Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Dziwne zachowanie wskazówek (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27300)

ziemiu 14-05-09 16:37

Dziwne zachowanie wskazówek
 
Witam
Problem polega na tym że jak zgasze moja foczke to po 3 sekundach (choć nie zawsze) wskazowki od paliwa i od temperatury same wskakuja na
paliwo: tak jakby bylo pol zbiornika
temperatura: tak jakby było 90 C
czasami jest tak że tylko wskazowka od paliwa sie uaktywnia
Powiem wam ze jest to dosc dziwny widok gdy ide odpalic furke a tam wskazniki juz mi cos tam pokazuja
jak przekrece kluczyk aby wlaczyc zaplon to normalnie opadaja i w czasie jazdy nic sie z nimi nie dzieje po prostu dzialaja normalnie

Prosze o pomoc

[ Dodano: Wto 02 Cze, 2009 10:25 ]
Wiem osobiście że już dwie osoby mają taki problem
Czyżby to była jakaś nowa usterka z którą jeszcze nikt nie miał do czynienia

Proszę o pomoc

Krzysztoff 14-09-09 13:34

Witam,

Mam identyczny problem. Dodatkowo - nieco później - zapaliła mi się kontrolka poduszek. Świeci ciągłym światłem (nie mruga) zawsze po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Po teście kontrolek ta jedna pozostaje zapalona. Byłem już u elektryka. Stwierdził awarię zegarów - na 99%. W najbliższą sobotę ma je wymienić.

Pozdrawiam

Richatek 14-09-09 15:19

U mnie też wskazówka poziomu paliwa i temperatury silnika po wyjęciu kluczyka idzie do środka. Uważam, że to jest normalne bo widziałem już kilka foczek, które tak mają.

elite 14-09-09 15:58

Cytat:

Napisał Richatek (Post 363120)
U mnie też wskazówka poziomu paliwa i temperatury silnika po wyjęciu kluczyka idzie do środka. Uważam, że to jest normalne bo widziałem już kilka foczek, które tak mają.

Moze nie, ze jest normalne (u mnie tego nie ma) ale chyba w niczym nie przeszkadza...

spider_81 15-09-09 08:59

Wiesz jest kilka przyczyn, pierwszy to padnięty akumulator ja ta k miałem po wymianie ustało, potem uszkodzony regulator napięcia w altku, lub czujnik prędkości. Zaczął bym od wymiany aku!

Krzysztoff 15-09-09 09:15

Cytat:

Napisał elite (Post 363132)
Moze nie, ze jest normalne (u mnie tego nie ma) ale chyba w niczym nie przeszkadza...

Też tak uważałem, ale elektryk powierdział że to początek końca i że może być już tylko "lepiej"...

michaxis 19-10-09 19:47

Cytat:

Napisał ziemiu (Post 333661)
Witam
Problem polega na tym że jak zgasze moja foczke to po 3 sekundach (choć nie zawsze) wskazowki od paliwa i od temperatury same wskakuja na
paliwo: tak jakby bylo pol zbiornika
temperatura: tak jakby było 90 C
czasami jest tak że tylko wskazowka od paliwa sie uaktywnia
Powiem wam ze jest to dosc dziwny widok gdy ide odpalic furke a tam wskazniki juz mi cos tam pokazuja
jak przekrece kluczyk aby wlaczyc zaplon to normalnie opadaja i w czasie jazdy nic sie z nimi nie dzieje po prostu dzialaja normalnie

dokładnie takie same problemy spotkały dziś mnie podjechałem jeszcze przed chwilą do elektryka i rzucił pierwszą diagnozę że może to być wina licznika czyli że się kończy jeśli uporaliście się z tym problemem napiszcie jeszcze dzisiaj w jaki sposób, żebym jutro nie dał sobie wcisnąć jakiś bajek

Dobra pośpieszyłem się z odgrzewaniem tego wątku poczytałem trochę więcej i pisaliście coś o wilgoci ale proszę o potwierdzenie czy to faktycznie był ten problem i czy faktycznie ustąpił po użyciu suszarki tak się ostatnio złożyło że nie chowałem auta do garażu tylko z lenistwa i ta wasza teoria miałaby sens z góry dzięki za pomoc
Pozdro

Wilu117 19-10-09 20:30

Ja też dziś to miałem, napisałem w osobnym wątku nawet...
Jako że miałem wymieniany w piątek płyn chłodniczy a nie jeździłem w sumie dużo to postanowiłem przegonić auto żeby się dobrze odpowietrzył. Zrobiłem w sumie 30km po trasie z prędkością ~150km/h. No i po zgaszeniu w garażu wskaźniki opadły i już się nie podniosły. No i teraz albo to wina zapowietrzenia, albo się wysuszył bo ogrzewanie było na full.

michaxis 19-10-09 20:42

Cytat:

Napisał Wilu117 (Post 374054)
No i po zgaszeniu w garażu wskaźniki opadły i już się nie podniosły.

nie! to u mnie jest problem tego typu że jak w cytacie napisane wskazówki paliwa i i temp. silnika po zgaszeniu auta wykazują ruchy najpierw dynamiczny ruch pionowy obydwu wskazówek potem na przemian opadanie i podnoszenie tych że wskazówek

Wilu117 19-10-09 20:58

Nie rozumiem cie, kolega ziemiu opisał dokładnie taki sam problem jak i ja dziś miałem. Ty go zacytowałeś i napisałeś, że masz to samo, więc jak nie jak tak. Ja po prostu napisałem co u mnie pomogło na te wskaźniki, dochodzi jeszcze być może też to, że mam już aku praktycznie rzecz biorąc do wymiany, a taka wyprawa mogła go trochę podładować.

michaxis 19-10-09 21:07

oki teraz cię zrozumiałem :) stwierdziłem że na razie odpuszczę sobie mechanika i postawię w ciepłym garażu i podmucham ciepłym nawiewem i zobaczymy co dalej

Wilu117 19-10-09 21:09

A ja wymienię akumulator, bo teraz zszedłem do garażu miernik zanieść. No i wskazówka od temperatury leży a od paliwa wstała.

Wilu117 20-10-09 14:25

No i dzisiaj znów powtórka z rozrywki.

Krzysztoff 21-10-09 13:53

Witam,

Ja też miałem problem ze wskazówkami paliwa i temp. Jak już to napisałem parę postów wyżej, elektryk zdiagnozował awarię zegarów. I tak jak w przypadku większości opisów tutaj problem się pojawiał i znikał. Wykluczyłem działanie wilgoci bo w wakacje autko postało troszkę w upale na słoneczku i to nic nie pomogło...
Teraz wymieniłem zegary...

michaxis 22-10-09 13:14

Cytat:

Napisał Krzysztoff (Post 374599)
Teraz wymieniłem zegary...

u mnie na razie problem ustąpił ale mógłbyś napisać tak w razie czego ile kosztowały i gdzie kupiłeś zegary?

pozdro

Wilu117 22-10-09 15:01

Aż tak mi to nie przeszkadza żeby zegary wymieniać. Prędzej założę jakieś odcięcie zasilania tych wskazówek po zgaszeniu

damianTDCI 25-10-09 12:30

To chyba jest normalne w Fordach, bo w mondeo z 2000 roku też tak jest, że do połowy się podnoszą wskazówki

Wilu117 25-10-09 14:32

Ja teraz pojeździłem dość dużo autem, problem na razie zniknął wiec na 100% jest to spowodowane wilgocią.

Krzysztoff 27-10-09 10:33

Cytat:

Napisał michaxis (Post 374849)
u mnie na razie problem ustąpił ale mógłbyś napisać tak w razie czego ile kosztowały i gdzie kupiłeś zegary?

pozdro

Za zegary i ich wymianę zapłaciłem elektrykowi 300 zł. Dodam tylko, że przymierzał kilka różnych zestawów i nie wszystkie działały poprawnie.
Cena dotyczy oczywiście zegarów używanych. Nowe to wydatatek rzędu 1200 zł.
Równocześnie przestrzegam przed kupnem "w ciemno" zegarów używnych gdzieś na aukcji, bo mogą być dobre ale nie do każdego samochodu...

michaxis 27-10-09 18:23

Cytat:

Napisał Krzysztoff (Post 376495)
Nowe to wydatatek rzędu 1200 zł.

:shock: Na szczęście mam też w miarę bystrego elektryka w pobliżu zamieszkania, na razie na szczęście odkąd foka stoi w garażu problem nie powraca.

Pozdro


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi