Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Różnice pomiędzy tdci 100 a tdci 115 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=10448)

djcooler 16-05-06 00:07

Różnice pomiędzy tdci 100 a tdci 115
 
Czy ktoś wie czym różnią sie te oba silniki? Wydaje mi się że tylko elektroniką, tzn oprogramowaniem. Czy ktoś sam chipował juz swojego diesla ???

cisza 17-05-06 01:40

dobrze ci sie wydaje ... ja mam zamiar zawirusowac swojego. opowiem o tym w innym watku ...

rewadres 31-05-06 20:37

ja kupiłem nowego fokusa (w 2001 r) w Holandii w wydaniu 1.8 tddi (75 km) .
W Warszawiskiej firmie Alta Racing dokonano mi profesjonalnego chip tuningu. Autko zostało ustawione na około 100 koni, tak delikatnie żeby zauważyć przyrost momentu a nie koni. No i jest świetnie. Przejechane jest ponad 140 tyś i rewelacja. Silnik od dolnych obrotów ostro rwie do przodu, zużycie paliwa - u mnie akurat nieco niższe aniżeli przed wstawieniem chipa (około 5,3 do 5,4 litra. Warunek jest taki że co 10 tyś km obowiązkowa zmiana oleju bo jak mi mówił fachowiec silnik jest teraz bardziej wysilony
Po tym przebiegu nie widać wycieków, sprzęgło w normie podobnie jak skrzynia, także polecam . Ale tu jedna moja uwaga. NIE CHIPOWAĆ W PODRZĘDNYCH WARSZTATACH bo nie opłaca się a można zajechać turbinę i nie tylko.....

cisza 31-05-06 20:54

apropos twojego pytania o chipowanie ... poniżej zamieszczam wykresik z hamowni TDCi 100KM:
http://cisza.risp.pl/tdci100masters.jpg
Osobiście uważam, że nie ma lepszego tunera dieseli niż Masters. A żeby było ciekawie, modyfikacja silnika 100KM i 115KM daje ten sam efekt, także w przypadku 100-konnego tuning daje wyraźny przyrost mocy (prawie 30%). Dla 115 to tylko 16%, ale ... i tak sobie zrobię chipsa, właśnie dla tych 16% :D

fazis 06-06-06 14:40

Witam

Ja mam FF I TDCi 100KM z programem ze 115KM zrobiłem w 2 lata 108k km i nic przy czym na nowym sofcie jakieś 50 - 60k (nie pamietam dokładnie przy jakim przebiegu wgrali mi no soft) foczka śmiga znacznie lepiej i co ciekawe z czystym filtrem powietrza i z dobrym paliwem (tylko Vpower Diesel) na prostej zamyka budzik

Co do różnic mechanicznych to występują (tak mi powiedział znajomy z salonu) są inne układy zasilania paliwem.

GaC 06-06-06 18:54

ja mam 100km tdci i mam program 123km i 298Nm robione u kreatora mocy...jest loox...

danielr 08-06-06 08:55

a powiedzcie jeszcze tak przy okazji na czym polegalo wasze pokrecanie ? tylko elektronika byla dotykana czy cos wiecej (jakies inne filtry, wieksza turbina)?

troche off topic ale znam przypadek gdzie po podkreceniu renault megane 1.9dci o 30% (z 90 na 120 koni) zaczelo sie slizgac sprzeglo. Szczegolnie na dwojce-trojce i w pochmurny dzien - z duza wilgotnoscia powietrza. Mam nadzieje, ze forda nie dotykaja takie zjawiska... podzielcie sie wrazeniami please.

a teraz troche "podobno": :-)
1/ skrzynia biegow i sprzeglo, pompa paliwa - podobno 100km a 115km to 2 rozne historie. czy ktos moze to potwierdzic ?

2/ podobno sa juz takie mozliwosci w sofcie, ze mozna uzyskac chwilowe zwiekszenie mocy i momentu gdy pedal gazu jest wcisniety do maxa. Tzn. jak sie jedzie normalnie to jest np. 100 koni a jak sie wcisnie pedal do oporu to wlacza sie "mocniejszy soft" i wtedy jest te 120koni i 300 niutonow z kawalkiem. Ktos sie z tym spotkal ?

pozdrowienia dla wszystkich,
daniel

darekw 08-06-06 09:10

Cytat:

Napisał danielr
Ktos sie z tym spotkal ?

To overboost - powoduje chwilowe zwiększenie maksymalnego momentu obrotowego. W moim silniku (2.0) akurat o 20Nm. W innych - pewnie o tyle samo.

Niestety jest to funkcjonalność wielce zagadkowa - nie udało mi się do tej pory ustalić okoliczności, w których jest wyzwalana. Podobno w 1.8 działa to wyraźniej, właśnie przy wdepnięciu pedału do końca.

danielr 08-06-06 09:21

Cytat:

Napisał darekw
Cytat:

Napisał danielr
Ktos sie z tym spotkal ?

To overboost - powoduje chwilowe zwiększenie maksymalnego momentu obrotowego. W moim silniku (2.0) akurat o 20Nm. W innych - pewnie o tyle samo.

Chodzilo mi troche o cos innego. Nie o fabryczny overboost tylko o taki "inteligentny" chip tuning, ktory dziala dopiero przy pewnych warunkach np. pedal gazu wcisniety do konca. Z tego co gdzies tam slyszalem/widzialem - da sie zrobic szybkie przelaczenie "mapy" silnika.

fazis 08-06-06 09:46

Cytat:

Napisał danielr
a powiedzcie jeszcze tak przy okazji na czym polegalo wasze pokrecanie ? tylko elektronika byla dotykana czy cos wiecej (jakies inne filtry, wieksza turbina)?

troche off topic ale znam przypadek gdzie po podkreceniu renault megane 1.9dci o 30% (z 90 na 120 koni) zaczelo sie slizgac sprzeglo. Szczegolnie na dwojce-trojce i w pochmurny dzien - z duza wilgotnoscia powietrza. Mam nadzieje, ze forda nie dotykaja takie zjawiska... podzielcie sie wrazeniami please.

a teraz troche "podobno": :-)
1/ skrzynia biegow i sprzeglo, pompa paliwa - podobno 100km a 115km to 2 rozne historie. czy ktos moze to potwierdzic ?

2/ podobno sa juz takie mozliwosci w sofcie, ze mozna uzyskac chwilowe zwiekszenie mocy i momentu gdy pedal gazu jest wcisniety do maxa. Tzn. jak sie jedzie normalnie to jest np. 100 koni a jak sie wcisnie pedal do oporu to wlacza sie "mocniejszy soft" i wtedy jest te 120koni i 300 niutonow z kawalkiem. Ktos sie z tym spotkal ?

pozdrowienia dla wszystkich,
daniel

ad 1 - Jak już pisałem układ paliwowy inny reszta to samo, więc pompa tak, sprzęgło i skrzynia to samo

ad 2 - overboost - jak już kolega wyżej pisał, też nie stwierdziłem jednoznacznie działania, ale ... jak się bardzo chce szybko wystrzelić i wdepnie się gaz do dechy to tak jakoś lepiej jedzie niż z gazem do połowy - to może to ;-)

A tak poważnie to też mam niby plus 20Nm ale jakoś nie wiem kiedy ... bo nie zaobserwowałem ...

Radzio_wawa 08-06-06 14:52

Cytat:

Napisał GaC
ja mam 100km tdci i mam program 123km i 298Nm robione u kreatora mocy...jest loox...

GaC, robiłeś to za pomocą chipa, czy tuning boxu? Jeśli to box, to który program jest wgrany?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi