tych rzeczy i daj wyciagnac sterownik komus kto to robil.

Zamierzam wysłać sterownik do OMEGI Sandomierz. Rozumiem, że oni wymienią ten mosfet jezeli będzie uszkodzony tak? Czy to nie zalicza się do regeneracji/naprawy i trzeba o tym dodatkowo wspomnieć?

mjprzem 27-04-15 09:52

Nic nie musisz wspominac-zawsze psuje sie to samo. jak wyslesz sterownik to oni sprawdzaja zanim ci go odesla. Daj to komus kto robil-wykrecal sterownik-i kto dba o czystosc.
Bo zazwyczaj pompa Ci moze bardzo duzo wytrzymac-a tylko ten sterownik moze byc jedynym problemem jaki sie Ci zdarzy w tym silniku.

bober2901 01-05-15 19:15

Witam,
Dzisiaj założyłem zregenerowany sterownik i wymienilem przewód odpływowy do filtra, ponieważ był uszkodzony. Silnik odpalił od pierwszego, chodził przez pòł godziny po czym przejechalem parę kilometrow. Wszystko super. Po ok godzinie kolejne odpalanie. Załapał na chwile i zgasł. Koniec. Objawy identyczne jak podczas spalenia sterownika. Z tego co rozumiem to teraz całość do regeneracji tak? Wszystko odpowietrzone i sprawdzone wiec innych przyczyn nie widze:(
Proszę więc o namaiary gdzie regenerować pompę wraz ze sterownikiem i jeżeli ktoś zna to koszt takiej operacji.
Pozdrawiam

bober2901 03-05-15 13:21

Kolejne ciekawostki dotyczące mojego(niestety mojego) Focusa. Wczoraj cały dzień jeździł normalnie. Odpalal na pół obrotu. Dzisiaj rano tez ok. Jednak po pewnym czasie znowu zdechł. Nie mam pojęcia co z nim zrobić. Kręci ładnie, akumulator też jest ok(sprawdzałem). Wymienilem kilka przewodów, ponieważ znalazłem jeden uszkodzony. Wymienilem też weżyki przelewowe. Nie wiem co dalej robić. Wymieniać wszystkie pozostałe przewody? Te rurki od pompy do wtrysków? Czy oddawać pompę do regeneracji?
POMOCY!

mjprzem 04-05-15 08:08

Nie dawaj pompy do regeneracji-poniewaz raz ci auto dobrze chodzi a raz wogole nie chodzi? tak?

to sa objawy:

-albo sie zapowietrza
-albo cos nie tak z elektryką lub nielaczy tranzystorek.

Pytanie jakie bledy ci sie pojawiają?

bo ja rozumiem ze po naprawie tego sterownika-raz ci samochod dobrze jezdzi -a raz wogole nie jezdzi?

Gdyby to bylo mechaniczne uszkodzenie pompy -to niemoglby wogole dobrze jezdzicsilnik by zle pracował na uszkodzonej pompie mechanicznie-ktora dawalaby albo nierowne dawki wtryskow albo zly kat wtrysku.

a sam widzisz ze u ciebie jest roznie-albo cos nie łaczy-albo pompa sie zapowietrza.

zaloz przezroczyste wezyki do i od pompy-i jakos połącz ten sposób pompe-bo mi sie wydaje ze moze ci sie jednak zapowietrzać.
zresztą juz chyba wczesniej raz ci auto dobrze odpalało a raz NIE ? nawet wezyki od wtrysków powrotne mogą robić problem-bo po czasie układ moze sie zapowietrzać jak auto dłuzej postoi.

bober2901 06-05-15 19:52

Wydaje mi się że problem pojawia się gdy auto nie stoi na idealnie poziomym terenie. Jak przód jest wyżej to problem z odpaleniem gwarantowany. Czyli wychodzi że to problem z zapowietrzaniem. Do wymiany został mi tylko ten przewód powrotu od wtrysków i powrotu z pompy z tym podgrzewaczem. Tylko strasznie ciężko go kupić... Ma ktoś jakiś namiar na taki przewód?

mjprzem 07-05-15 12:21

wiec musisz zrobic to zapowietrzanie sie bo jak problem bedzie sie powtarzal to kolejny raz moze zrobic sie problem ze sterownikiem.
Bo rozumiem ze sterownik wszystko ok? i po naprawia dziala jak nalezy?

bober2901 07-05-15 18:55

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 1062602)
wiec musisz zrobic to zapowietrzanie sie bo jak problem bedzie sie powtarzal to kolejny raz moze zrobic sie problem ze sterownikiem.
Bo rozumiem ze sterownik wszystko ok? i po naprawia dziala jak nalezy?

Sterownik ok. Auto jeździ jak przed usterka. Oczywiście jak odpali. Wymieniłem już większość przewodów nawet przelewki. W sobotę biorę się za ten przewód z podgrzewaczem paliwa.
Są może jakieś inne słabe punkty układu, które mogą powodować zapowietrzanie?
Filtr oczywiście też wymieniłem. Tym razem na MANN'a.
Jak ktoś ma jakieś pomysły co jeszcze może powodować zapowietrzanie to proszę o wskazówki.
Pozdrawiam

mjprzem 08-05-15 14:32

slabych punktow niema-dopoki ktos czegos nie zepsuje-lub jakies sporadyczne usterki-ktore zawsze moga wystapic z jakiegos powodu.

Ale typowe jest to ze jezeli ktos niechlujnie zaklada sterownik to pompa pod oringami moze pozniej łapac powietrze i wowczas pozniej taki problem z odpalaniem moze byc.

oringi od sterownika bylu wyczyszczone z obu stron i nasmarowane np. smarem przed montazem?

Jak nie to pozniej masz taki problem ze z pompy sie nie leje ale pompa zaciaga powietrze-i mozesz nawet zapomniec o odpaleniu nawet i cieplego silnika-ktory postoi 1-2 godziny.

Masz tylko 1 wyjscie-musisz upewnic sie ze pompa jest szczelna-zalozyc przewody przezroczyste do i od pompy i dopiero wowczas podac paliwo z jakiejs banki-tak abys mogl zauwazyc powietrze w bance bo po uruchomieniu silnika paliwo bardzo szybko leci przez werzyki i mozesz nawet nie zauwazyc tego powietrza.

ps. po ilu godzinach masz problem z odpalaniem i jak dlugo musisz krecic?
choc nawet jesli podasz te wskazowki to i tak nieda sie okreslic gdzie jest nieszczelnosc bo dziura raz moze byc duza a raz mala.

bober2901 08-05-15 21:01

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 1062849)
slabych punktow niema-dopoki ktos czegos nie zepsuje-lub jakies sporadyczne usterki-ktore zawsze moga wystapic z jakiegos powodu.

Ale typowe jest to ze jezeli ktos niechlujnie zaklada sterownik to pompa pod oringami moze pozniej łapac powietrze i wowczas pozniej taki problem z odpalaniem moze byc.

oringi od sterownika bylu wyczyszczone z obu stron i nasmarowane np. smarem przed montazem?

Jak nie to pozniej masz taki problem ze z pompy sie nie leje ale pompa zaciaga powietrze-i mozesz nawet zapomniec o odpaleniu nawet i cieplego silnika-ktory postoi 1-2 godziny.

Masz tylko 1 wyjscie-musisz upewnic sie ze pompa jest szczelna-zalozyc przewody przezroczyste do i od pompy i dopiero wowczas podac paliwo z jakiejs banki-tak abys mogl zauwazyc powietrze w bance bo po uruchomieniu silnika paliwo bardzo szybko leci przez werzyki i mozesz nawet nie zauwazyc tego powietrza.

ps. po ilu godzinach masz problem z odpalaniem i jak dlugo musisz krecic?
choc nawet jesli podasz te wskazowki to i tak nieda sie okreslic gdzie jest nieszczelnosc bo dziura raz moze byc duza a raz mala.

Problem z odpaleniem pojawia się nawet po 10minutowym postoju i zazwyczaj jak auto stoi na nierównym terenie. Ale zauwazylem też, że jak przestawie auto na bardziej poziomą część terenu to po paru minutach odpala bez większego problemu. Najgorzej jest gdy przejade samochodem niewielki odcinek, postój parę minut ii chce odpalić je ponownie.

mjprzem 13-05-15 08:38

no to mysle ze wszystko juz wiesz. pamietaj ze jak to zlekcewarzysz to mozesz zatrzec pompę! a pozniej bedzie coraz wiekszy problem z odpalaniem. pompa musi pracowac na paliwie a nie na powietrzu.

bober2901 13-05-15 18:27

Problem rozwiązany!
Pomogła wymiana wężyków z podgrzewaczem paliwa. Dodatkowo miałem zepsuty zawór przepływowy (zwrotny) w pompie wtryskowej. Wymiana na nowy wraz z uszczelkami, solidne odpowietrzenie i pali na dotyk.
Dziękuje wszystkim za pomoc:)

Chabs 18-05-15 00:32

Mozesz dokladniej dla potomnych? Gdzie sie znajduje podgrzewacz paliwa i ten zawor przeplywowy?

mjprzem 19-05-15 13:05

bober2901-a kto ci to robił? bo filtr jest podgrzewany przez paliwo z pompy i wtryskow wiec nie wiem o czym mowa...? bo tez jestem ciekaw gdzie masz podgrzewacz paliwa bo fabrycznie go raczej chyba nie było...

zawor zwrotny w pompie? niejestem pewien czy ten zawor jest na wyjsciu pompy-moze jest bo nie sprawdzalem nigdy-ale w pompie tez go by ci nikt nie wymienił.

ps. zawór w pompie nie powinien robic problemu bo powrot do baku zanurzony jest w paliwie raczej-po to aby własnie paliwo samoczynnie sie nie cofało.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi