Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDDI - turbo słabo pompuje (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=47205)

pudel24vip 08-02-11 20:24

1.8 TDDI - turbo słabo pompuje
 
Witam wszystkich. Potrzebuje pilnie pomocy. 3 dni smigam Focusem 2001r 180 tys przebiegu 1.8 tddi 90 KM. Wybór silnika oczywiscie ekonomia. Autko pali ładnie, silnik pracuje ładnie i równo. Odczuwam jednak brak mocy przynajmniej tak mi sie wydaje, mam tez 170 KM Forda Cougara i może dlatego tak myśle. Turbo dziura zgoda jest ale od tych 2 tys powinno sie chyba zwijać a ja na 3tys obr na 4 mam ledwo 100 na budziku i nawet jak chce docisnac to nie chce isc wbijam 5 i tak sie kulam do tych 140 wiecej nie jechalem bo to już nie jedzie. Lekkie dymienie podczas przyspieszania na każdym biegu. Czytalem już o tym EGR było by fajnie jakby to tylko to było, może pompa a może turbina naprawde nie mam pojęcia. Umówiłem sie z mechanikiem na kompa ale czy potrafi mi z kompa wyczytac czy np turbina sie konczy raczej nie. Prosze tylko napisać czy tez tak slabo wam sie to zbiera. Chetnie zadzwonie do kogos kto ma taki model żeby sie upewnic co do osiagów. podam nr jeśli ktoś moze pomoc prosze o sms oddzwonie. 502-654-852 Łukasz. Z góry Dzięki. Pozdrawiam

janekfocus 08-02-11 21:15

Łukasz najlepiej foczka się zbiera od 2 do 3 tyś . Wtedy jest maksymalny moment obrotowy . Setkę powinieneś mieć około 12 sekund . Dymienie to normalne , w końcu diesel . W profilu uzupełnij skąd jesteś .

damianTDCI 08-02-11 21:47

Cytat:

Napisał janekfocus (Post 537920)
W profilu uzupełnij skąd jesteś .

A co to ma wspólnego z jego problemem? :smt017

Armanii 08-02-11 21:59

Nie wiem jak te TDDI,ale ja mam TDCI i idzie jak przeciąg...bez zarzutów:)

janekfocus 08-02-11 22:00

Cytat:

Napisał damianTDCI (Post 537936)
A co to ma wspólnego z jego problemem? :smt017

Może mieszka parę metrów od mojego domu ? Twoja wypowiedz nie ma na pewno nic wspólnego z Jego problemem .

MAcius 08-02-11 22:45

170 KM to prawie dwa razy tyle co foka 90 KM, może to subiektywne odczucie, ja przesiadłem się z opla astry 60 KM i na początku foka wydała mi się strasznym mułem, byłem tak sfrustrowany że nawet nie zauważałem tego kopa powyżej 2000 tyś obr., chyba trzeba się przyzwyczaić, albo nauczyć jeździć "na turbinie" jedź do mechanika, niech sprawdzi ale i tak najlepiej gdyby przejechał się nim kto na co dzień jeździ taką samą foką

Pozdrawiam

MisiekT 08-02-11 23:11

zadne subiektywne - jest turbo i musi je byc czuc... z jakiegos powodu nie dmucha jak trzeba i moze to byc wszystko od glupiej wtyczki przy IC do chociazby uszkodzonego turbo

MAcius 08-02-11 23:25

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 537977)
jest turbo i musi je byc czuc

ok ale przesiadka ze 170 na 90 KM może dać wrażenie braku mocy, jeśli gość pisze że jest turbo dziura to znaczy że coś tam dmucha

MisiekT 08-02-11 23:27

no wlasnie pisze ze ma permanentna turbo dziure :D
a cougarowe konie "czuc" znacznie mniej niz nagle szarpniecie w dieselu po nadmuchaniu turbiny

MAcius 08-02-11 23:32

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 537987)
permanentna turbo dziure

zależy od interpretacji, dla mnie to moc przed załączeniem turbo

MisiekT 09-02-11 00:06

MAcius - z opisu wynika ze koledze nie pompuje poprawnie turbina (nie odczuwa porzadnie momentu kiedy turbo dziura sie konczy) i stad foka jest taka slaba...

Adam Getka 09-02-11 08:28

Jak młody będzie nazywał tematy z dupy to będzie znajdował swoje tematy w koszu.

Baster1234 09-02-11 09:19

Poczytaj o Czujniku ciśnienia w kolektorze dolotowym ( MAP Sensor )

pudel24vip 10-02-11 20:05

Dziękuje za odpowiedzi. Jeździłem już różnymi dieslami i nawet hyunday h1 100 pare koników idzie lepiej. Jest tak jak mowie Turbo dziurka jest zwalczam ja powoli ale jak sie zamuli na 2 to tragedia do 2 tys potem niby auto cos jedzie ale zadnego wgniecenia nawet lekkiego nie odczuwam. i tak jak pisałem od 3 tys juz nic sie nie dzieje. Boje sie ze wywale 120 zł na kompa i nic mi nie powiedza bo skad komp wie czy turbo pada czy tez nie. Lepiej bedzie kupic nowa ,używaną a moze jakas po regeneracji. Jeśli ktoś mieszka w okolicy i ma 90 KM sprawne :) chetnie podjade i porównam.

---------- Post dodany o 20:05 ---------- Poprzedni post był z 19:59 ----------

P.s Sorki za taka nazwę z dupy ale mam tak mało czasu że nawet nie myślałem o tym więc Sorki Panie Moderator.

cezarg1410 11-02-11 23:49

Prosty test - jedna osoba do auta a druga zagląda pod machę - dodaje się gazu i przy ok. 2 tys. obrotów bałwanki na IC powinny napęcznieć i zrobić się twarde. Jeżeli tego nie będzie to turbo nie dmucha.

wieslaw75 12-02-11 06:56

W profilu podałeś miejscowość Zator to jest ten Zator, o którym myślę?
koło Oświęcimia?


Cytat:

Napisał pudel24vip (Post 538635)
Dziękuje za odpowiedzi. Jeździłem już różnymi dieslami i nawet hyunday h1 100 pare koników idzie lepiej. Jest tak jak mowie Turbo dziurka jest zwalczam ja powoli ale jak sie zamuli na 2 to tragedia do 2 tys potem niby auto cos jedzie ale zadnego wgniecenia nawet lekkiego nie odczuwam. i tak jak pisałem od 3 tys juz nic sie nie dzieje. Boje sie ze wywale 120 zł na kompa i nic mi nie powiedza bo skad komp wie czy turbo pada czy tez nie. Lepiej bedzie kupic nowa ,używaną a moze jakas po regeneracji. Jeśli ktoś mieszka w okolicy i ma 90 KM sprawne :) chetnie podjade i porównam.

---------- Post dodany o 20:05 ---------- Poprzedni post był z 19:59 ----------

P.s Sorki za taka nazwę z dupy ale mam tak mało czasu że nawet nie myślałem o tym więc Sorki Panie Moderator.


pudel24vip 12-02-11 14:37

tak to tez Zator koło Oświęcimia. Dziś sprawdze te bałwanki bo mam troszkę czasu. Wiesław jeśli masz sprawne 90 KM to chetnie podjade do Oświęcimia i porównamy. XXX XXX XXX sms i oddzwonie.

adrios86 07-03-11 12:18

Miałem niedawno podobny problem z turbiną w mojej foczce 1.8 tddi. Turbina ładowała jak trzeba ale nie było w ogóle przyrostu mocy. Oddałem auto do mechanika po małej stłuczce, chłopaki zaczęli coś grzebać przy silniku i urwali przewód od czujnika podciśnienia.

krispl 13-03-11 21:26

podłącze się do tematu, bo mam podobny problem

mianowicie auto kompletnie nie miało mocy, jeździł bez turbo.
Mechanik wyciągnął turbinę - podobno ok, rozruszał zawór westgate bo był zapieczony
i auto trochę mocy odzyskało, tzn jeździ ciut lepiej ale dalej muli.
Komp pokazał błąd bodajże P0515 czujnik temperatury akumulatora wtf??
Panowie dziś z takiego samego auta przekładałem czujniki z intercoolera, map sensor i ten zawór obok. Oczywiście nic to nie dało.
Pomóżcie coś bo mnie niedługo trafi...

wieslaw75 13-03-11 21:33

http://www.focusklubpolska.pl/showpo...0&postcount=16

http://www.focusklubpolska.pl/showpo...1&postcount=18

krispl 13-03-11 21:51

ok, ale z tego co wyczytałem czujnik temperatury akumulatora nie ma wpływu na moc auta.

kubixS 14-03-11 11:51

po pierwsze wymiencie filtr paliwa. Zadne turbo poprostu filtr paliwa jest zasyfiały, ja mialem identycznie turbo nie ciagalo wymienilem filterek paliwa i powietrza i odżył, teraz ostatnio znow sie zasyfil(czeka mnie czyszczenie baku) i znow zamulił.. Wymienilem znow i ciaga jak trzeba.

krispl 14-03-11 19:43

Cytat:

Napisał kubixS (Post 549117)
Zadne turbo poprostu filtr paliwa jest zasyfiały

żaden filtr paliwa bo jest nowy.
no nic będę walczył dalej...

krispl 09-04-11 21:33

problem rozwiązałem wymieniając wtryski...

janekfocus 09-04-11 21:54

Cytat:

Napisał krispl (Post 558923)
problem rozwiązałem wymieniając wtryski...

Jakie koszta ?

toyotear 10-04-11 00:16

Na pewno nie tanio, jednak czasami brak mocy spowodowany jest uszkodzeniem tego :
http://www.imagic.pl/files/8661/problem.jpg

jak widac na obrazku, miałem problemy :), auto nie chcialo iśc więcej niż 80km/h ale uszkodzenie przewodu było znaczne... czasami jest znikome, ale to wystarczy , nawet mikrometrowa szczelina, i auto słabnie.. radzę na to w pierwszej kolejności zwrócić uwagę...

MAcius 10-04-11 07:12

Cytat:

Napisał krispl (Post 558923)
problem rozwiązałem wymieniając wtryski...

to jaki przebieg ma auto albo jakie paliwo było lane?

krispl 10-04-11 21:51

przebieg auta? no coż, tego do końca nie wiem kupując auto używane...
tankuję na orlenie.

toyotear, przewodem wskazanym przez Ciebie zająłem się na początku.
Założony miałem gumowy, kupiłem w ASO oryginał i wymieniłem.

barteks 19-07-11 23:31

Cytat:

Napisał MAcius (Post 537967)
170 KM to prawie dwa razy tyle co foka 90 KM, może to subiektywne odczucie, ja przesiadłem się z opla astry 60 KM i na początku foka wydała mi się strasznym mułem, byłem tak sfrustrowany że nawet nie zauważałem tego kopa powyżej 2000 tyś obr., chyba trzeba się przyzwyczaić, albo nauczyć jeździć "na turbinie" jedź do mechanika, niech sprawdzi ale i tak najlepiej gdyby przejechał się nim kto na co dzień jeździ taką samą foką

Ja też przesiadłem się z 60-konnego benzynowego opla na Focusa 1.8 TDDI i wrażenie miałem takie, jakby Ford miał ze 100KM więcej. Ale ten dieselek oprócz większej mocy, ma prawie 2x większy moment obrotowy, a tak naprawdę to ona większe znaczenie podczas przyspieszania czy np. pokonywania wzniesień.

poki 06-06-12 14:58

czy montowal ktos wieksza turbine, badz druga turbine ( biturbo ) tak zeby jedna po drugiej sie wlaczała ??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi