Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] Wymiana filtra paliwa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=29724)

faber 02-09-09 12:22

[FFI] Wymiana filtra paliwa
 
[banghead]
już się chyba stary zrobiłem. Gdzie jest kurka filtr paliwa w 1.6 benzyna ? Właśnie zakupiłem zwykły filterek (wlot - wylot) a tu zonk, szukam szukam po przewodach i widzę coś zupełnie innego, jakieś czarne plastikowe coś.

ppgor 02-09-09 12:29

na przewodzie doprowadzającym paliwo z baku, koło prawego koła tylnego :mrgreen:
pod samochodem oczywiście [chytry]
ropniak Ci to pisze :P

faber 03-09-09 09:15

Dzięki, filtr znalazłem... ale na tym się skończyło. Bo z wymianą dałem sobie luz po 20 minutach walki. Jakieś mikro rączki trzeba mieć do wypięcia go. Poszukam jakiegoś małego mechanika.

krisfoka 30-09-09 21:21

no dobra to extra pytanie od swiezaka:
warto kupowac i co za tym idzie wymieniac caly filtr paliwa czy moze wystarczy wklad, przebitka jest jak trzykrotna...
moze ropniak cos podpowie? :)

thermalfake 30-09-09 21:35

warto to zrobić przed zimą, a także gdy świeżo zanabyte
wymieniać cały filtr, to nie majątek, nie kupuj najtańszego ścierwa
zalej go przed odpaleniem... tyle w temacie

MisiekT 30-09-09 21:36

dokladnie, filtr to pikus w porownaniu z cena wtryskow :)

krisfoka 30-09-09 21:41

generalnie to oba warianty sa produkcji motorcrafta wiec scierwa nie wsadze :)
a zalac tak czy inaczej trzeba :)

a tak wiem, cena jest 'atrakcyjna' wtryskow...
ok to w sumie kombinowac nie bede chyba. bez sensu sie to wydaje w takim razie.
dodatkowo przed kazda zima warto wymieniac?

MisiekT 30-09-09 21:50

a tak z ciekawosci to o jakim wkladzie do filtra mowisz? zarzuc jakiegos linka... nigdy sie nie spotkalem, a budowa filtra jakos nie sugeruje ze ma mozliwosc wymiany wkladow...

thermalfake 30-09-09 21:54

kup obojętnie Motorcraft, Knecht, Bosh, Delphi, nawet Filtron nie jest taki zły
też mi się wydaje, że w jedynce nie demontuje się go, natomiast w II jest plastikowa obudowa z podgrzewaczem (modele do 10.2005)

krisfoka 01-10-09 09:57

Dobra sorki, faktycznie do FFI nie pasuje, bo to od FFII był wkład tyle że 1,8 TDCi zobaczyłem i mnie zmyliło. ok dzieki!
To zamienie na motorcrafta - 89pln kosztuje.

foka 18-11-11 09:23

Odgrzebie temat. Ze względu na to że mam nawał pracy oddałem auto do mechanika na wymianę filtrów i oleju. I mam pytanie co powiecie o tych filtrach
http://www.kolpax.pl/nowosci_tecneco.php
chciałem aby mi założył filtr bosha albo inny lepszy ale chwilowo nie miał(o czym mnie zawiadomił jak auto już u niego było z wyjętym starym) i założył mi właśnie ten co o nim sądzicie wymieniać na mana czy bosha czy po ciułać kilka tysięcy i dopiero.
Mówił mi że jest tak samo robiony jak mana i że jest ok pytałem w sklepie z częściami to powiedzieli że bosh to nie jest ale jest dobry. proszę o odp z góry dzięki/

kidlerr 15-12-11 11:27

Odświeżam temat filtra paliwa, a właściwie jego umiejscowienia. Po kupnie mojej foki zleciłem wymiane filtrów, płynów, itd. Mechanik zameldował że w moim Focusie 1,6 benzyna rocznik 2008 nie ma filtru paliwa! Jak pytałem gdzie szukał to potwierdził miejsce wskazane przez Kolegę ppgor.
Mozliwe to czy nie znalazł?
Ponoć potwierdzili to inni fachowcy, że w niektórych benzyniakach Focusa nie ma filtra paliwa.
Wierzyć mi się nie chce...
Ale zapytam Kolegów...

niko123 15-12-11 22:02

Co do zalewania filtra w 1.6 czy 2.0, to nie diezel, ja nic nie zalewałem i po wymianie odpalil po 3 sec.

kidlerr 15-12-11 22:09

Cytat:

Napisał niko123 (Post 650828)
Co do zalewania filtra w 1.6 czy 2.0, to nie diezel, ja nic nie zalewałem i po wymianie odpalil po 3 sec.

Tia...
Dzięki za odpowiedź.
Może ktoś rozumiejący język polski coś wie?

Falcon 15-12-11 22:24

Myślę, że noko123 nie Tobie odpowiadał ;-)

kidlerr 15-12-11 23:26

Cytat:

Napisał Falcon (Post 650844)
Myślę, że noko123 nie Tobie odpowiadał

To chyba sam sobie odpowiedział, bo w tym wątku nikt o zalewanie filtra nie pytał - dwóch kolegów tylko stwierdziło w 2009 roku że trzeba zalać (z czym się zgadzamy chyba wszyscy) - no chyba że szkła mam do wymiany...

Kam1l 16-12-11 01:15

to
Cytat:

Napisał niko123 (Post 650828)
Co do zalewania filtra w 1.6 czy 2.0, to nie diezel, ja nic nie zalewałem i po wymianie odpalil po 3 sec.

do tego
Cytat:

Napisał thermalfake (Post 368244)
zalej go przed odpaleniem... tyle w temacie


Seboludek 16-12-11 02:28

Zgadza się, nie było filtrów paliwa w niektórych modelach Focusa.

kidlerr 16-12-11 09:05

O Jeny!
Wreszcie ktoś czytający ze zrozumieniem.
Dzięki za odpowiedź!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi