Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] St 170 + LPG (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=75068)

Amisto 18-08-15 11:37

St 170 + LPG
 
Witam.

Czy znajdzie się osoba z zamontowaną instalacją LPG pod Forda Focusa ST170??
Zastanawiam się nad zainstalowaniem LPF lecz każdy starczy wypalaniem ceramicznymi zaworami.
Proszę uprzejmie o informacje, pomoc, porady, opinie.

Pozdrawiam.

slawek11 18-08-15 11:41

Mnostwo tutaj jest ST z LPG. Przemo1989 z przedal niedawno swojego, napisz do niego PW to Ci napisze o eksploatacji i czy jakies problemy byly na tym alternatywnym paliwie.

SENTINEL26 18-08-15 12:08

ja mam instalację od 12 tys km, założyłem dosyć dobry zestaw z lubryfikacją, całość wyszła troszkę ponad 3000zł ale nie potrzeba robić żadnych poprawek, auto według mnie nie straciło mocy a oszczędność jest ogromna:) tak jak pisałem wcześniej zrobiłem 12 tys i jeszcze nie było potrzeby uzupełniania lubryfikatora, ważne żeby założyli Ci reduktor na wyrost (najlepiej do aut powyżej 200KM) ja mam do 350 i dobrze się sprawdza, ważną rzeczą jest też emulator FPE bez tego będziesz miał błędy na kompie. Ja zakładałem w Warszawie ale w Łodzi jest gazownik który dysponuje hamownią, robią Ci pomiar przed instalacją i stroją instalacje żeby wynik był taki jak na PB przed instalacją.

Amisto 18-08-15 12:45

Do Przema napisałem. Ja mam Duratec jak Sentinel. Dziękuje za szybkie odp. Dziś dostane specyfikacje do montażu w mojej foczce.

arur 18-08-15 13:31

ja tez mam juz elpidzi:D Jak jakis zaklad poleca lubryfikacje to omijaj go z daleka... Przede wszystkim to gosc co to ogarnie. Poszukaj na lpg-forum odpowiedniej osoby polecanej w Twoim wojewodztwie. Emulator ciesnienia na listwie musi byc inaczej nie bedzie dzialac poprawnie. St170 to normalny samochod jak kazdy inny a plusem jest to ze malo ktory bierze olej. A jak lpg bedzie zle wystrojone albo beda zle komponenty (ale nie mozna dobrze wystoroic jak sa zle komponenty) to z czasem tez bedzie bral olej... jak kazdy inny samochod. Zawory wypalaja sie bo jest zle wystrojony gaz. Za duzo powietrza i wieksza temp. spalin. Chcac wystroic auto w miare to trzeba przejechac na miejscu pasazera po autostradzie napewno okolo 100-150km.
Stag albo lpg-tech ja polecam lpg-tech
wtyski barracuda albo dragony
reduktor ac-r01 lub kme gold.

SENTINEL26 19-08-15 10:36

tak z ciekawości zapytam, czemu odradzasz lubryfikacje? ja mam u siebie lpg-tech i wtryski hany, do tego reduktor kme, a lubryfikacja to dla spokoju psychicznego a koszt tego prawie żaden... u mnie mapę robiliśmy podczas jazdy na ciepłym silniku, nie zrobiliśmy 100km a może z 15, ja prowadziłem a on stroił, kupiłem sobie interfejs do tej instalacji za 15zł i tam można sobie można grzebnąć samemu i ustawić na przykład kontrolkę serwisu, wystroić samemu wskaźnik poziomu gazu itp... bardzo intuicyjne oprogramowanie. są jeszcze instalacje staga które mają połączenie z obd i automatycznie się dostrajają do parametrów silnika "w locie"

arur 19-08-15 10:48

Jak plyn moze powodowac ze gniazda zaworowe nie beda sie wypalaly od zbyt duzej temperatury? Lubra tylko syli kolektor dolotowy i czysci portfel:-)Od zle wyregulowanej instalacji lpg zmniejsza sie jeszcze wiecej luz zaworoy i trzeba go tak czy tak kontrolowac.
Czy gaz jest dobrze ustawiony to trzeba patrzec na czasy wtryskow tak aby czas wtrysku benzyny na bezynie byl taki sam jak czas wtrysku benzyny na gazie a jeszcze lepiej jest patrzec na korekty dlugo i krotko teminowe w ecu danego auta. Jest jeszcze petla otwarta, petla zamknieta ale jak ktos jest ciekawy to sobie sam poszuka na necie co to takiego.
A co do inteligentnego sterownika z obd co sam sie stroi to tez mu baaardzo daleko brakuje do idealu.Nic nie zastapi kumatego fachowca.

ciekawe jak mozna w 15km wystroic lpg-techa dobrze... Sa tez gaziarze co w garazu stroja:D
Sam mam staga premium z obd i mam wylaczone obd bo za duze szkody robil.
Techa latwiej sie stroi niz staga.

SENTINEL26 19-08-15 11:48

pewnie masz racje:) ja długo szukałem warsztatu i w warszawie polecali ogólnie dwa, wybrałem jeden z nich i jestem na prawdę zadowolony. w sumie jak dobrze założą instalacje to regulacje można powierzyć jakiemuś maniakowi z forum LPG i nie powinno być problemu, jak na razie nie narzekam na swój warsztat:)

slawek11 20-08-15 00:17

jak dalej bedziesz zadowolony po 60 -70 tys km to bedzie OK

SENTINEL26 21-08-15 09:56

Będę zadowolony, poniższe wyliczenia mówią same za siebie:

12L * 5,5zł daje 66zł za 100km,
12L * 1,9zł daje nam 22,8 za 100km,

robię miesięcznie minimum 1000km więc na benzynie kosztowałoby mnie to 660zł a na gazie 228zł więc liczby mówią same za siebie... minimum 400zł w kieszeni :) nikogo nie namawiam na montaż instalacji (tym bardziej jak mało jeździ), nawet jeżeli się coś zepsuje po 20 czy 30 tysiącach to i tak będę do przodu... gdyby auto paliło 6-7 litrów pewnie bym gazu nie założył ale instalacja już mi się prawie zwróciła. pewnie zaraz się ktoś wypowie że nie liczę dodatkowych kosztów typu przegląd itp... i że jak chcę tanio jeździć to mogłem kupić diesla albo małolitrażówkę ale chciałem ST w gazie i mam :)

arur 21-08-15 10:05

Przy prawidlowo wyregulowanej instalacji lpg samochod bedzie palil nie mniej niz 20% wiecej lpg niz pb. Jesli pali Ci tyle samo to Masz za uboga mieszanke....

SENTINEL26 21-08-15 10:50

w sumie to nie wiem ile pali mi na PB bo nie robię więcej niż 50km na benzynie jednorazowo. strzelam bo przed założeniem wychodziło mi 11-12 l PB, przecież nie będziemy się tu chyba liczyli co do ml

slawek11 21-08-15 11:42

Czyli 11-12 l PB wychodzi ze srednio LPG pownien Ci palic przy tym samym stylu jazdy 13,5-15l, dolicz jeszcze rozruchy na Pb to nie wychodzi tak samo. Drozsze przeglady, czestsza wymiana swiec i ukladu WN. Mozna przyjac ze bedziesz jakies 250 zl do przodu na kazdy 1 tys km pod warunkiem ze szybko np sie nie posypie glowica.
Najwazniejsze jest dobre ogarniecie tematu przez montazyste i jeszcze lepsze zestrojenie zalozonej instalki.

SENTINEL26 21-08-15 12:17

myślę że po przesiadce z turbo traktora na benzynę zanim się przyzwyczaiłem pomiary spalania mogły być nie miarodajne, po nie całych dwóch tygodniach założyłem gaz i tak sobie jeżdżę. przegląd robi się raz na rok i kosztuje 50zł więcej... ile razy wymieniasz świece w roku? chyba nie co miesiąc... głowice w najgorszym wypadku można kupić na ebayu... nie wiem jak to policzyłeś ale przyjmując że w ciągu roku zrobię co miesiąc 1000 km to:

400zł * 12 misięcy daje mi 4800zł
a w ciągu 7 miesięcy zrobiłem już prawie 13 tysięcy...
4800zł
-50zł (przegląd)
-250zł (świece)
-200zł (przewody)
zostaje 4300zł za które bez problemu zrobiłbym głowicę a może i drugi silnik kupił...

ja nie rozumiem tego czemu taki hejt idzie na auta z gazem...

slawek11 21-08-15 12:56

Nie wiem skad Twoje sa przeliczenia. Kiedys byla juz nagonka ze rzeczywista oszczednosc na LPG w stosunku do Pb to jakies 30%.
Czyli 12 l PB x 4.90 = 58,80
ok.14 l LPG x 1.90 = 27.60 + 1l PB na rozruch czyli 5 zl = ok.33 zl

Oszczednosc bez dodatkowych wydatkow to jakies 25 zl na kazde 100 km. Teraz roczny przeglad drozszy o 60 zl, przeglad instalacji LPG - ok 100 zl, plus czestsze wymiany swiec i kabli WN.
Tak powinno sie kalkulowac montaz LPG.

Jezdzij jak najdluzej bezawaryjnie, mam nadzieje ze przed montazem sprawdzales luzy zaworowe. One bez prawidlowo wystrojonej instalacji podczas jazdy drogowej szybko dadza o sobie znac.

arur 21-08-15 13:13

ja jestem zwolennikiem gazu:-)
Prawda jest taka ze 95% ludzi jak wybiera montaz instalacji gazowej to kieruje sie cena "a bo tam mi taniej zamontuja..." kto oszczedza na gratach i fachowcach to pozniej nadrabia remontem silnika i wkurzaniem sie ze auto szarpie, gasnie itp.
Niestety konkretnych fachowcow od gazu jest baaaaaardzo malo i dlatego kupujemy interfesy, spedzamy godziny na wertowaniu roznych forow i sami grzebiemy w autach.

Lpg jest do kazdego samochodu nawet do porsze:D Dobre graty i bardzo dobry montaz ze strojeniem i bedzie Pan zadowolony:D

SENTINEL26 21-08-15 14:00

hmmm litr na rozruch... moje auto przerzuca się w 50 albo 60 stopniach (już nie pamiętam) według tego zatankowanie 20 litrów powinno mi wystarczyć na 20 odpaleń :D a mi wystarcza na prawie dwa miesiące :) a o temperaturach jakie teraz mamy to już nawet nie będę mówił...
Wracając do tematu, zastanów się dobrze nad wyborem zbiornika, ja mam w miejscu po kole ma to dwa minusy (nie równa podłoga i częste wizyty na stacji) ale po za tym jest spoko, polecam Ci dokręcany wlew obok wlewu paliwa, nasadkę po odkręceniu możesz spokojnie trzymać pod klapką wlewu paliwa ;)

MisiekT 21-08-15 14:12

jedyną sensowną lubryfikacją jest dotrysk paliwa
spalanie gazu to 20-25% wiecej (lepiej delikatnie przelać niz jechać na ubogiej mieszance), do tego paliwo na rozruch (0.5 - 1l/100km w zaleznosci od dlugosci odcinków)

teraz LPG tanie, wiec oszczednosc moze siegnac nawet ~40%

Amisto 22-08-15 20:10

Witam.

W środę jadę montować instalacje lpg. Stag+hana gold. Właśnie mówili że będą robić dotrysk pb. Wlew pod klapką obok pb. Z emulatorem. Koszt 2400.

arur 24-08-15 06:31

jaki dotrysk pb?? lepsze baracudy niz hanny. Jaki reduktor? cos za tanio 2400....

drake 24-08-15 07:03

Cytat:

Napisał Amisto (Post 1082630)
Witam.

W środę jadę montować instalacje lpg. Stag+hana gold. Właśnie mówili że będą robić dotrysk pb. Wlew pod klapką obok pb. Z emulatorem. Koszt 2400.

Oho, jak już słyszę coś takiego, już wiem, że od**ie się niezła inba. :D Ogólnie jeśli instalator LPG mówi o dotrysku PB jeszcze przed założeniem instalacji, powinien oddać papiery, zarejestrować się w PUP jako bezrobotny i przekwalifikować się, najlepiej na coś poza automotivem - handel/gastronomia?

arur 24-08-15 07:13

"Bedzie Pan zadowolony!":D

SENTINEL26 24-08-15 09:49

popieram, coś za tanio... stag jest droższy od LPG tech, uważaj żeby Ci reduktora 90hp nie wsadził... polecałbym Ci pojechać na wycenę do innego gazownika, tak żeby sprawdzić co Ci powie... ja byłemu trzech przed montażem, wybrałem najdroższego ale z najlepszą opinią i jestem zadowolony, kiedyś założyłem tanią instalacje a potem jak przyjeżdżałem na poprawki to już nie było tak sympatycznie jak przy wycenie i montażu.

Amisto 24-08-15 18:37

Reduktor STAG R01 czerwony. Hmm cena po znajomości. Na autoryzowanym serwisie cena 2500.
W środę przy oddaniu samochodu jeszcze dopytam się o tym dotrysku pb ;o.

czarny-daffy 24-08-15 22:17

Cytat:

Napisał Amisto (Post 1081995)
każdy starczy wypalaniem ceramicznymi zaworami.

gdzie ma ST170 ceramiczne zawory? ktos wie?

Pzdr

arur 25-08-15 06:35

st ma ceramiczne zawory i dotrysk pb;-):D a za 30-40kkm bedzie "dlaczego mi kopci na siwo przy odpalaniu? i bierze mi olej?"
Ok dajmy szanse koledze jak zamontuje to niech wrzuci choc zdjecia instalacji:-)

Amisto 25-08-15 07:43

Ceramiczne gniazda zaworów ^^. Nie zawsze mam czas przeczytać 2 raz co napisałem ^^.

SENTINEL26 25-08-15 10:13

tak z ciekawości sprawdziłem, że regeneracja głowicy nie jest taka droga... nie wiem czy cena zawiera wymianę gniazd zaworowych ale większość firm ma w ofercie przystosowanie głowicy do zasilania LPG. koszt regeneracji to od 300 do 600 zł + montaż i demontaż ale to chyba całkiem nie źle

slawek11 25-08-15 14:35

Kompletna regeneracja glowicy z wymiana prowadnic i nowychn zaworow plus robota to okolo 2 tys zl.

SENTINEL26 26-08-15 10:47

no to mało pocieszająca informacja:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi