Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] TDCi spuszczanie syfu z filtra paliwa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=54312)

XymoX 28-12-11 21:00

TDCi spuszczanie syfu z filtra paliwa
 
Czy ktoś z Was bawił się w spuszczanie syfu z filtra paliwa przy pomocy korka do tego przeznaczonego ? Czy ma to w ogóle sens ? Chciałem z ciekawości to zrobić i mam pytanie - czy po takim zabiegu trzeba uzupełnić ON w filtrze, czy zaciągnie z baku sam po odpaleniu ?

Falcon 28-12-11 21:56

To jest odstojnik wody więc śmiało możesz odkręcać i nic nie trzeba dolewać.

qrczakos 28-12-11 22:12

chyba tez bede musiał coś z tym zrobić bo wyje mi ostatnio..

XymoX 29-12-11 07:08

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 655891)
chyba tez bede musiał coś z tym zrobić bo wyje mi ostatnio..

ale o co kaman ???

qrczakos 29-12-11 10:52

Cytat:

Napisał XymoX (Post 656045)
ale o co kaman ???

ktos juz poruszał temat kiedyś chyba adams2001, jak zalejesz ujowego paliwa to silnik potrafi nie mieć mocy i chodzić głośniej wręcz wyć.. dzisiaj akurat jade do mechanika to przy okazji wymienie filtr tez

fazunia77 29-12-11 15:40

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 656101)
ktos juz poruszał temat kiedyś chyba adams2001, jak zalejesz ujowego paliwa to silnik potrafi nie mieć mocy i chodzić głośniej wręcz wyć.. dzisiaj akurat jade do mechanika to przy okazji wymienie filtr tez

Witam. Słuchajcie jaka miałem sytuacje po wymianie filtra.Filtr kupiony w ford esklep bosch-a ,z tym że nie robiony dla forda(bez znaczka na obudowie).Założyłem ,zalałem jak robiłem to nie raz.Odpaliłem, przejechałem się kawałek -Wszystko OK.Rano odpalam ,zaskoczył odrazu,ale zafalowały troche obroty.Ruszyłem delikatnie ,a on poszarpuje w zakresie 1500-2000 obr.Taka sytuacja miała miejsce najbardziej na 4-5 biegu i jakieś 5km.Tak jeżdziłe 2 tygodnie bo nie miałem czasu zajrzeć pod maskę.Wczoraj znalazłem chwilkę i patrze ,a tam w trójnikach przelewów widać więcej powierza niż paliwa.Myśle-łapie lewe powietrze przez filtr.Dobrze że nie wyrzuciłem starego i go założyłem z powrotem.Pojechałem na nocke do pracy.Zapalił bez falowania obrotów.Jechałem bez żadnego szarpnięcia.Rano po pracy tak samo.Już napisałem do sklepu i kazali przesłać do reklamacji.Miał ktoś taki przypadek.Kiedyś znajomy mi powiedział Bosch i pchosz więc może miał racje.

Falcon 29-12-11 16:28

Cytat:

Napisał fazunia77 (Post 656221)
Kiedyś znajomy mi powiedział Bosch i pchosz więc może miał racje.

[rotfl] Lubię to![up]

XymoX 29-12-11 19:51

Cytat:

Napisał fazunia77 (Post 656221)
Kiedyś znajomy mi powiedział Bosch i pchosz więc może miał racje.

kupuję Boscha od trzech lat i nic się nie dzieje.

cocolino 30-12-11 22:19

Cytat:

Napisał XymoX (Post 655860)
Czy ktoś z Was bawił się w spuszczanie syfu z filtra paliwa przy pomocy korka do tego przeznaczonego ? Czy ma to w ogóle sens ? Chciałem z ciekawości to zrobić i mam pytanie - czy po takim zabiegu trzeba uzupełnić ON w filtrze, czy zaciągnie z baku sam po odpaleniu ?

W tamtym roku zlewałem, w tym sobie odpuszczam. Zleciało trochę jakiejś ziemi z paliwem ale nie wiele-może ze 100 ml. W temacie wymiana filtra paliwa w dieslu są moje zdjęcia tego co zleciało jakbyś chciał luknąć.

XymoX 31-12-11 07:48

Cytat:

Napisał cocolino (Post 656808)
W temacie wymiana filtra paliwa w dieslu są moje zdjęcia tego co zleciało jakbyś chciał luknąć.

dzięki :) wczoraj zebrałem się aby to zrobić jednak kompletnie nic poza czyściutką ropą nie zleciało. Filtr ma ponad 15kkm a sam silnik +/-300kkm

Marcin76 08-05-12 13:39

hmm. właśnie się przymierzam do mojej pierwszej wymiany wszystkich filtrów a że fitr paliwa ma przebieg około 10kkm to zastanawiam się nad samą operacją spuszczenia syfu z odstojnika. I czegoś nie łapię - skąd radość, że w odstojniku był "czysty" ON. Chyba mało prawdopodobne, aby przy ~16 tankowaniach (~15kkm) ani razu nie złapać paliwa gorszej jakości/czystości. Jeśli w odstojniku jest czysto, to co się stało z woda, zanieczyszczeniem i innymi. Może ja nie do końca rozumiem działanie filtra i jego odstojnika a le na logikę - zawartość zanieczyszczeń świadczy o porawnym działaniu filtru.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi