Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Stuki lewy przód przy skręcie w prawo. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46916)

Miki 29-01-11 00:16

Stuki lewy przód przy skręcie w prawo.
 
Witam,
Ma ktoś może pomysł co może stukać w lewym przodzie przy skręcie w prawo o ile są na nim jakieś nierówności. Dziwny rezonans czy tez stukanie dochodzące z pod deski rozdzielczej albo gdzieś w okolicy mocowania przedniego amortyzatora. Dodam że po zmianie amorów wraz z łożyskami i poduszkami i przepatrzeniu całego zawieszenia nic nie ma. Pod maską wszystko po dokręcane i nie bardzo ma się coś tłuc. Pod deską również ciężko coś zobaczyć. Czy może to być kolumna kierownicza albo coś w jej okolicach?? Dodam że przy takich samych warunkach i skręcie w lewo jest cicho i nie się nie dzieje.

sender 29-01-11 09:05

odp
 
zerknij na przeguby ? stawiam na przeguby . narazie można jeździć ale z czasem zalecam wymianę ;)

Miki 29-01-11 16:19

Ale o to chodzi że jeśli będzie dobra nawierzchnia to mogę skręcać i nie nie stuka - stuka po wjechanie w dziurę na prawym skręcie...

filipous 22-04-11 18:00

To masz to co ja. Podobno to tuleje MC Persona . To część od góry - taka blacha + guma.

U mnie też puka , ale póki co nie wymieniam bo to tylko w skrajnych przypadkach . Nie zagraża to niczemu , ale jak już zdrowo wali to wymień . Będzie spokój.

maciozgr 23-04-11 09:48

mam to samo tylko, że po prawej przy skręcie w lewo i jest to tuleja w maglownicy. Objawy identyczne, bez nierówności cicho, dziury stuka.

slawek11 23-04-11 10:28

Ewentualnie sworznie wachacza ktore lacza kolumne mcpersona z wachaczem. Najkrocej jak mozna stawialbym na to, mialem podobny objaw na poczatku stukalo tylko przy skrecie pozniej juz caly czas oczywiscie po nierownej nawierzchni.
Ciekawostka jest to iz bylem na stacji diagnostycznej aby sprawdzic co sie tlucze i bylo wszystko w porzadku.
1 sworzen FEBI kosztowal mnie 48 zl plus robocizna, oczywiscie mozesz caly wachacz wymienic na nowy tylko po co najgorzej jest pierwsza wymiana owych sworzni bo oryginalne sa nitowane dosc grubymi nitami i raczej bez wyciagniecia calego wachacza i prasy hydraulicznej nie da rady tego wymienic.

Zacznij od najtanszych rzeczy, maglownice same z siebie sie nie koncza chyba ze maja bardzo sporo przejechane ewentualnie jezdzisz tym samochodem w rajdach OFFROAD-owych.

maciozgr 24-04-11 10:22

@slawek11 mam na liczniku 131k i byłem z tym u "lekarza", zdjęli osłone przekładni i stwierdzili, że to właśnie to, myślisz, że sie mylą ? w sumie dziwne bo cała przekładnia sucha jak atakama. Wczoraj zauważyłem że stuka również przy skręcaniu w prawo a w lewo to już wręcz nap*******.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi