Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   [MK1] Mechanik - Wrocław (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43790)

michu86 02-10-10 16:17

Mechanik - Wrocław
 
Wiem, ze temat był wałkowany wielokrotnie i przeszukałem forum, znalazłem dwoch mechaników którzy się powtarzają:

Warsztat Caros-service ul. Warsztatowa 11, W-w
i ul. Buforowa 110 (warsztat gdzieś na tyłach domu)

Muszę sprawdzić dlaczego po wymianie paska klinowego nieustannie od piszczy rano po odpaleniu (czy cieplo na dworze czy zimno). Rolki mialem tez wymieniane. Może jakiś mechanik pomoże, ale potrzebuje opinii tego kto się na tym zna. Czy ktoś z Wrocławia rekomentuje te dwa warsztaty wyżej? I czy lepiej wcześniej zadzwonić czy od razu jechać i do którego? Jak z cenami u nich?

Dzieki!

tomek242 02-10-10 16:49

Poczytaj tutaj
http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=124
jest tam kilka tematów.

michu86 02-10-10 17:36

Słynny "warsztat pana Tomka" spróbuje w przyszłym tyg. Dzieki ;)

marek0023 04-11-10 16:57

Jeśli mogę coś polecić z własnego doświadczenia - to polecam warsztat w Radwanicach (wylot na Oławę) przy ul.Wrocławskiej 117a. Naprawili mi zawieszenie przednie. Efekt po naprawie nic nie stuka , samochód śmiga aż miło. Poza tym miałem uszkodzony grill przedni
i kupiłem u nich za śmieszne pieniądze używany.

Pozdrawiam wszystkich

neonek 05-11-10 00:04

A ja nie polecam tego warsztatu, mieszkam bardzo blisko ale omijam z daleka gdyż podpadli mi trzykrotnie w tym raz bardzo mocno.
Wolę pojechać do Carosu choć to kawał drogi ode mnie.

KAISER 05-11-10 20:40

Jetronik Wrocław - NIE POLECAM!

Robiłem tam chip - jest OK
Robiłem tam kilka razy zbieżność - to robią OK

Ostatnio pojechałem wymienić 2 tuleje tylnego zawieszenia.
Wcześniej byłem w LATEX na wymianie opon i poprosiłem o przegląd w związku z pływaniem tyłu. Diagnoza: 2 tuleje do wymiany, ale najwcześniej w grudniu bo mają sezon na wymianę opon - OK, szczera i jasna odpowiedź.
Szacowany koszt: około 270 zł za wymianę + tuleje.

No i pojechałem do Jetronik na wymianę. Najpierw powiedzieli żeby nic nie wymieniać, a ewentualnie po zimie (z pływający tyłem - super pomysł).

Po mojej namowie sprawdzili dokładniej i stwierdzili, że w sumie jest do wymiany ale w focusie zapiekają się śrubu i tu trzeba wszystko wycinać i w ogóle wymieniać pełne komponenty w całości :D

Czyli może być całe zawieszenie do wymiany - mam szykować 2500 zł i po zimie przyjść :D

W życiu takich asów nie słyszałem...

Jestem po wymianie w normalnym warsztacie - 250 zł za wymianę + tuleje.

Pozdr

wujekbob1103 26-11-10 14:21

Mechanik
 
Jeśli chodzi o latex to tez bym polemizował. Mają fajny sprzęt do sprawdzania ale jeśli chodzi ogólnie to tez nie wiem czy do końca wykorzystuja ten sprzęt. jak jeszcze jeżdziłem mondeo to kazali mi wachacze wymienić (mondeo ma stalowe wręcz niezniszczalne te wachacze) więc pojechałem do znajomego potem do jeszcze jednego mechanika i nic o wachaczu nie wspomnieli nawet stwiedzili że jest w bardzo dobrym stanie

KAISER 26-11-10 15:41

Cytat:

Napisał wujekbob1103 (Post 509005)
Jeśli chodzi o latex to tez bym polemizował. Mają fajny sprzęt do sprawdzania ale jeśli chodzi ogólnie to tez nie wiem czy do końca wykorzystuja ten sprzęt. jak jeszcze jeżdziłem mondeo to kazali mi wachacze wymienić (mondeo ma stalowe wręcz niezniszczalne te wachacze) więc pojechałem do znajomego potem do jeszcze jednego mechanika i nic o wachaczu nie wspomnieli nawet stwiedzili że jest w bardzo dobrym stanie

Latex na pewno jest dobry jeśli chodzi o wymianę opon, wyważanie kół.
Innych rzeczy nie robiłem u nich.

darwin4 20-02-11 23:47

Na wiosne planuje oddac moja foke do warsztatu (we Wrocławiu).

Planuje ustawić zbieżność, wymienić sensor poduszek, usprawnić klime (napewno oczyścić ją, nabić - mam nadzieje że nic innego jej nie dolega), wymienić pasek klinowy oraz olej.
Gdzie najlepiej oddać auto? Z jakim kosztem moge się liczyć?

KAISER 28-05-11 01:58

edit

timmi86 25-11-14 23:10

Odświeżę trochę wątek, polecam warsztat mx5_centrum przy Juliana Klaczki 29. Porządne i spoko chłopaki. Robią dobrą robotę.

grzybu 26-11-14 00:09

Ja mogę polecić Caros-a. Mam ich "pod nosem", tj. zaraz obok biura, więc mogę zostawić rano auto i odebrać po pracy. Wymieniałem tam przewód hamulcowy, umówiłem się rano, auto zostawiłem, o umówionej godzinie po wcześniejszym telefonie od nich, odebrałem auto. Cena ok, wykonianie również. Sprawiają dobre wrażenie i widać, że ogarniają temat. Zdjagnozowali również trafnie co tam mi stuka w zawieszeniu, bez naciągania na dodatkowe koszta, a naprawiłem sam (fabryczne amor mimo, że niby był jeszcze ok, stukał).

Raczej większość rzeczy wykonuje sam lub z pomocą ojca, ale czasem nie warto się męczyć dla paru złotych. Kumpel z pracy robił u nich zawiechę w mk2 i też zadowolony.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi