Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Nierowna praca silnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=3031)

boonbell 15-05-05 21:43

Nierowna praca silnika
 
Witam,

od niedawna jestem jak do tej pory szczesliwym posiadaczem instalacji gazowej BRC SEQUENT24 .Do tej pory wszystko bylo ok, niesamowita dynamika, super kultura pracy.
Niestety od pewnego czasu pojawil sie maly problem, ktory powoli doprowadza mnie do nerwicy. :x
NIezaleznie czy jade na gazie ( [pub2] ) he, he .. czy na benzynie ,na biegu jalowym silnik wpada w wibracje, wyglada to tak jak by za nisko ustawione byly wolne obroty. Kiedy delikatnie dodam gazu ,wibracje ustaja i wszystko jest ok. Czy ktos z was moze mi powiedziec co to moze byc? Czy potrzebna jest regulacja luzow na zaworach, czy musze pojechac na zbadanie kopresji w cylindrach, czy moze musze wyczyscic silnik krokowy???
A moze to siewce albo kable??

Czekam na wasze propozycje i przemyslenia na ten temat.

Oskar 15-05-05 22:00

Mam to samo ( nie posiadam instalacji gazowej - na szczęście :mrgreen: )
I sprawdzałem - krokowy, kable , świece, cewkę , przepływomerz powietrza i nic [banghead]

Tez mnie to do szału doprowadza ale niestety nie mam pomysłu .Zaczynam się oswajać z myslą że trzeba będzie udac się do warsztatu albo co gorsza do Aso.

Dimmu 15-05-05 23:25

moze filtr powietrza juz trzeba zmienic a jak nie to sprawdzic kompresje (kosztuje grosze). To tak na poczatek :)

Macios 16-05-05 10:54

Cóż....
Po moich doświadczeniach z LPG (BRC Sequent) - które skonczyły sie wymianą głowicy....

Nie wróżę Ci długiej i szczęśliwej eksploatacji....

Przeszukaj archiwum wg, mojego nicka to dowiesz się dużo więcej....

ptak01 16-05-05 16:13

Re: Nierowna praca silnika
 
Cytat:

Napisał boonbell
Witam,

od niedawna jestem jak do tej pory szczesliwym posiadaczem instalacji gazowej BRC SEQUENT24 .Do tej pory wszystko bylo ok, niesamowita dynamika, super kultura pracy.
Niestety od pewnego czasu pojawil sie maly problem, ktory powoli doprowadza mnie do nerwicy. :x
NIezaleznie czy jade na gazie ( [pub2] ) he, he .. czy na benzynie ,na biegu jalowym silnik wpada w wibracje, wyglada to tak jak by za nisko ustawione byly wolne obroty. Kiedy delikatnie dodam gazu ,wibracje ustaja i wszystko jest ok. Czy ktos z was moze mi powiedziec co to moze byc? Czy potrzebna jest regulacja luzow na zaworach, czy musze pojechac na zbadanie kopresji w cylindrach, czy moze musze wyczyscic silnik krokowy???
A moze to siewce albo kable??

Czekam na wasze propozycje i przemyslenia na ten temat.

sprawdz luzy na zaworach, prawdopodobnie trzeba wyregulowac zawory


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi