Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK3] Wycieraczka kierowcy rysuje szybę (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=80681)

Matn90 19-06-17 08:21

Wycieraczka kierowcy rysuje szybę
 
Witam, nie wiem czy ja mam takiego cholernego pecha, w mk1 miałem problem z rysują…cą… się™ szybą…, w mk3 też mam to samo, najgorsz, że dbałem o wycieraczki w cią…gu roku wymienił‚em 5 par (4 fordowe i 1 Valeo), ja tylko zaczynał‚y skrobać‡ to wymieniał‚em...

Problem jest tylko z wycieraczką… kierowcy, wycieraczka rysuję™, powyżej punktu mocowania pióra do ramienia (w górę™ od punktu docisku, czyli tylko górna… część szyby, na wysokości mojego wzroku...) poniżej tego punktu nie. Zauważył‚em, że przy powrocie wycieraczki od sł‚upka dół się™ jakby ś›lizga...

Czy ktoś w mk3 ma taki problem jak ja?

Mam dość‡ przez te złomy zwane Fordami, boję™ się™ włą…czać‡ wycieraczki....

Tak sobie porównywał‚em prawą… wycieraczkę™ z lewą… i jak dla mnie to różnią… się™ kątem przylegania do szyby, pióro od strony pasażera jest bardziej prostopadle ustawione do powierzchnii szyby.

Jak spytałem w ASO, SKP o przyrzą…d do regulacji ką…ta wycieraczek, to wszyscy patrzą… i rozmawiają… ze mną… jak z kosmitą…. A przyrzą…d taki istnieje:

http://allegro.pl/przyrzad-do-ustawi...755007265.html

Tylko w tym przyrzą…dzie jest zapis, że nie nadaję™ się™ on do wycieraczek aerotwin... Czy istnieje taki przyrząd dla wycieraczek aerotwin czy też jedynymm wyjściem w mk3 jest wymiana ramienia? Pytam, bo w mk1 miałem identyczną… sytuację™ i dopiero wymiana ramienia załatwił‚a sprawę™... Dziwi mnie tylko jedna rzecz w mk1 dział‚o się to 150 tys. km. Obecnie nie mam nawet jeszcze 43 tys. km... I przebieg pewny.... Najś›mieszniejsze, że jak kupiłem auto miał‚o fabryczne wycieraczki i ani jednej ryski nie był‚o... Mimo, że ślizgały się™ po szybie jak gł‚upie, pierwsze problemy zacz곂y się™ po wymianie piór w ASO....

Koszt ramienia w ASO to 325 zł‚... Zamienniki nie istnieją… na razie...

Jestem tak rozczarowany, że chce zrobić‡ to wycieraczkę™ spolerować‡ szybę™ (rysy są… bardzo pł‚ytkie) i pchnąć‡ auto....

Jednak najpierw muszę wyeliminować przyczynę™, w mk2 był‚y podobne wycieraczki, może ktoś› miał podobny problem i go wyeliminował‚...

NeroN 19-06-17 13:52

Nic nie rozumiem. Oddaj do ASO jak spierdzielili. Albo faktycznie, sprzedaj auto.

Matn90 19-06-17 15:23

Cytat:

Napisał NeroN (Post 1175351)
Nic nie rozumiem. Oddaj do ASO jak spierdzielili. Albo faktycznie, sprzedaj auto.

Jak można zepsuć wymianę piór wycieraczek... Toż to niemożliwe, wiesz o czym Ty mówisz, to jakby ktoś wymienił Ci widelec na nieprawidłowy...

Ja tylko nie wiem co można diagnozować w mecheniźmie jak wycieraczki, tam są tylko silnik przegub i ramię (właściwie to dwa) żadnej elektroniki...

Matn90 10-07-17 20:21

Wymieniłem ramię i dalej to samo. :( Czy ktoś z użytkowników focusa mk3 mógłby wrzucić filmik lub chociaż powiedzieć jak u was chodzę wycieraczki, czy przy ruchu powrotnym od słupka, występuję takie przeskoczenie/poślizg wycieraczki? Widać to tylko z fotela pasażera, jak patrze z miejsca kierowcy to wszystko jest ok...

NeroN 11-07-17 08:52

To nie sprzedałeś jeszcze auta ?

Może silnik po tej stronie wycieraczek (są dwa na dwie strony) jest uszkodzony i ma nierówną pracą.

---------- Post dodany o 08:52 ---------- Poprzedni post był z 08:48 ----------

Albo poluzowało się mocowanie silnika wycieraczki.

Matn90 11-07-17 11:08

Dzięki za radę, ale jak sprawdzę czy silnik jest dobry?

Silnika nie będe wymianiał zamiennik kosztutuję 660 zł w DE, a Polsce 880 zł.... Poza tym skoro takie rzeczy dzieją się przy 44 tys. km. To Ford to szrot....

NeroN 11-07-17 11:41

No to przestań się wkurzać bo zejdziesz na zawał - sprzedaj.

Na allegro siliniki po ~50zł

Falcon 11-07-17 11:44

Szrot? A jak kupowałeś to była miłość od pierwszego wejrzenia - już minęło?
http://www.focusklubpolska.pl/showpo...81&postcount=1

---------- Post dodany o 11:44 ---------- Poprzedni post był z 11:42 ----------

Poza tym śmieszą mnie takie wpisy, że gdy coś się popsuje to od razu szrot. Myślałeś, że auta się nie psują? Sprzedaj go i ciesz się innym autem bezawaryjnym. [rotfl2]

Matn90 11-07-17 15:35

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1177484)
Szrot? A jak kupowałeś to była miłość od pierwszego wejrzenia - już minęło?
http://www.focusklubpolska.pl/showpo...81&postcount=1

---------- Post dodany o 11:44 ---------- Poprzedni post był z 11:42 ----------

Poza tym śmieszą mnie takie wpisy, że gdy coś się popsuje to od razu szrot. Myślałeś, że auta się nie psują? Sprzedaj go i ciesz się innym autem bezawaryjnym. [rotfl2]

Szczerze, przejechałem się ostatnio nowym Reanult Megane, Oplem Astra, Kia Ceed i Fiatem Tipo i żaden nie zapewnia takich wrażeń i frajdy z jazdy jak Ford.

Takich ekscesów i cudawianek nie widziałem jednak w żadnym aucie, tylko w Fordzie, a jeździłem innymi i starszymi dużo też... Wiem, że auto będzie się psuć. Rozumiem, że może się wybić zaiweszenie, zużyć klcoki, tarcze, nawet, że eletronika wysiądzie, ale wadliwy mechanizm, który jest najprostszym z możliwych (ramię założone bezpośrednio na przekładnie wału silnika), to szczyt tragedii, a serwis Forda to takie dziadostwo, że szkoda gadać... To był ostatni używany mój samochód, następny będzie nowy i o każdą taką usterkę będę się procesował z producentem, bo przegięcie pały jest, by problem był po tak krótkim czasie, nawet w mk1, miałem taki problem po 2 razy dłuższym czasie i 4 razy większym przebiegu...

piotrek_stp 11-07-17 16:45

A tak ogólnie to masz jakieś zdjęcie tej porysowane przez wycieraczkę szyby? Chciałbym zobaczyć jak to wygląda.

gibaj 11-07-17 17:27

miałem kupę aut i w każdym coś nie tak :D
albo silnik zły albo ruda żre
albo zawieszenie co chwilę rozbite
wszystkie auta to złomy i graty :smt082
fakt u mnie też jest szyba lekko wytarta w jednym miejscu od wycieraczek :D

Matn90 11-07-17 21:07

Zdjęcie szyby zrobię jutro dzisiaj nie mogłem uchwycić rys, one są widoczne tylko w dobrym oświetleniu i w deszczu ciężko je dostrzec.

Jako, że padało nagrałem dwa filimiki z pracą wycieraczek, jedne w czasie postoju i drugi w czasie jazdy. Wycieraczka skacze najmniej w czasie postoju, w czasie jazdy jest znacznie gorzej. Sprawdziłem luz lewego ramienia i prawego i są takie same, zostaje silnik... Albo w ASO źle wymienili ramie...

W czasie postoju
https://www.youtube.com/watch?v=ySMP...ature=youtu.be

W czasie jazdy
https://www.youtube.com/watch?v=w6-X1ZtNEYQ

NeroN 15-07-17 09:50

Wuja widać ;)

Arturek 17-07-17 11:47

Witam

1) Na pewno WSZYSTKIE Fordy są do doopy => tylko, że nikt na forum nie miał takiego problemu

We WSZYSTKICh autach jest problem => częścią wspólną tych aut jest użytkownik => może użytkownik doszukuje się problemów których nie ma?

2) Może to nie wycieraczki są złe tylko SZYBA?

pozdrawiam
Arturek

Seboludek 17-07-17 12:53

O majne... u mnoe tak jest od nowości, że dół wycieraczki przeskakuje na szybie. Po prostu samo pióro jest zbyt giętkie i sobie tak pracuje. Ale żeby coś takiego mogło szybe porysować?! To chyba muso być mega sparciałe pióro wycieraczki. Ja mam u siebie noewidzialną wycieraczkę położoną i żadnych śladów od wycieraczek nie ma.

Matn90 17-07-17 15:08

Cytat:

Napisał Arturek (Post 1177951)
Witam

1) Na pewno WSZYSTKIE Fordy są do doopy => tylko, że nikt na forum nie miał takiego problemu

We WSZYSTKICh autach jest problem => częścią wspólną tych aut jest użytkownik => może użytkownik doszukuje się problemów których nie ma?

2) Może to nie wycieraczki są złe tylko SZYBA?

pozdrawiam
Arturek

Naprawdę nikt nie miał, a tu to co: http://www.focusklubpolska.pl/showth...04#post1177904 :smt037

No pewnie najlepiej należy zrzucić wszystko na użytkownika... Pracujesz w Ford Polska? Zrobiłem wszystko jak należy, wymieniałem pióra, kiedy tylko zaczynały mazać.

Ad2.
Mój komentarz jest taki:


:smt037

Cytat:

Napisał Seboludek (Post 1177962)
O majne... u mnoe tak jest od nowości, że dół wycieraczki przeskakuje na szybie. Po prostu samo pióro jest zbyt giętkie i sobie tak pracuje. Ale żeby coś takiego mogło szybe porysować?! To chyba muso być mega sparciałe pióro wycieraczki. Ja mam u siebie noewidzialną wycieraczkę położoną i żadnych śladów od wycieraczek nie ma.

Poprzedni właściciel w ogóle nie wymieniał piór i rys nie było... Także Twój argument nie trafia, bo rys nie było jak kupowałem. A po suchej szybie nie jeżdżę wycieraczkami. ;) Wycieraczki wymieniałem tylko na fordowe (3 pary w ciągu roku), raz miałem Valeo.

skylla1 17-07-17 16:36

Dziwne, 3 pary w ciągu roku? Jakie przebiegi, bo mnie zarówno w FF2 jak i w FF3 pióra oryginalne wystarczają na ok 2 lata.

Falcon 17-07-17 18:08

To ile w końcu bo w pierwszym poście piszesz, że pięć.:-D

Matn90 17-07-17 19:54

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1177981)
To ile w końcu bo w pierwszym poście piszesz, że pięć.:-D

4 pary z Forda, kupiona pierwsza w maju, valego we wrześniu, Forda w paździeniku, Forda w styczniu i kolejne Forda w maju.

Przebieg 16 tys w ciągu roku...

pjetrucha 17-07-17 20:38

To chyba jednak szorujesz na sucho. Też robię taki przebieg i dopiero 2 komplet. Auto 3.5 roku. Pewnie z rok jeszcze na nich pojeżdżę bo zbierają wszystko bez problemu.

weuek 17-07-17 22:20

Jak zazwyczaj lubię ponarzekać na forda, bo jest kawałem niedbale zaprojektowanego dziadostwa, więc zasługuje, to tutaj problemu nie dostrzegam (filmy obejrzałem).

Arturek 18-07-17 13:20

Cytat:

Napisał Matn90 (Post 1177969)
Naprawdę nikt nie miał, a tu to co: http://www.focusklubpolska.pl/showth...04#post1177904 :smt037
[...]

a ile jest takich przypadków?
a ile Focusów wyprodukowano?

Dwóch narzekających na kilkaset tysięcy wyprodukowanych aut

w 2016, w Polsce sprzedano 29.000 Fordów
http://motofocus.pl/informacje/nowos...-r-nowy-rekord

pozdrawiam
Arturek
P.S. Nie mam związków z żadnym producentem / serwisem / dealerem

Michas82 18-07-17 14:29

Wydaje mi się, że przyczyną jest to, że za często wymieniasz te pióra. Jeszcze dobrze nie dopasują się do szyby, a Ty już je zmieniasz. Ja mam fordowskie od 2 lat i jeszcze śmigają prawie jak nowe. Pozdawiam

Matn90 28-08-17 08:55

Jak działają u Was spryskiwacze, czy najpierw leci płyn czy startują wycieraczki?
 
Cześć,

Walczę nadal z rysowaniem szyb w focusie mk3 i mam do Was pytanie jak u Was działa spryskiwanie szyb, czy najpierw startują wycieraczki czy leci płyn?

U mnie startują najpierw wycieraczki i zwykle dochodzą do 1/3 szyby co ciekawe na tym odcinku nie mam rysek od wycieraczek i dopiero potem leci płyn, największa masakra to jest z tyłu, płyn zaczyna lecieć jak wycieraczka zdązy wykonać 1 cały ruch... Myślę nad montażem zaworów zwrotnych to powinno załatwić sprawę. Montował ktoś coś takiego u siebie? Widziałem na zaprzyjaźnionym forum podobne rozwiązanie w focusie mk2 fl..

I jeszcze ma do Was takie oytanie na jaką wysokośc szyby leci u Was płyn ze spryskiwaczy u mnie tak mniej więcej na 1/3 może połowę szyby... To wszystko pasuję mi pod przyczyny rysowania się szyby w focusach mk3... U mnie zwłaszcza w górnym odcinku to widać... Widziałem auta z przebiegiem 16 tys km u dealera i miały rysy od wycieraczek... Masakra, mój ma 47 tys km i rysy jak cholera, ale ja bardzo często używam w czasie drogi płynu i stąd pewnie przyczyna...

Michas82 07-09-17 15:02

Witam,

U mnie równocześnie ruszają wycieraczki i psika płyn, może tylko z tyłu jak od dłuższego czasu nie używam spryskiwacza to przy pierwszym włączeniu jest minimalne opóźnienie... tzn. rusza wycieraczka dosłownie kawałek i dopiero leci płyn ale na pewno nie wykonuje jednego całego ruchu na sucho, przy kolejnej próbie już startują równocześnie.
Co do wysokości na jaką płyn sięga na przednią szybę, to strumień jest od dołu do samej góry.
No nie wiem, może masz coś nie tak z tymi dyszami spryskiwacza, może są gdzieś lekko przytkane.

Pozdrawiam

choobec 08-09-17 05:56

Nie wiem jak w MK3 ale w MK2 końcówki dysz spryskiwaczy są regulowane, można je ustawić pod dowolnym kątem. Spróbuj czy u Ciebie nie ma takiej możliwości, najlepiej czymś cienkim ale ja u siebie dałem radę ustawić je palcem.

Arturek 10-09-17 09:47

Witam

W mk3 jest spryskiwacz mgłowy

pozdrawiam
Arturek


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi