Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] straszne spalanie 13,9L (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=34897)

mzuberek 22-01-10 13:57

straszne spalanie 13,9L
 
Ostatnio w mojej foczce 1,6 znacznie wzrosło spalanie benzyny.

13,9L/100 (jeżdze na dystansach po ok 6-10km/dziennie)

Nie wiem czy to wina zimy i krótkich dystansów, ale coś mi sie zdaje za aż takie duże nie powinno być. Od czego zacząć diagnozę? Wymieniać sonde lambda?
Przewody i świece wymieniłem latem.

MisiekT 22-01-10 14:06

Cytat:

Napisał mzuberek (Post 407098)
6-10km/dziennie

ale na ile razy te 6-10km? bo jak parkujesz pod chmurka, jezdzisz po 2-3km, auto sie chlodzi, potem znowu 2-3km, to takie spalanie raczej nie jest zaskakujace...

AR3S 22-01-10 14:09

mam dokładnie tak samo - parkowanie pod chmurką, krótkie dystanse po kilka km raz na jakis czas - byłem u elektryka sprawdził auto na kompie i orzekł, że wszystko jest ok - powodem jest właśnie użytkowanie auta na krótkich dystansach ... generalnie na baku paliwa robię 300-350 km ...

no chyba, że to jakiś chochlik w kompie ...

abc 22-01-10 15:22

moje 1.6 spalalo okolo 7.8-8.5. ale wiekszosc w trasie jezdzilem. teraz, jak jezdzilem w te mrozy po miescie, czasami po 10 km, duzo stania na wlaczonym silniku, to mam 10.5.

MisiekT 22-01-10 15:34

mzuberek - jeszcze jedno pytanie - spalanie mierzyles recznie czy to dane z kompa? jezeli to drugie to zmierz recznie, bo komp moze sporo zawyzac w takich warunkach

baki 22-01-10 16:21

to normalne, zanim silnik osiagnie temperature pracy chwilka mija,
ostatnie temperatury sa bliskie ekstremum wiec na odcinku 6-10 km to caly czas na ssaniu jedziesz:)

a kiedy wymieniales filtr powietrza?? moze zapchany jest i tutaj tkwi problem

lupek4 22-01-10 18:46

u mnie tak samo - wiecej pali ale to zrozumiale w tych warunkach i na krotkich odcinkach wg. kompa mam 10,5 l
oby do lata !

langolier 22-01-10 22:01

Silnik ma optymalną temperaturę pracy właściwie dopiero po nagrzaniu do tych 90st.C płynu chłodzącego. Do tego momentu pali jak smok.
A zanim przy takich niskich temperaturach się nagrzeje to niestety chwilka mija... i jesteś w pracy. Potem szybko wystyga i jak wracasz do domu - od nowa Polska Ludowa....
Dziwię się że dopiero teraz zwróciłeś na to uwagę, bo widzę że zarejestrowałeś się dość dawno....
a' propos - miło jest jak się ma uzupełniony profil - zajmuje to moment a potem nie musisz długo tłumaczyć jaki ma silnik, który rocznik i która wersja nadwozia....

kicker 22-01-10 22:16

Ja mam do roboty, 4km w jedna stronę, jak stane na światłach to silnik zagrzewa mi sie do 80C jak dojade do roboty, szczególnie teraz jak jest - 10C / -15C. Spalanie na całym baku wychodzi mi 9,5L i czytając wasze posty bardzo się pocieszam że tylko 9,5L, najmniej udalo mi sę zejść do 7,5L w wakacje, szaleństwo wtedy było :)

Lukasz04 22-01-10 22:30

A ja panikowałem, że mi dużo pali. Teraz mam tak średnio wg kompa 8.8 a jak ostatnio liczylem to wyszlo mi troche poniżej 8.5 na całym baku. Do pracy mam 20 km i najczęściej takie dystanse pokonuje.

Wiesław Krauzowicz 22-01-10 22:52

Z powodu dzwona jednego z fordziątek, byłem zmuszony przez ten okres grudzień, styczeń, wywlec z garażu starego MB 126 SEC 5,6. Z powodu jego apetytu na paliwo, był używany na dojazdy takie jak opisujesz.
Jego zużycie paliwa normalne to 14 do 15 litrów [bez fisowania], a teraz wzrosło do 21 litrów. Jak łatwo przeliczyć to prawie 45 % do przodu i uwierz nic się w nim nie popsuło.
Zapal, odskrob szyby, zgarnij śnieg.
Zima czyni spustoszenia nie tylko w Twoim zbiorniku.

Pozdrawiam
Wiesiek

mlz 22-01-10 22:58

Cytat:

Napisał Wiesław Krauzowicz (Post 407240)
Zima czyni spustoszenia nie tylko w Twoim zbiorniku.

No ale 13,9 to chyba przesada jak na 1,6 :)

Wiesław Krauzowicz 23-01-10 00:15

Cytat:

Napisał mlz (Post 407241)
No ale 13,9 to chyba przesada jak na 1,6 :)

Zgodzam się, to bardzo dużo, ale dużo zależy od kondycji silnika, osprzetu, ukladu jezdnego, a nader wszystko od kierowcy.
Jazda na krótkich odcinkach,czyści bak w tej temperaturze bardzo szybko, a wszystkie mankamenty wynikające z przebiegu samochodu, a nie usuniete, tylko w tym pomagają.
O tych mankamentach mało kto mówi.

Wiesiek

M.A.G. 23-01-10 00:45

Mi spalanie w Foce zimą wzrastało średnio o 2 litry względem letniej jazdy - w sumie wahało się w granicach 9 - 11l / 100km przy odcinkach ok 5km.

Kolego mzuberek, coś nie tak jest, kiedy filtry/płyny wymieniałeś:?:

niko123 23-01-10 11:16

Jak spalanie wzrasta znacząco to można podjechać do mechanika i za 20-30zł dokonać pomiaru sondy lambda - wiadomo że jakby padła to wywali check engine ale jesli np. pracuje ale nie prawidłowo to nie koniecznie kompa wywali check.

mzuberek 29-01-10 09:27

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 407124)
mzuberek - jeszcze jedno pytanie - spalanie mierzyles recznie czy to dane z kompa? jezeli to drugie to zmierz recznie, bo komp moze sporo zawyzac w takich warunkach


- samochod stoi pod chmurka
- dziennie ok. 6 km (jednorazowo)
- spalanie zczytane z kompa (teraz nawet mialem wskazanie 15L/100 !)
- filtr powietrza, przewody WN, wymieniane w lecie
- wymieniona tez druga sonda lambda (za katem) na NGK, bo cos zle dzialala - moze ktos sie orientuje czy ona ma duzy wplyw na spalanie ?

- pierwsza sonda nie wymieniana od nowosci (przebieg 145kkm) - przy ostatnim podlaczeniu do kompa niby wszystko bylo z nia ok, ale lata i przebieg robia swoje moze pora ja tez wymienic
- silnik ok - sprezanie i luzy zaworowe prawidlowe

Gimnastikball 29-01-10 09:33

Więc jak to możliwe, ze w analogicznych warunkach pogodowo/garażowych - moja zona wypala 10,0 litra na sto kilometrów. Silnik 1,8benzin ? A miał palic tak dużo.. [boshe]

MisiekT 29-01-10 09:33

zmierz spalanie recznie, na krotkich odcinkach po mescie komp potrafi naprawde ostro przeklamywac

bubson 29-01-10 11:20

Mi normalnie pali 8,5 z włączoną klimą ( jeżdżę na auto cały rok ) Teraz w mrozy komputer pokazuje między 9,5 a 10,5. Jeżdżę 60 km dziennie, ale sporo stoję w korkach, więc chyba nie jest źle, bo na baku robię niecałe 500 km.

Pozdro.

Matis2 30-01-10 18:10

Ja do pracy jade ok 5 min auto jest niedogrzane i tak cały styczeń do tego doszło samo grzanie auta w duże mrozy i spalił mi 18l/100 a na trasie 7l/100


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi