Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] Zakup Forda Focusa mk1 z gazem - warto? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=77749)

leymann 06-06-16 21:26

Zakup Forda Focusa mk1 z gazem - warto?
 
Witam,
coraz bliżej zakupu forda Focusa mk1. Na samochód chciałbym wydać 4-5 tys. Jednak mam dylemat, chciałbym jeździć jak najtaniej więc rozważam zakup samochodu z instalacją lpg. Naczytałem się dużo tematów, opinii i testów, w których ludzie pisali, że głowica i zawory w fordach się wypalają pod wpływem gazu i silniki te nie nadają się do gazowania. Czy radzicie mi zakup fokusa z LPG czy lepiej brać bez ? Dodam, że samochody w tej kwocie z instalacja lpg mają już przebieg około 220-260 tys. km. jest to ważny element jeśli brać pod uwagę fakty związane z głowica i zaworami, ponieważ te silniki mogę być już po prostu wyeksploatowane i nadawać się mogą tylko do wymiany. Proszę więc Was o radę, brać z gazem czy bez? Jeśli miałbym brać z gazem to nie ma znaczenia czy 1.6 czy 1.8 , natomiast jeśli mam brać tylko z benzyną to 1.6. Czy może kupić benzyne za 4 tys i załozyć gaz? ale to będa ogromne koszta. hmmm sam już nie wiem, doradźcie mi coś.
Pozdrawiam

kruko 07-06-16 00:23

Witam nie wiem jakie przebiegi będziesz robił ja osobiście kupiłbym bez gazu i ewentualnie założył, ale masz racje koszta będą większe, z każdym samochodem używanym to jest loteria możesz kupić z gazem zrobisz 50 tyś km i nic się nie stanie, możesz kupić bez gazu i po 2tyś km będziesz musiał coś większego naprawić zawsze możesz kupić diesla 1,8 tddi naprawdę są wytrzymałe:)
pozdr

leymann 07-06-16 14:40

Załóżmy, że kupiłbym forda focusa 1.6 w granicach 4 tys ile kosztowałaby mnie instalacja gazowa wraz z montażem, na dobrych podzespołach? jestem ze śląska
Ewentualnie jesli kupowałbym focisa z instalacja gazowa, to jakiej firmy podzespoły są dobre? o Co pytać sprzedawcę?

Falcon 07-06-16 14:58

Jest w tym dziale temat o gazie w silniku 1,6 - poczytaj.

thomas77 07-06-16 22:04

Cytat:

Napisał leymann (Post 1130810)
Załóżmy, że kupiłbym forda focusa 1.6 w granicach 4 tys ile kosztowałaby mnie instalacja gazowa wraz z montażem, na dobrych podzespołach? jestem ze śląska
Ewentualnie jesli kupowałbym focisa z instalacja gazowa, to jakiej firmy podzespoły są dobre? o Co pytać sprzedawcę?

+ - 3000 zł i nie będziesz miał kłopotów ,a odjeździsz w rok;)

LEju_THC 08-06-16 10:09

Te 3k to chyba juz z wymiana świec, przewodow WN, cewki i przeglądem ;)

Haden 08-06-16 10:38

Z doświadczenie powiem Ci, że ja kupiłem focusa mk1 2.0 z gazem i teraz jakie auto bym nie szukał to bez gazu, chociaż u mnie to już bez różnicy bo mam wsadzony drugi silnik który nie był zgazowany :D

lukira 12-06-16 16:39

Ja kupiłem w październiku Fokę 2.0 z gazem BRC. Przebieg 258k, a instalacja założona przy 160k. U mnie przejeździł od tego czasu już 15k i dalej ciągnie aż miło:

https://www.youtube.com/watch?v=SC4zhf2_JzY

Więc jak widać to loteria :) Ja następne auto tylko z gazem :)

Blind227 13-06-16 02:45

Najlepiej kupić z dobrym gazem i potem kupić sobie silnik najlepiej z automatu bez gazu wyremontować i jak padnie stary szybki swap. Ja mam 1.8 340 tys i gaz i jak na razie ok :) Ale niedługo kupie jakiś silnik :) Bo felgi 17 zamęczą te biedne 1.8 :)

martin1996a 23-06-16 17:14

Posiadam focusa 1.6 lpg instalacje brc , zrobione już 80 tys km na lpg , sam pokonalem z tego 15 tys km i powiem tak instalacje mam wyposazona z lubryfikatorem i jak dalem do regulacji gaz(2-3 razy w roku trzeba dawac) to gazownik sprawdzil mi wszystko i powiedzial ze osprzęt jest w bardzo dobrym stanie, to co moge powiedzieć to że dla mnie ten silnik jest słaby mógłby mieć większy moment obrotowy, 180km/h pojedzie, ale ale długo sie buja , (kasta w kombi) to co słyszałem o 1.8 to lubi brac olej nie duzo ale cos łyknie .
Podsumowanie focus 1.6 16v jest godne polecenia spalanie lpg 7,5-8,3l/100km trasa , miasto udało mi sie raz osiagnać 8l-100km ale tak to mniejwiecej 9l-9,2l-100km jak rozlegulowany to spala 12-14l

slawek11 23-06-16 21:07

Cytat:

Napisał martin1996a (Post 1133013)
Posiadam focusa 1.6 lpg instalacje brc , zrobione już 80 tys km na lpg , sam pokonalem z tego 15 tys km i powiem tak instalacje mam wyposazona z lubryfikatorem i jak dalem do regulacji gaz(2-3 razy w roku trzeba dawac) to gazownik sprawdzil mi wszystko i powiedzial ze osprzęt jest w bardzo dobrym stanie, to co moge powiedzieć to że dla mnie ten silnik jest słaby mógłby mieć większy moment obrotowy, 180km/h pojedzie, ale ale długo sie buja , (kasta w kombi) to co słyszałem o 1.8 to lubi brac olej nie duzo ale cos łyknie .
Podsumowanie focus 1.6 16v jest godne polecenia spalanie lpg 7,5-8,3l/100km trasa , miasto udało mi sie raz osiagnać 8l-100km ale tak to mniejwiecej 9l-9,2l-100km jak rozlegulowany to spala 12-14l

Widziales kiedys na forum zeby wlasciciel ktoregos mk1 z 1.8 w Pb skarzyl sie na regularne dolewki oliwy do silnika??. Za to postow odnosnie 1.6 i jego apetytu na olej jest mnostwo.

lukira 23-06-16 21:51

Cytat:

Napisał martin1996a (Post 1133013)
Posiadam focusa 1.6 lpg instalacje brc , zrobione już 80 tys km na lpg , sam pokonalem z tego 15 tys km i powiem tak instalacje mam wyposazona z lubryfikatorem i jak dalem do regulacji gaz(2-3 razy w roku trzeba dawac) to gazownik sprawdzil mi wszystko i powiedzial ze osprzęt jest w bardzo dobrym stanie, to co moge powiedzieć to że dla mnie ten silnik jest słaby mógłby mieć większy moment obrotowy, 180km/h pojedzie, ale ale długo sie buja , (kasta w kombi) to co słyszałem o 1.8 to lubi brac olej nie duzo ale cos łyknie .
Podsumowanie focus 1.6 16v jest godne polecenia spalanie lpg 7,5-8,3l/100km trasa , miasto udało mi sie raz osiagnać 8l-100km ale tak to mniejwiecej 9l-9,2l-100km jak rozlegulowany to spala 12-14l

1. 1.8 i 2.0 to te same silniki. Ja mam 2.0 i nie bierze mi ANI GRAMA oleju. Kumpel ma 1.8 i też nic nie dolewa. A oboje jeździmy do odcięcia.

2. Jak Ci się gaz rozregulowuje to znaczy, że masz beznadziejną instalację.

pyjter 03-07-16 06:34

Ja kupiłem fokusa 1.6 w benzynie, jeździłem nim plus minus miesiąc (nie było żądnych problemów z silnikiem) założyłem do niego gaz (przebieg 155 tys) zapłaciłem 3500 zł za instalację, przy czym dostałem 5 lat gwarancji na wszystkie podzespoły do LPG. Do tej pory przejechałem około 2-3 tys i nie widzę żadnej różnicy między LPG na PB, za wyjątkiem ceny przy tankowaniu :D To jest moje 3 auto jakie mam zagazowane, i każde kolejne też tylko z LPG :)

lukira 04-07-16 00:00

Cytat:

Napisał pyjter (Post 1133927)
Do tej pory przejechałem około 2-3 tys...

Tyle aktualnie robię w 2tygodnie... :D Na benzynę bym nie wyrobił

slawek11 04-07-16 12:28

Cytat:

Napisał pyjter (Post 1133927)
Ja kupiłem fokusa 1.6 w benzynie, jeździłem nim plus minus miesiąc (nie było żądnych problemów z silnikiem) założyłem do niego gaz (przebieg 155 tys) zapłaciłem 3500 zł za instalację, przy czym dostałem 5 lat gwarancji na wszystkie podzespoły do LPG. Do tej pory przejechałem około 2-3 tys i nie widzę żadnej różnicy między LPG na PB, za wyjątkiem ceny przy tankowaniu :D To jest moje 3 auto jakie mam zagazowane, i każde kolejne też tylko z LPG :)

W przypadku forda i silnikow zetec BLACK TOP przebieg ktory pokaze Ci klase instalacji bedzie ok 60+ tys km. Zastanawia mnie czy powiedzieli Ci zebys sprawdzal sobie teraz czesciej luzy zaworowe niz to podaje producent czyli 120 tys km bo jesli okaze sie ze trzeba bedzie je porawiac to nie bedzie juz tak tanio.

pyjter 04-07-16 13:13

Cytat:

Napisał slawek11 (Post 1134048)
W przypadku forda i silnikow zetec BLACK TOP przebieg ktory pokaze Ci klase instalacji bedzie ok 60+ tys km. Zastanawia mnie czy powiedzieli Ci zebys sprawdzal sobie teraz czesciej luzy zaworowe niz to podaje producent czyli 120 tys km bo jesli okaze sie ze trzeba bedzie je porawiac to nie bedzie juz tak tanio.

W książce serwisowej (i w sumie też gwarancyjnej) wpisali mi dodatkowo informację, że wymagana jest regulacja luzów zaworowych co 30 tys. Przed montażem uprzedzili mnie w warsztacie, że przy większym przebiegu (właśnie po około 60 tys) mogą się zaczynać problemy.

slawek11 04-07-16 14:18

Cytat:

Napisał pyjter (Post 1134054)
W książce serwisowej (i w sumie też gwarancyjnej) wpisali mi dodatkowo informację, że wymagana jest regulacja luzów zaworowych co 30 tys. Przed montażem uprzedzili mnie w warsztacie, że przy większym przebiegu (właśnie po około 60 tys) mogą się zaczynać problemy.


Wlasnie te problemy kosztuja mniej wiecej 2 tys zl, ale chwali sie ze uprzedzili Cie o problemach.

piotrek19902008 04-09-16 08:35

jasne że warto tylko oczywiście z lpg sekwencyjnym


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi