Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK2] Tuning ST MK2 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53999)

ares 12-12-11 17:59

Tuning ST MK2
 
Czesc, szukam tunera u ktorego moge powalczyc o wynik rzedu 300km na wydechu 3", fmic i dolocie. Skoro w UK da sie osiagnac wyniki na takim setupie >300km shamowane na obciazeniowce to po wyeliminowaniu wszystkich niedociagniec w aucie powinno dac sie i u nas :)

Moze ktos kogos polecic? (docelowo wybieram sie do TTC do Krakowa, ale rozgladam sie tez za konkurencja)

janekfocus 12-12-11 18:01

Może łaskawie napiszesz skąd jesteś ?

Od chipa na forum jest GCSheko z Krakowa on coś Ci powie na ten temat .

ares 12-12-11 18:47

Cytat:

Napisał janekfocus (Post 648915)
Może łaskawie napiszesz skąd jesteś ?

Od chipa na forum jest GCSheko z Krakowa on coś Ci powie na ten temat .

Kolego jak juz wyjezdzasz tak niemilo to:
1) czy ja pytam kto jest od Chipa na forum? nie interesuje mnie zadna chipa :) zadalem konkretne pytanie dot. strojenia fokusa na konkretnym setupie
2) zapytalem kto ogarnia temat Focusa w Polsce a nie w Częstochowie, Jeleniej Górze czy Zakopanym. Wiem, że temat remapu aut po zmianach mechanicznych jest dosyc sliski wiec jezeli ktos stroi foki na takim setupie w Gdansku to moge pojechac do Gdanska.
3) dziekuje za rzeczowa wypowiedz i pozdrawiam :)

janekfocus 12-12-11 18:50

Na forum Trojan dłubie podobno dosyć swoje ST , może coś napisze ;)

Ale profil możesz uzupełnić ;)

pum 12-12-11 18:52

PromotoR

to że w uk wychodzi tyle to nie znaczy że u ciebie też będzie... u nich są specjalne kuniki ;)

janekfocus 12-12-11 18:56

W UK to te konie się mnożą ;)

ares 12-12-11 18:59

Wiem, ale te z UK sa blizsze naszym realiom niz te z USA :) wiec skoro bluefin robi 300-310km mocy na silniku to i u nas po doprowadzeniu wszystkich pierdolek w aucie do stanu z fabryki powinno dac sie zblizyc w te okolice :) Niechcialbym narazie wsadzac turbo z RS/s60r i wiekszych wtryskow.

pum 12-12-11 19:02

wejdź w profil Trojana i będziesz miał wykres z bluefinem z tym, że bluefin ma to do siebie ze się jeb... będzie < 300.

GCSheko 12-12-11 19:33

Cytat:

Napisał ares (Post 648966)
wiec skoro bluefin robi 300-310km

:smt044

janekfocus 12-12-11 21:01

Dobra czyścimy temat i nie spamujemy ;)
I beż nerwów proszę .
Nie każdy odpowie w chwilę ;P

ares 12-12-11 21:05

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 648990)
:smt044

skoro u was robi sie ponad 300km (kilka tematow nizej) na seryjnych gratach to dlaczego oni nie moga na zmodzonym aucie? :shock:

GCSheko 12-12-11 21:19

...vtech to stara historia [poebao] choć konsole RTS biorę od nich...a co do 300KM to jest możliwe, choć ostatnie sztuki miały coś "za koszulą" i nie do końca chciały współpracować, albo zaworki turbiny, albo odma itp....a bluefinem nie dłubniesz, bo superchips nie dośle Ci takiego programu

DejaVu 12-12-11 21:33

przy 300 od 4biegu foka juz nie jedzie.

ares 12-12-11 21:37

no wlasnie, ale skoro auta od nich na gotowcu na hamowni w PL maja prawie 290km (Trojan z forum) to 300km na dobrze zestrojonym sprawnym aucie jest do osiagniecia, dlatego pytam gdzie najlepiej i jakie doswiadczenia :)

wczesniej robilem remapy w autach w TTC i w VTG, ale pewnie focusy ktos dlubie lepiej ktos dlubie gorzej dlatego szukam kogos kto sie na tym zna i zrobi tak zeby klient byl zadowolony w koncu to forum focusa :)

pum 12-12-11 21:47

tak tylko problem jest taki że bluefin nie zostawia za bardzo zapasu...

ares 12-12-11 22:12

Zastanawia mnie tylko dlaczego wszyscy pisza, ze do wysokich wynikow w fokusie potrzebny jest dolot? Czy naprawde orginalny jest tak kiepski, ze wsadzenie nowego ori filtra lub jakiejs wkladki pipercross/kn nie wystarczy tylko trzeba odrazu ladowac rure i stozek w dol zderzaka? ten w RS jakos znaczaco sie nie rozni.
w innych autach takie przekombinowane doloty dodaja po kilka koni a tutaj duzo ludzi twierdzi, ze jest potrzebny. Moze ktos powiedziec jak to jest?

GCSheko 12-12-11 22:13

...po pierwsze w dolocie siedzi sterownik, i skutecznie go ogranicza :shock:

ares 12-12-11 22:22

czyli odseparowanie tego sterownika od powietrza tak jak to jest w dedykowanych dolotach daje efekty?

GCSheko 12-12-11 22:35

dokładnie, tylko w ori dolocie zostaje spora dziura, trzeba ją "załatać"

holo 12-12-11 22:39

Czytam was i muszę się chyba jeszcze dużo douczyć.

ares 12-12-11 23:21

ok to jutro tam zajrze i zobacze czy da sie to zalatwic w cywilizowany sposob samemu i wsadzic nowa wkladke ori lub KN nie wymieniajac calej puszki bo jednak wierze w jej fabryczna skutecznosc czy koniecznie bede potrzebowal stozka :) dzieki za info

---------- Post dodany o 23:21 ---------- Poprzedni post był z 22:41 ----------

http://www.linktobusiness.co.uk/foru...p?f=16&p=58953 dla potomnych tutaj jest wyjasnione o co biega :)

GCSheko 12-12-11 23:44

taki dystans pewnie coś pomoże, ale na drodze dolotu wciąż stoi sterownik, efektem jest słabszy dół, zanim sprężarka porządnie wstanie i góra, gdzie musi próbować utrzymać boosta

holo 12-12-11 23:46

Wygląda spoko. Szukam już czy w UK mają gdzieś ;)

ares 13-12-11 18:47

Maja ale po 33 GBP, do tego aktualna cena zlotowki skutecznie zniecheca do szukania czegokolwiek za granica :)

Jakby bylo kilka osob chetnych to jestem w stanie ogarnac takie flansze w dobrej cenie. Ale nie wiem czy bedzie duza poprawa, ECU na takim dystansie i tak nie odetka przeplywu powietrza do dolotu w takim stopniu jaki bylby satysfakcynujacy. Chyba porozgladam sie za czyms dedykowanym

vtec 13-12-11 19:51

ktoś wie czy jest jakies miescje na ecu po zdemontowaniu stadardowego boxa i założeniu stożka?

GCSheko 13-12-11 20:25

...tjaaa, obok dolotu, na ile przewody wystarczą, trzeba uchwyt zrobić...a inne dedykowane doloty mają miejsce do przykręcenia stera

barti87 13-12-11 23:36

Też się zastanawiam nad zmianą dolotu, ale wyczytałem ostatnio że odseparowanie kompa od dolotu może powodować przegrzaniem i spaleniem jego, dlatego jest w tym a nie innym miejscu aby powietrze go chłodziło. W FFII RS komp jest już pozbawiony tego błędu i się nie przegrzewa. Jest to możliwe ale nie musi się wydarzyć więc ile da dolot względem ewentualnych wydatków. Dlatego nadal się zastanawiam. Ciekawe czy ta "flansz" coś da w sensie przepływu.

Adam Getka 14-12-11 08:02

A ja już widziałem jednego RS MK2 ze spalonym kompem po założeniu se stożka...

ares 14-12-11 11:15

A jest jakis sposob na upchniecie kompa gdzies gdzie dostaje bezposredni nawiew? np pod lampe - nie wiem za bardzo jak to wyglada w fokusie bo nie zdejmowalem
jeszcze seryjnej obudowy.

Twoim zdaniem najlepszym rozwiazaniem bedzie ten dystans czy masz jakis inny pomysl? seryjna puszka w takim stanie jak jest raczej zostac
nie moze bo jest straszna zwezka.

moznaby zmienic nazwe tematu na tunig ST?

holo 14-12-11 11:40

Cytat:

Napisał ares (Post 650006)
moznaby zmienic nazwe tematu na tunig ST?

Mówisz i masz.

---------- Post dodany o 11:40 ---------- Poprzedni post był z 11:31 ----------

A Ty ares na co czekasz z opisem auta w dziale Nasze Foczki?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi