Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] 1.8 TDDi - słabe ogrzewanie (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46973)

tmajcher 31-01-11 22:41

1.8 TDDi - słabe ogrzewanie
 
witam, problem jak w temacie bardzo słabo grzeje z nawiewów, silnik się nagrzewa prawidłowo tzn wskazówka stoi pionowo , natomiast z nawiewów nadmuch lekko ciepły tylko,
jak są duże mrozy to czasami bocznej szyby mi nie rozmrozi .
termostat był wymieniany, nagrzewnica już tez .
zauważyłem , że jak jadę pod górkę i obroty tak są pod 3000 to cieplejszym zawieje , jak obroty około 2000 to letnie a jak stanę i na luzie to zimniejsze .

janekfocus 31-01-11 23:55

Termostat wymieniony , a może się zapowietrzył układ ? Ale wtedy by się raczej silnik grzał . Może mnie ktoś poprawi .

Adam Getka 01-02-11 09:32

Sprawdź też poziom płynu. Nagrzewnica jest najwyższym punktem układu ogrzewania.

Przemo 01-02-11 12:09

Może masz walnięty podgrzewacz, albo nie masz go wogóle. Tak wygląda: http://allegro.pl/ford-focus-podgrze...397015400.html

Kubuch 01-02-11 12:11

Skoro silnik osiąga temp. roboczą a problem jest z ogrzewaniem kabiny to podgrzewacz PTC nie ma tu nic do rzeczy ;)

Kam1l 01-02-11 12:50

Mam taki sam problem. Podgrzewacz sprawdzony, termostat zakupiony nowy i dalej słabo grzeje. Wczoraj auto poszło do mechanika jak coś znajdzie to napisze.

Może problemem są linki regulacji nawiewów i nie otwierają sie kanały lub nie ustawia się temp na maksymalne grzanie?|
EGR zaślepiony może wpływać na grzanie? Mechanik mówi żetrzeba by wyjąć te blaszke i powinno pomóc...

tmajcher 01-02-11 17:02

przy egr jest cos takiego jak chłodnica spalin , która dodatkowo podgrzewa płyn
ale u mnie egr jest niezaślepiony, zaczynam juz kombinować z pompa wody moze wirnik uszkodzony albo wyrobiony i słaby obieg przez nagrzewnicę ?

janekfocus 01-02-11 17:04

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 534690)
Mam taki sam problem. Podgrzewacz sprawdzony, termostat zakupiony nowy i dalej słabo grzeje. Wczoraj auto poszło do mechanika jak coś znajdzie to napisze.

Może problemem są linki regulacji nawiewów i nie otwierają sie kanały lub nie ustawia się temp na maksymalne grzanie?|
EGR zaślepiony może wpływać na grzanie? Mechanik mówi żetrzeba by wyjąć te blaszke i powinno pomóc...

EGR też mam zaślepiony ale mi ogrzewanie działa normalnie .

Hoss 05-02-11 01:18

Cytat:

Napisał tmajcher (Post 534779)
zaczynam juz kombinować z pompa wody moze wirnik uszkodzony albo wyrobiony i słaby obieg przez nagrzewnicę ?

jak mi pompa padła to dokładnie taki objaw miałem, zimno jak w psiarni [zimny]

sender 05-02-11 09:24

odp
 
zobacz czy (nawiew) na obiegu wewnętrznym jest różnica ? czy będzie ci grzać ???

tmajcher 12-02-11 19:54

Cytat:

Napisał sender (Post 536703)
zobacz czy (nawiew) na obiegu wewnętrznym jest różnica ? czy będzie ci grzać ???

no wewnętrzym taka sama temperatura tzn ciepła ale szału nie ma jedyne co zauwazyłem że na wewnętrznym silniej dmucha

Kam1l 19-02-11 22:20

Jeszcze ktoś ma pomysły co sprawdzić? (zasłonięcie 3/4 chlodnicy kartonem też nie nie daje).

Przemo 20-02-11 11:28

Węże do nagrzewnicy letnie, ciepłe, gorące?

nostress 23-02-11 01:18

Cytat:

Napisał tmajcher (Post 539210)
jedyne co zauwazyłem że na wewnętrznym silniej dmucha

Wymieniałeś filtr kabinowy? Ja przed wymianą też nie mogłem dogrzać wnętrza auta, po wymianie robi saune w środku.

ht11 23-02-11 01:46

kiedyś czytałem jak ktoś pisał o tym że masze TDDI w mrozy ciężko grzeją w porównaniu z TDCI. tzn grzeje dopiero jak obroty utrzymują się w przedziale 2000rpm poniżej leci takie letnie powietrze. u mnie jest podobnie po trasie gdy stoi na postoju - korku to z nawiewów leci letniawe powietrze jak obroty podbije do 2000 jest ok. jak ci paruje w środku to wymień ten filtr powinno pomóc i będzie mocniej dmuchać

fujimore 23-02-11 08:27

Pewien jegomość zwrócił mi uwagę na jedną rzecz, że diesel musi być obciążony żeby grzał na wolnych obrotach stygnie. Przykład w trasie grzeje jak piec kaflowy a w korku zimno jak diabli.
Może faktycznie diesle tak mają :?

Adam Getka 23-02-11 08:46

Nie mają. Miałem już kilka ropniaków i żaden tak nie miał.

Szymako 23-02-11 09:14

Cytat:

Napisał fujimore (Post 542682)
Pewien jegomość zwrócił mi uwagę na jedną rzecz, że diesel musi być obciążony żeby grzał na wolnych obrotach stygnie. Przykład w trasie grzeje jak piec kaflowy a w korku zimno jak diabli.
Może faktycznie diesle tak mają :?

Szczerze pierwsze slysze...

mjprzem 23-02-11 10:21

Cytat:

Napisał tmajcher (Post 534569)
zauważyłem , że jak jadę pod górkę i obroty tak są pod 3000 to cieplejszym zawieje , jak obroty około 2000 to letnie a jak stanę i na luzie to zimniejsze .

Postaram sie conieco sprostowac z racji tej ze mam i wiem jak jest
A wiec jesli silnik jest rozgrzany-wskazowka w polowie to nawet na wolnych obrotach silnika i co prawda nie na ustawieniu 3-4 ale na 1-2-dmuchawa- nagrzewnica powinna grzac cieplym.
Ale kolega bardzo zwraca uwage na obroty silnika...czyzby niedomagania pompy?
Trudno to stwierdzic jesli samemu sie przy tym niejest tak czy inaczej jesli uklad chlodzenia jest ok to na wolnych obrotach powinna spadac temperatura silnika przy nadmuchu zarowno na 1 lub 2 przy temp ponizej 0 bo silnik niema szans utrzymac wowczas swojej temperatur.
A wiec musisz kolego zaobserwowac czy ci spada temp. silnika jak masz nadmuch np. na 1 lub 2 teraz jak sa mrozy a jesli spada to znaczy ze nagrzewnica dobrze odbiera cieplo a to jest poprostu twoje subiektywne odczycie bo diesle tak maja ze sie slabiej sie nagrzewaja-taka konstrukcja silnika.

Ale po co wymieniales Nagrzewnice?
A moze masz jakis zamiennik tanszy wsadzony i teraz jest klopot bo niewiadomo czy to zamaly przeplyw plynu czy faktycznie nagrzewnica slabo grzeje...

ht11 24-02-11 07:12

Adam Getka

Nie mają. Miałem już kilka ropniaków i żaden tak nie miał.

hmm coś mam uszkodzone??? dzisiaj przy -20 leciało gorące powietrze na trasie nadmuch pozycja 1-2 natomiast korek nadmuch 1-2 to leci nie gorące lecz letnie. wskazówka na połowie czyli temperatura w normie i nie spada cały czas sie utrzymuje w normnie nawet jak nastawie nadmuch na 4 .różnica polega na tym że chłodniejsz powietrze leci a nie gorące.stawiam że to taka konstrukcja silnika i tyle. długo się nagrzewa ale to przez te mrozy.zastanawiam się nad tym kartonem na chlodnicy czy to cos pomoże jak w taki mróz sie jedzie jutro zobacze i napisze

Adam Getka 24-02-11 09:11

Skoro diesele sprzedają w Skandynawii, to muszą się dobrze nagrzewać i już.
Wszelkie zasłanianie tekturą i inne prowizorki to tylko ukrywanie awarii i niskiej wiedzy technicznej mechaników....

ht11 24-02-11 14:46

twierdzisz że zasłanianie tekturą świadczy o ukrywaniu awarii??? ciekawe jak miałem opla astrę i to benzynke to orginalnie miałem plastikowe zakrycie chłodnicy dzięki czemu nagrzewała sie szybciej ale zaraz to benzynka a nie diesel. po zdjęciu owej osłonki silnik nie mógł się dogrzać w duże mrozy.
zastanawia mnie tylko to że temperatura silnika nie spada ani nie rośnie wszystko jest w normie.nie wiem czy to jakoś pompa cieczy pcha mocniej ciecz przy wyższych obrotach??? jest to możliwe???
na dworze z -20 to w środku ma być sauna??? może zbyt duża różnica temperatur i z - 20 do + 20 powietrze nie może się zbytnio ogrzać przelatując przez otwory nagrzewnicy i bym powiedzial tyle

Adam Getka 24-02-11 15:16

Tak, to świadczy o niesprawności wozu. Miałem kilka ropniaków i nie było problemów z temperaturą 22 w środku nawet w największe mrozy.

ht11 24-02-11 16:00

a co może być tego przyczyną??? masz jakiś pomysł???

olo22 24-02-11 17:17

ja bym obstawił zapchaną kamieniem nagrzewnice obieg silnika jest ok ale zapchana jest kamieniem nagrzewnica - gdzieś czytałem że takie elementy jak chłodnica inagrzewnica powinnybyć wymieniane co kilka lat sorki nie doczytałem jak wymieniłeś to na nówke czy też używke ? jak używke to zalej odkamieniaczem

Adam Getka 24-02-11 17:57

Termostaty występują w kilku temperaturach (na pewno dla FFI 1.6B i Mondeo MK3 2.2TDCI), trzeba tylko zmusić ASO to głębszego szukania....

fazunia77 25-02-11 12:38

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 542724)
Postaram sie conieco sprostowac z racji tej ze mam i wiem jak jest
A wiec jesli silnik jest rozgrzany-wskazowka w polowie to nawet na wolnych obrotach silnika i co prawda nie na ustawieniu 3-4 ale na 1-2-dmuchawa- nagrzewnica powinna grzac cieplym.
Ale kolega bardzo zwraca uwage na obroty silnika...czyzby niedomagania pompy?
Trudno to stwierdzic jesli samemu sie przy tym niejest tak czy inaczej jesli uklad chlodzenia jest ok to na wolnych obrotach powinna spadac temperatura silnika przy nadmuchu zarowno na 1 lub 2 przy temp ponizej 0 bo silnik niema szans utrzymac wowczas swojej temperatur.
A wiec musisz kolego zaobserwowac czy ci spada temp. silnika jak masz nadmuch np. na 1 lub 2 teraz jak sa mrozy a jesli spada to znaczy ze nagrzewnica dobrze odbiera cieplo a to jest poprostu twoje subiektywne odczycie bo diesle tak maja ze sie slabiej sie nagrzewaja-taka konstrukcja silnika.

Ale po co wymieniales Nagrzewnice?
A moze masz jakis zamiennik tanszy wsadzony i teraz jest klopot bo niewiadomo czy to zamaly przeplyw plynu czy faktycznie nagrzewnica slabo grzeje...

Do kolegów z takimi problemami-sprawdźcie sobie korek na zbiorniczku wyrównawczym.U mnie tak się działo jak zaciął sie zaworek który jest w korku.Na wolnych obrotach pompa nie mogła wypchnąć płynu bo robiło się podciśnienie,a zawór w korku odpowiada właśnie za wyrównywanie ciśnień.Jeżeli temp. silnika jest dobra to przyczyną na pewno nie jest termostat bo nagrzewnica zasilana jest z małego obiegu płynu.

ht11 25-02-11 15:01

dzisiaj zająłem się tym koreczkiem na zbiorniczku płynu i zauważyłem że od ciężko chodzi przepłukałem wysłuszylem i zobaczymy jaki bedzie tego efekt.

ht11 26-02-11 01:57

tak jak myślałem niestety nie pomogło. chłodnica zimna górny wąż lekko ciepły, dolny waż zimny, płyn w zbiorniczku od cieczy chłodzącej zimny. o dziwo dzisiaj po przejechaniu 30km grzał super.pod domem na postoju znów z gorącego zrobiło ciepłe powietrze. odkręciłem korek w zbiorniczku płynu wyrównawczego i tak jak by zassał powietrze do środka i wypełniła go ciecz chłodząca ponad max. nigdy wcześniej tak nie miałem latem było po środku a teraz jest ponad max.Co tu jest grane? pomóżcie

tak jak by się wszystko cofnęło. zapowietrzyło się???

fazunia77 26-02-11 10:20

Cytat:

Napisał ht11 (Post 543827)
tak jak myślałem niestety nie pomogło. chłodnica zimna górny wąż lekko ciepły, dolny waż zimny, płyn w zbiorniczku od cieczy chłodzącej zimny. o dziwo dzisiaj po przejechaniu 30km grzał super.pod domem na postoju znów z gorącego zrobiło ciepłe powietrze. odkręciłem korek w zbiorniczku płynu wyrównawczego i tak jak by zassał powietrze do środka i wypełniła go ciecz chłodząca ponad max. nigdy wcześniej tak nie miałem latem było po środku a teraz jest ponad max.Co tu jest grane? pomóżcie

tak jak by się wszystko cofnęło. zapowietrzyło się???

Kolego ja miałem odpowietrzenie poprostu zacięte (nacisnąłem mocno kluczykiem i puściło).Po odblokowaniu do tej pory (już 2 miesiące)jest ok.Jeżeli chodzi o płyn to też go przybywało jak u ciebie(chyba w układzie robi się poduszka powietrzna )Być może w twoim korku masz zatarte odpowietrzenie.Może wymień korek albo chociaż pozostaw lużny

netes 26-02-11 11:07

Mam ten sam problem, temperatura silnika stoi na środku, nawiew ustawiony na max. ciepłe, a w kabinie ledwie ciepło. Sprawdzę dziś korek od płynu, a te odpowietrzenie to w którym miejscu? Na korku?

fazunia77 26-02-11 11:32

Cytat:

Napisał netes (Post 543850)
Mam ten sam problem, temperatura silnika stoi na środku, nawiew ustawiony na max. ciepłe, a w kabinie ledwie ciepło. Sprawdzę dziś korek od płynu, a te odpowietrzenie to w którym miejscu? Na korku?

Tak Kolego w korku.Jak odkręcisz korek to w środku http://www.ford-esklep.pl/userdata/g...32718cf4ef.jpg .Sprawdz czy wąż ten do nagrzewnicy masz ciepły bo jak tak to może być również nagrzewnica zasyfiona

mjprzem 26-02-11 12:20

Panowie -fazunia77- prosze niepisac takich rzeczy o korku!!!
dlaczego-bo korek i ten zaworek jest po to aby utrzymywac cisnienie w ukladzie chlodzenia!!! to jest bardzo wazne...spytacie dlaczego...
oczywiscie po to jest forum wiec wyjasnie:
otoz kazda ciecz(plyn w chlodnicy tez:) ) ma swoja temperature wrzenia ktora niejest stala albowiem zmienia sie pod wzgledem cisnienia!!!!
utrzymywanie cisnienia w ukladzie chlodzenia ma na celu zwiekszenie temperatury wrzenia plyny chlodniczego dzieki czemu plyn chlodniczy ktory ze wzgledu na dodatki ma obnizoną temperature wrzenia moze pracowac w temperaturach 90-100stC.

Inna sprawa to taka ze bez wzgledu na to jakie jest cisnienie w ukladzie chlodzenia niema ono zadnego wplywu na obieg plynu przez nagrzewnice poniewaz jest to obieg zamkniety i podniesienie cisnienia z jednej strony pompy powoduje podniesienie cisnienia za pompa dzieki czemu roznica cisnien pozostaje stala i niejest zalezna od tego czy korek jest wkrecony czy wykrecony zmienia sie tylko wraz ze zmiana predkosci obrotowej silnika-pompy.
A wiec roznica grzania na wolnych a na szybkich obrotach zawsze bedzie odczuwalna-bo taka jest zasada dzialania.

"Adam Getka-Skoro diesele sprzedają w Skandynawii, to muszą się dobrze nagrzewać i już."
Niemusza i niegrzeja -taka jest zasada pracy diesla a w skandynawi moze grzeja bo jest cos takiego jak uklad ogrzewania elektrycznego plynu nagrzewnicy oraz inne nagrzewnice...montowane fabrycznie!!!

Dla przykladu elektryczne grzalki do nagrzewnicy są montowane zazwyczaj w dislach tylko ale nie w kazdym!!!
Jesli ktos ma taka grzalke u siebie to warto sprawdzic czy dziala!!!

fazunia77 26-02-11 12:33

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 543868)
Panowie -fazunia77- prosze niepisac takich rzeczy o korku!!!
dlaczego-bo korek i ten zaworek jest po to aby utrzymywac cisnienie w ukladzie chlodzenia!!! to jest bardzo wazne...spytacie dlaczego...
oczywiscie po to jest forum wiec wyjasnie:
otoz kazda ciecz(plyn w chlodnicy tez:) ) ma swoja temperature wrzenia ktora niejest stala albowiem zmienia sie pod wzgledem cisnienia!!!!
utrzymywanie cisnienia w ukladzie chlodzenia ma na celu zwiekszenie temperatury wrzenia plyny chlodniczego dzieki czemu plyn chlodniczy ktory ze wzgledu na dodatki ma obnizoną temperature wrzenia moze pracowac w temperaturach 90-100stC.

Inna sprawa to taka ze bez wzgledu na to jakie jest cisnienie w ukladzie chlodzenia niema ono zadnego wplywu na obieg plynu przez nagrzewnice poniewaz jest to obieg zamkniety i podniesienie cisnienia z jednej strony pompy powoduje podniesienie cisnienia za pompa dzieki czemu roznica cisnien pozostaje stala i niejest zalezna od tego czy korek jest wkrecony czy wykrecony zmienia sie tylko wraz ze zmiana predkosci obrotowej silnika-pompy.
A wiec roznica grzania na wolnych a na szybkich obrotach zawsze bedzie odczuwalna-bo taka jest zasada dzialania.

"Adam Getka-Skoro diesele sprzedają w Skandynawii, to muszą się dobrze nagrzewać i już."
Niemusza i niegrzeja -taka jest zasada pracy diesla a w skandynawi moze grzeja bo jest cos takiego jak uklad ogrzewania elektrycznego plynu nagrzewnicy oraz inne nagrzewnice...montowane fabrycznie!!!

Dla przykladu elektryczne grzalki do nagrzewnicy są montowane zazwyczaj w dislach tylko ale nie w kazdym!!!
Jesli ktos ma taka grzalke u siebie to warto sprawdzic czy dziala!!!

Kolego mjprzem jak bym nie miał takiego przypadku to bym tu kolegom d..py z korkiem nie zawracał.Oprócz odblokowania odpowietrzenia nic innego nie zrobiłem,a ogrzewanie wróciło do dawnego stanu.A jak wytłumaczysz to iż jak korek był uszkodzony przybywało płynu w zbiorniczku.

mjprzem 26-02-11 12:53

Cytat:

Napisał fazunia77 (Post 543873)
A jak wytłumaczysz to iż jak korek był uszkodzony przybywało płynu w zbiorniczku.

Oczywiscie tak moglo byc i juz tlumacze bo to jest normalny objaw uszkodzonego korka:)

otoz zamkniety uklad chlodzenia ze sprawnym korkiem powoduje ze plyn pozniej zaczyna wrzec dzieki czemu w normalnej temperaturze pracy czyli okolo 90sC sie niezaczyna gotowac i uklad odpowietrzajacy pompuje malo pecherzykow powietrza.
Natomiast jesli mamy okrecony korek i nizsze cisnienie w ukladzie to plyn zaczyna nam sie wczesniej gotowac i zaczyna nam przybywac pecherzykow powietrza w calym ukladzie dzieki czemu plyn zostaje zastepowany przez powietrze w ukladzie ktore wypycha go do zbiorniczka i zwieksza jego poziom w zbiorniczku.

Mam nadzieje ze jasno wytlumaczylem:)

---------- Post dodany o 11:53 ---------- Poprzedni post był z 11:50 ----------

zapomnialem dodac nieszczelny uklad chlodzenia-mam na mysli ten korek- choc nieznacznie to jednak przyspiesza proces starzenia sie plynu

ht11 26-02-11 13:00

fazunia77 - mam do ciebie pytanie czy teraz grzeje ci mocno na postoju?

mjprzem - a już myślałem że się myliłem. Nie jestem wyspecjalizowanym mechanikiem lecz samoukiem. Tak jak myślałem obroty silnika przekładają się na obroty pompy i na jej wydajność.

Do ADAM GETKA Dziwne jest to że większość ludzi stosuje w siarczyste mrozy kartony żeby częściowo zasłonić chłodnice. W takim razie wszyscy ci ludzie mają usterki układu chłodzenia?

Chłopaki czytałem też o tym urządzeniu do podgrzewania cieczy chłodzącej i tam są świeczki które wiadomo po pewnym czasie eksploatacji zużywają się jak wszystko. I należy je wymieniać. http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76327 link to strony odnośnie wymiany owych baboli.

fazunia77 26-02-11 13:02

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 543880)
Oczywiscie tak moglo byc i juz tlumacze bo to jest normalny objaw uszkodzonego korka:)

otoz zamkniety uklad chlodzenia ze sprawnym korkiem powoduje ze plyn pozniej zaczyna wrzec dzieki czemu w normalnej temperaturze pracy czyli okolo 90sC sie niezaczyna gotowac i uklad odpowietrzajacy pompuje malo pecherzykow powietrza.
Natomiast jesli mamy okrecony korek i nizsze cisnienie w ukladzie to plyn zaczyna nam sie wczesniej gotowac i zaczyna nam przybywac pecherzykow powietrza w calym ukladzie dzieki czemu plyn zostaje zastepowany przez powietrze w ukladzie ktore wypycha go do zbiorniczka i zwieksza jego poziom w zbiorniczku.

Mam nadzieje ze jasno wytlumaczylem:)

---------- Post dodany o 11:53 ---------- Poprzedni post był z 11:50 ----------

zapomnialem dodac nieszczelny uklad chlodzenia-mam na mysli ten korek- choc nieznacznie to jednak przyspiesza proces starzenia sie plynu

Wszystko się zgadza tylko że ten korek był cały czas w położeniu Off czyli teoretycznie ciśnienie w układzie powinno być większe ,a płynu przybywało

mjprzem 26-02-11 13:16

niebardzo rozumiem polozenie ON
korek normalnie jest szczelny i zamkniety a ma jedynie sie otworzyc przy przekroczeniu dopuszczalnego cisnienia aby niedoszlo do uszkodzenia przewodow i chlodnicy bo jest cieniutka.

A wiec wybacz ale niewiem jak wyglada korek on lub off.

Jesli ON-oznacza ze jest otwary bo jest uszkodzona sprezynka lub jest niedokrecony i przepuszcza powietrze to jest normalne. Ale inna sprawa aby sprawdzic szczelnosc korka nalezy:
Po ostygnieciu silnika odkrecic i zakrecic korek (mozna sprawdzic czy pracuje zaworek bezpieczenstwa). Nastepnie po rozgrzaniu silnika odkrecamy delikatnie korek i powinnismy slyczec syczenie czyli uciekajace powietrze z ukladu.

Panowie jeszcze inna wazna sprawa-plyn sie rozpreza ze wzrostem temperatury i to tez jest normalne ze na zimnym silniku jest troszke mniej plynu jak na goracym.
Gorzej jesli wachania plynu sa znaczne...moze to np. oznaczac ze mamy problem z uszczelka glowicy.

fazunia77 26-02-11 13:50

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 543897)
niebardzo rozumiem polozenie ON
korek normalnie jest szczelny i zamkniety a ma jedynie sie otworzyc przy przekroczeniu dopuszczalnego cisnienia aby niedoszlo do uszkodzenia przewodow i chlodnicy bo jest cieniutka.

A wiec wybacz ale niewiem jak wyglada korek on lub off.

Jesli ON-oznacza ze jest otwary bo jest uszkodzona sprezynka lub jest niedokrecony i przepuszcza powietrze to jest normalne. Ale inna sprawa aby sprawdzic szczelnosc korka nalezy:
Po ostygnieciu silnika odkrecic i zakrecic korek (mozna sprawdzic czy pracuje zaworek bezpieczenstwa). Nastepnie po rozgrzaniu silnika odkrecamy delikatnie korek i powinnismy slyczec syczenie czyli uciekajace powietrze z ukladu.

Panowie jeszcze inna wazna sprawa-plyn sie rozpreza ze wzrostem temperatury i to tez jest normalne ze na zimnym silniku jest troszke mniej plynu jak na goracym.
Gorzej jesli wachania plynu sa znaczne...moze to np. oznaczac ze mamy problem z uszczelka glowicy.

Sorki że wprowadzam w błąd :oops:.Miało być OFF czyli zamknięty ,zablokowany.Żeby go odblokować(zaworek w korku) musiałem użyć dużej siły i niewiem jakie musiałoby być ciśnienie żeby się sam otworzył.Płynu natomiast przybywało znacznie i nie były to wahania takie jak płyn się nagrzewa

Adam Getka 26-02-11 16:29

Cytat:

Napisał ht11 (Post 543884)
Dziwne jest to że większość ludzi stosuje w siarczyste mrozy kartony żeby częściowo zasłonić chłodnice. W takim razie wszyscy ci ludzie mają usterki układu chłodzenia?

A w ASO kupisz tekturkę z logo Forda?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi