Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Nie można otworzyć maski (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33298)

mastertroll 07-12-09 19:31

Nie można otworzyć maski
 
Witam mam problem taki jak w tytule mianowicie nie moge otworzyc maski.I tu mam pytanie czy da sie jakos go otworzyc bez uszkodzenia wkladu zamka .Dziekuje koledzy z gory za wszystkie podpowiedzi . Bardzo Pilne Auto stoi bo aku padlo i nie moge podladowac a na zapych diesla bez podgrzania swiec nie wezme poprostu bo mi go szkoda. Chodzi mi o otworzenie maski .:(

Greg 07-12-09 19:35

Masz problem w takim razie, możesz próbować odkręcić
zamek od maski podchodząc od dołu.

Pzdr.

mastertroll 07-12-09 19:54

kolego to wiem ze mam problem ;/ ale czy da sie cos z tym zrobic czy ktos przerabial to ??

Greg 07-12-09 19:58

Przeczytaj co napisałem po przecinku w pierwszym moim poście,
albo dzwoń na awaryjne otwieranie.

Pzdr.

Wolly1987 08-12-09 18:53

Miałem niedawno identyczny problem. Znajomy podpowiedział mi zebym spróbował zapasowym kluczem i trafił w 100%. Okazało sie ze kluczyk który używałem na co dzien byl troche zjechany i nie otwierał jedynie maski. Wszystkie inne zamki dawał rade otworzyc:) Jezeli masz zapasowy to spróbuj nim otworzyc.
pozdrawiam

Kacper85 08-12-09 19:23

Cytat:

Napisał Wolly1987 (Post 392173)
Miałem niedawno identyczny problem. Znajomy podpowiedział mi zebym spróbował zapasowym kluczem i trafił w 100%. Okazało sie ze kluczyk który używałem na co dzien byl troche zjechany i nie otwierał jedynie maski. Wszystkie inne zamki dawał rade otworzyc:) Jezeli masz zapasowy to spróbuj nim otworzyc.
pozdrawiam

potwierdzam - mam taką sytuacje. klucz który był używany na codzień (a dodatkowo dość mocno bo alarm był zepsuty więc drzwi otwierano też z klucza przez rok) otwierał maskę raz na ... no 10-15minut grzebania kluczem w zamku, raz po minucie a raz po 15minutach odpuszczałem. Zapasowy klucz otwiera bez problemu. Myślę nad dorobieniem albo nowego klucza albo takiego bez immo za 30zł i wozić go na stałe w aucie.
pozdrawiam !
Kacper

dyha 08-12-09 20:53

też to przerabiałem tydzień temu. Zapasowy klucz nie pomógł. po dwóch godzinach walki i po odkręceniu atrapy (myślałem że ułatwi to dostęp do zamka) a nie było to proste bo musiałem wcisnąć rękę głęboko od spodu pomiędzy chłodnicą a zderzakiem, wykonałem kilka telefonów i doszedłem do wniosku że to nie ma sensu. Odpaliłem wiertarkę i rozwierciłem wiertłem nr 12 bębenek. Obecnie otwieram maskę śrubokrętem płaskim, i tak zostanie do czasu aż wymienię bębenek

mastertroll 08-12-09 22:01

tez tak zrobilem bez wiercenia sie nie obedzie :)

grzenioo88 09-02-12 16:51

witam ... mam identczny probelm tylko że wiertełko mi sie złamało..... co dalej ??

ht11 09-02-12 20:07

jak stoi na dworze to dobra suszarka może pomoże.

wiewioor 09-02-12 21:19

A jak to nie pomoże to odmrażacz do zamków lub środki penetrujące jak wd 40.
grzenioo88 teraz trzeba wiertło jakoś rozwiercić, jak się da oczywiście.

Katka 09-02-12 21:19

No ja mam teraz ten sam problem. Wymienilam belke przednia (chyba tak to sie nazywa), bo poprzednia byla cala pogieta. Po wymianie maska mi sie zatrzasnela i za nic w swiecie nie chce mi sie otworzyc z kluczyka. Probowalam podwazyc jakos maske, ale nic nie dalo.....
Nie wiem teraz czy problem moze byc z zamkiem, czy z kluczykiem czy jak :|:|

boletto 28-12-14 10:06

Otwarcie maski przedniej
 
Witam czy jest jakaś inna możliwość otwarcia maski przedniej niż kluczykiem, nie wiem czy mi zamarzło czy coś innego się stało ale chce wyciągnąć akumulator i niestety nie mogę otworzyć

Spawacz^^ 28-12-14 10:58

Ostatnio koledze popsuł się zamek z tego co mówił to tylko i wyłącznie serwis.
Cena coś koło 700 zł.

Mówił że w fordzie maja jakiś specjalny klucz do awaryjnego otwarcia maski nie wiem ile to kosztuje. Ale otwarcie + wymiana wkładu 700 zł.

A próbowałeś może odmrażaczem do zamków to jest bardzo skuteczne jeśli tylko przymarzł to na pewno da radę. Kupisz w każdym większym markecie albo na stacji cpn.

MichalST 28-12-14 11:21

Taniej wyjdzie rozwalić przedni grill żeby dorwać się do mechanizmu zamykania (tego już przekręcisz za cięgno idące od grilla normalnie w rękach).

wuuf 28-12-14 11:41

rozwiercić zamek wiertła chyba 6 i 12 ? ale to bym musiał sprawdzić, grill zostaje wtedy cały ;P a otwieranie przechodzi na metodę śrubokrętową:) i nic nie zamarza :)

https://www.youtube.com/watch?v=uOLQ6MD3D58

maciek1987r 28-12-14 12:12

Za 700 to bym rozwalił i wkładkę Gerdy wstawił :D

dawid5995 28-12-14 12:34

Zanim zaczniesz rozwalać i niszczyć jak ci wszyscyu piszą spróbuj rozgrzać kluczyk zapalniczką i szybko wkładaj w zamek, potem próbuj kręcić. Jak nie pomoże to suszarką podmuchaj.
Nie warto bawić się w koszta jak można próbować bezkolizyjnie

wuuf 28-12-14 13:04

No jeszcze możesz spróbować drugim kluczykiem jeśli posiadasz... podobno jak kluczyk się wyrabia, to najpierw pada otwieranie maski :)

krisfoc 29-12-14 22:38

WItam,
Problem jak w temacie tylko objaw inny: kluczyk otwiera maske ale nie mozna jej podniesc, cos sie zablokowalo, odpadlo ? Zniknela gdzies ta wystajaca czesc do odblokowania maski do podniesienia ?? Ktos moze cos poradzic ?
dzieki, krzysiek

mar-pow 30-12-14 15:33

Jako że już nie mam focusa to nie sprawdzę, ale z tego co pamiętam to nie było żadnej dźwigienki żeby podnosić maskę. Trzeba było przekręcić kluczyk w lewo żeby wystrzeliła do góry i potem w prawo i równocześnie ją podnieść.
Poprawcie mnie jeśli zbłądziłem [hmm]

MATRIX60MW 31-12-14 09:29

mar-pow : ze sposobem otwierania masz rację

bianeczkaa 12-03-15 15:52

Mam ten sam problem. Kluczyk z pilotem przekręca się o jakieś 45 stopni, a ten zwykły, prawie nowy wcale :/ WD40 nie działa. Zamek trochę lata, może jakby go jakoś dokręcić to by pomogło?? # dni temu się otworzył, bo rozładował się aku., a dzisiaj kaput.

mar-pow 12-03-15 16:15

Cytat:

Napisał bianeczkaa (Post 1048399)
, a ten zwykły, prawie nowy wcale :/

Źle docięty nowy kluczyk... miałem tak samo kiedyś u siebie. Drzwi, stacyjka działał, a maski nie otwierał. Poprawili i wszystko już otwierał... Z kolei stary kluczyk miał już nawet problemy ze stacyjką...

Haden 10-01-17 17:59

Odkopię temat, aby nie zakładać nowego, dzisiaj rano po 6 otworzyłem maskę co prawda za drugim razem ale otworzyłem aby zdjąć klemę, zamknąłem maskę, poszedłem przed 7 podłączyć klemę, a tam maska się nie chce otworzyć... Kluczyk bez oporu kręci się w lewą stronę w prawą normalnie. Zostaje mi coś jeszcze kombinować czy zaholować auto gdzieś, gdzie mi zamek rozwiercą, bądź też odkręcą go od spodu, ja u siebie nie mam możliwości dojścia do tych dwóch śrub, a po za tym trochę zimno kłaść się na lodzie heh.

Jeszcze jedno pytanie, jak kluczyk jest wyrobiony to też nie czuć oporu przy przekręcaniu w lewo ??? Pamięta ktoś jeszcze ? :)

Dorobienie zapasowego kluczyka spowodowało, że maska otwiera się jak należy :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi