Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Pompa wtryskowa (TDDi) - czy na pewno? - nietypowo.... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23654)

mpiasek 19-09-08 12:25

Pompa wtryskowa (TDDi) - czy na pewno? - nietypowo....
 
Witam
- auto nagle straciało moc (kontrolki bez zmian, DTC none) - teraz vmax 130 po dłuugim przyspieszaniu (przyspieszenia brak niezaleznie od biegu, osłabienie w całym zakresie obrotów), aktualnie brak błędów na kompie (było P0167 błąd taktowania wtryskiem paliwa, potem przejechałem ok 1000km - teraz to jest 2 baki), turbo sprawne, nieszczelności nie ma, filtry powymieniane, egr sprawny i przeczyszczony. Spalanie wzrosło o ok. 40-50%, trochę kopci.

Co ważne - maksymalne obroty na "luzie" ledwie podchodzą pod 3800obr/min


Aktualnie diagnoza - pompa wtryskowa - i tu PYTANIE:

- czy ktoś sie spotkał żeby pompa miała tego typu awarię - wszystko co czytałem to padła i nie rusza - laweta i koniec - u mnie pali bezproblamowo i jeździ

Pozdrawiam - MPiasek

MisiekT 19-09-08 12:45

mialem identycznie objawy i skonczylo sie wymiana czujnika polozenia walu, ale dla pompy wtryskowej (sa 2 - jeden typowy, a ten drugi na samej pompie)

tyle ze u mnie wczesniej juz byl problem, bo ciagle gasl zaraz po odpaleniu:
- pierwszy serwis wymienil czujnik polozenia walu i odpalil ale byl wlasnie slaby i kopcil (identycznie jak u ciebie) - starczylo na 100km i znowu padl
- drugi elektryk zmienil wlasnie ten czujnik przy pompie i autko zaczelo pieknie smigac...

mpiasek 19-09-08 13:05

Dzieki wielkie za info - zakładam że piszesz o foczce tddi? :) - pamietasz może ile dałeś za ten drugi czujnik, czy ten czujnik to coś dostępne tylko w ASO czy coś popularnego? i elektryk był ASO-wy czy normalny?
Pozdrawiam

MisiekT 19-09-08 13:33

Cytat:

Napisał mpiasek
zakładam że piszesz o foczce tddi?

tak, chodzi o moja druga foke - tddi

za druga diagnoze i naprawe dalem 400zl, elektryk byl z ASO, naprawa poza ASO - ASO ma w procedurze wymiane calej pompy i nie zrobiliby tego oficjalnie

mpiasek 19-09-08 14:04

Wiesz może skąd elektryk wiedział że chodzi o ten czujnik - miał to wypisane w kompie czy "miał nosa" - i jak to wyszło że się dało zrobić poza ASO?
I czy jakieś błędy od razu pokazywało na kompie u drugiego elektryka czy diagnosta musiał się bardziej "postarać"?
Sorry jeśli przynudzam - ale już się bujam z tą awarią kilka tygodni po różnych specach i na razie efekt taki (poza tym że 600zł mniej) że od dziś mam nieciekawą perspektywę wydania kilku tysięcy (zwłaszcza że w kwietniu miałem auto sprzedawać).
Pozdrawiam

MisiekT 19-09-08 14:17

ten blad wychodzi normalnie na diagnozie kompem (oryginalnym w kazdym razie) - jedyny problem w tym ze jest ponoc kiepskie tlumaczenie i wlasnie mozna pomylic ze zwyklym czujnikiem polozenia walu czy jakos tak...
mojemu elektrykowi diagnoza zajala moze 30 minut jezeli to ma ci cos wyjasnic :wink:

mpiasek 19-09-08 14:33

Dzięki wielkie - umówiłem się najszybciej jak się dało w Ford-zie (sroda 12.oo) - zobaczymy co z tego wyjdzie.
Byłem wcześniej na jakimś innym komputerku na wsi u teściów i pokazywał P0404, P0409 i P0167 - które znikły po naprawie wtyczki od EGR i sie później już nie pojawiły (zadnych błęów od czujników). Mam nadzieję że komputer komputerowi ASOwemu nierówny bo dalej bedę w kropce....
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi