Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [Ogólne] Wybór wycieraczek - polecane, doradzane (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28535)

iAntonio 10-01-10 17:04

Co prawda temat dotyczy bardziej marki wycieraczek, ale myślę że bardziej pasuje tu niż w poprzednim temacie gdzie był poruszany ("jaka tylnia wycieraczka")

Dziś zamontowałem 650 + 425. Tak jak wypróbowali to niektórzy.
Wynik:
650 może być, ściera dużo więcej, ale 425 jest za długa o 1 cm - spotykają(zachodzą na siebie na dole)
aczkolwiek być może to nie problem, sprawdzę jutro, jak pojadę do pracy.
Miejsce, w którym pojawiał się "gil", zmniejszył się na ok.3cm, czy to zapobiegnie to jego tworzeniu? Okaże się jutro.
Przy okazji, zakupiłem moje w necie a są to "Ashuki", a w przeliczeniu z koron wyszły na jakieś 77zł. Na razie ścierają dobrze.

hol 10-01-10 20:21

Dla FF2 mogę też polecić wycieraczki z Halfords.
Samochód kupiłem z oryginałami, byłem z nich zadowolony, zbierały świetnie (ile lat/przebiegu miały - nie wiem). Jednak kiedy przyszły mrozy przestały zbierać (centralnie przed kierowcą nic nie było widać), wylewałem płyn do spryskiwaczy litrami.
Kupiłem nowe wycieraczki w Halfords (bo najbliżej) - cena ok 100zł. Jak dotąd - Super!! Deszcz, błoto, śnieg zbierane są rewelacyjnie. I co najważniejsze - są ciche! Fordowskie potrafiły obudzić śpiącego na tylnym siedzeniu bobasa :(

A co do budżetowych płaskich wycieraczek ze starym mocowaniem - w starym Mondziaku klasyczne wycieraczki słabo dociskały do szyby (>100km nie dało się szyb wyczyścić), nawet Valeo średnio sobie radziły. Kupiłem płaskie po 10..13zł za szt w Real'u. Jeszcze tak dobrze żadne wcześniej nie zbierały :).

iAntonio 12-01-10 16:43

Cytat:

Napisał iAntonio (Post 402871)
Dziś zamontowałem 650 + 425. Tak jak wypróbowali to niektórzy.
Wynik:
650 może być, ściera dużo więcej, ale 425 jest za długa o 1 cm - spotykają(zachodzą na siebie na dole)
aczkolwiek być może to nie problem, sprawdzę jutro, jak pojadę do pracy.
Miejsce, w którym pojawiał się "gil", zmniejszył się na ok.3cm, czy to zapobiegnie to jego tworzeniu? Okaże się jutro.
Przy okazji, zakupiłem moje w necie a są to "Ashuki", a w przeliczeniu z koron wyszły na jakieś 77zł. Na razie ścierają dobrze.

dla zainteresowanych podaję wyniki obserwacji moich wycieraczek po dwóch dniach eksploatacji:
Prawa - za długa: nie przeszkadza to w współpracy z lewą, aczkolwiek mogła by być krótsza ze względu na powstającego "gila", czyli strużka wody w miejscu łączenia się ścieranych miejsc.
Proponuję zmienić z 425cm na 400 lub nawet 395cm.
650tka wyciera idealnie.
Poza tym obie wycieraczki pracują cichutko jakby wcale nie pracowały, nie to co oryginały.

szejk78 12-01-10 19:20

sztuka sztuce nie jest taka sama miałem kiedyś cały worek (około 100 kpl.) prosto z valeo i u mnie siadły do strzału,a u kumpla to chyba za 5 sztuką do dobrze zbierała

MaXyM 13-01-10 02:43

Cytat:

Napisał iAntonio (Post 403737)
dla zainteresowanych podaję wyniki obserwacji moich wycieraczek po dwóch dniach eksploatacji:
Prawa - za długa: nie przeszkadza....

Pewnie wiecej osob pokusilo by sie o przeczytanie twojego textu gdybys nie wybral tak debilnego koloru (pomijajac fakt ze kolorowanie w tym wypadku jest zbyteczne)

Artur83 13-01-10 12:34

Cytat:

Napisał MaXyM (Post 403913)
Pewnie wiecej osob pokusilo by sie o przeczytanie twojego textu gdybys nie wybral tak debilnego koloru (pomijajac fakt ze kolorowanie w tym wypadku jest zbyteczne)

Wystarczy zaznaczyć tekst i masz biało na niebieskim.... a kolor jest jaki jest, bo nie wszystkich muszą interesować poszczególne dywagacje lub sybiektywne odczucia danego forumowicza, stąd kolor, zabrakło tylko instrukcji obsługi, ale od tego są inne utensylia lub mazie.

MaXyM 13-01-10 13:18

To ze wystarczy zaznaczyc to ja wiem. Ale po co pisac jak kogos ma to nie interesowac? nie lepiej nie pisac? ;)

iAntonio 13-01-10 17:15

Dla jednego kolor niebieski, dla drugiego zielony może być debilny, a ja wybrałem pokolorowanie w celu odróżnienia samego tematu wycieraczek.
A tego typu komentarze jak powyżej nic nie wnoszą do tego tematu.
Cytat:

Napisał Artur83 (Post 404033)
zabrakło tylko instrukcji obsługi

o jaką instrukcję chodzi?
Miłego dnia życzę :)

bialowlosy 15-01-10 09:36

Ja użwyam oryginalnych MoToCo i jestem bardzo zadowolony :)

mihal 15-01-10 12:41

Cytat:

Napisał bialowlosy (Post 404807)
Ja użwyam oryginalnych MoToCo i jestem bardzo zadowolony :)

chyba raczej FoMoCo :)

krzys_jg 16-01-10 00:01

Przymierzam się do zakupu płatkich motgumów 650mm i do tego.., no właśnie, z tego co widzę występują 380mm i 410mm, które będą lepsze?
Które będą lepsze, zwykłe czy płaskie?

niko123 16-01-10 09:19

Ja mam zastaw 650+400 Dipp i jestem bardzo zadowolony - poczytajcie na necie o wycieraczkach dipp - bardzo tanie i wszyscy chwalą - kupiłem na testy i mnie mile zaskoczyły.

http://moto.allegro.pl/item874881299...ugeot_206.html

Kubuch 16-01-10 09:52

Cytat:

Napisał krzys_jg (Post 405137)
Przymierzam się do zakupu płatkich motgumów 650mm i do tego.., no właśnie, z tego co widzę występują 380mm i 410mm, które będą lepsze?
Które będą lepsze, zwykłe czy płaskie?

Te krótsze. ja mam 410 i zostaje ten trójkącik i stużka spływa. Dużo mniej niż przy 550 + 475 ale jednak. Nie kupuj Motguma no chyba, że nie przeszkadzają Ci pomazane szyby ;)

krzys_jg 16-01-10 10:09

To co kupić?:) już sam nie wiem, jedni bardzo zachwalają motgumy a inni wręcz przeciwnie. Nie muszą już być płaskie, byle by dobrze zbierałały, były trwałe i w miarę tanie. O tych dippach czytałem ale dużo osób pisze że nie są trwałe, tyle że bardzo tanie

Kubuch 16-01-10 11:42

No ja właśnie kupiłem Motgumy pod wpływem opinii forumowiczów i jestem zawiedziony :( Ktoś tam wyżej pisał, że to przez niestandardową długość ale pomazy zostają mi dokładnie na środku wycieraczki czyli w miejscu gdzie jest najlepszy docisk.

iAntonio 16-01-10 17:55

Cytat:

Napisał krzys_jg (Post 405137)
Przymierzam się do zakupu płatkich motgumów 650mm i do tego.., no właśnie, z tego co widzę występują 380mm i 410mm, które będą lepsze?

Jak opisałem powyżej, najlepsza będzie 400 lub nawet 395.
380 za krótka, to już raczej 410, przynajmniej nam napiszesz ile zostało w miejscu łączenia :)
Ale zakładam że będzie minimalnie.

krzys_jg 16-01-10 19:07

Kurka wodna:) To już sam nie wiem, myślę że dużo zależy jak się trafi dana sztuka. Chyba zaryzykuję i kupię te motgumy, nie kosztują na szczęście tyle co valeo. Spróbuję 650mm i 410mm, kosztują odpowiednio 29zł i 20zł + przesyłka bo to z allegro. Z tym, że będzie to na początku lutego, jak już będę miał, porobię zdjęcia jak wyglądają, jaki obszar wycierają i wrzucę w tym wątku.

Falcon 16-01-10 19:44

Weź zainwestuj w oryginalne fordowskie...tym bardziej,że cena aktualnie wynosi 45 pln w TYM sklepie,a nie kombinujesz z jakimiś niepewnymi motgumami...ja właśnie dziś założyłem.

iAntonio 16-01-10 19:59

Cytat:

Napisał Falcon (Post 405296)
Weź zainwestuj w oryginalne fordowskie...

Jak już było wspomniane, oryginalne fordowskie są hałaśliwe i nie ścierają tyle co kombinowane no i powstaje zaciek.
O ile te wady nikomu nie przeszkadzają to mogą być :)

Falcon 16-01-10 20:14

Zaciek nie jest wadą tych piór lecz konstruktorów Forda,że takie rozmiary ramion dobrali...a czy hałaśliwe to się sam muszę przekonać...

Kubuch 16-01-10 22:06

Cytat:

Napisał krzys_jg (Post 405281)
Spróbuję 650mm i 410mm

Bez sensu - będzie powstawał zaciek - mniejszy niż w oryginale ale będzie. Weź tą krótszą 380 albo 390 nie pamiętam dokłanie.

szamcio11 19-01-10 15:21

wycieraczki 650 + 400
 
kupiłem Valeo Xtrim (albo jakoś podobnie), długości zalecane przez forum 650 i 400, i:
nie iwem jak u Was, ale u mnie trochę zachodzą na siebie w stanie spoczynku
strużka pozostała
zbierają - żeby nie przesadzić, to co najwyżej średnio!
W weekend postaram się zrobic zdjęcia
I teraz to już nie wiem co wybierać????
dla jasności - FFI

iAntonio 19-01-10 16:09

To że zachodzą na siebie w stanie spoczynku nie przeszkadza - oczywiście przy pokładaniu na szybę należy pamiętać by położyć lewą nad prawą. Używam już parę dni i jest ok. Podczas pracy nie przeszkadzają sobie nawzajem.
Co do strużki... moja przy 650+425 zmniejszyła się kolosalnie na lepsze w porównaniu z oryginałem.
Nadal pracują cicho i bez niedociągnięć, a należą do jednych z tańszych :)

MaXyM 20-01-10 18:54

a nie najpierw lewa? A moze bezpieczniej napisac ze te od strony kierowcy?

iAntonio 20-01-10 19:32

Cytat:

Napisał MaXyM (Post 406495)
a nie najpierw lewa? A moze bezpieczniej napisac ze te od strony kierowcy?

nie wiem czy pytanie do mnie...
Lewa strona to strona kierowcy, więc wszystko jasne:)
napisałem przecież:
Cytat:

...należy pamiętać by położyć lewą nad prawą.

arek_r1 16-03-10 23:49

Co do długości to TU było trochę. Sam będę zakładać 700mm od strony kierowcy, pasażera zostawiam na razie bo mi i tak w sumie mało potrzebna super wycieraczka pasażera [dance1], obecnie jeżdżę na nie najtańszych "płaskich" wycierakach z reala niemal rok, smugi są, ale dają radę.

marcin2m 17-03-10 20:47

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 368365)
ze 2 tygodnie temu kupilem z ciekawosci zestaw plaskich Motgum za 45zl... jak na razie sprawuja sie swietnie, zero piszczenia itp... zobaczymy jak z trwaloscia

PS. Valeo/Ford sa jednak ladniejsze jakby co

W jakim rozmiarze jeśli można wiedzieć?

Testuje jakieś płaskie "no name" w konfiguracji 650 + 4.. i ta po stronie kiery nie ściera mi dołem i częściowo gdzieś na środku. i zastanawiam się czy może profil szyby przy takim rozmiarze powoduję te problemy.

iAntonio 17-03-10 20:53

Cytat:

Napisał marcin2m (Post 425508)
może profil szyby przy takim rozmiarze powoduję te problemy.

profil szyby na pewno nie. Mam komplet 650+425 i ścierają ok

marcin2m 17-03-10 21:43

Zakupiłem Dipp'y (650+400), 39.50PLN z przesyłka, jak zaloze to opiszę wrażenia.

tilt 17-03-10 21:55

No ja po kilku miesiącach używania Dipp'ów raczej ich nie kupię drugi raz: przy obfitym deszczu i szybkości pracy wycieraczek na max zaczynają one przeskakiwać na szybie wydając jednocześnie głośne łup łup łup :/


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi