Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK3] Konserwacja podwozia mk3 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=78657)

marcin9913 03-10-16 13:26

Konserwacja podwozia mk3
 
W związku z tym iż wcześniej byłem posiadaczem Focusa mk1 którego rdza zjadła, zastanawiam się czy warto zabezpieczyć podwozie, drzwi, maskę, klapę w mk3?
Czy raczej ten model jest lepiej zabezpieczony?

Wiem że trochę za wcześnie jest aby stwierdzić czy mk3 ma problem z korozją...
Ale może ktoś z kolegów wykonał taka konserwację i podzieli się na spostrzeżeniami czy np mk3 ma takie miejsca gdzie brak jest tej fabrycznej konserwacji...

Seboludek 03-10-16 14:56

Patrząc po tym, że to ford, to konserwacja na pewno mu nie zaszkodzi ;) w MK3 niby jest troszkę lepiej z konserwacją korozyjną, ale lepiej dmuchać na zimne, niż później płacić lakiernikom-partaczom. Podstawowa konserwacja kosztuje tyle co malowanie dwóch elementów więc chyba warto to zrobić ;)

a4tech 03-10-16 21:32

Ja u siebie robiłem po zakupie, cały spód + nadkola.

MK3 to rzepa, blacha cienka jak kartka papieru.

weuek 03-10-16 21:36

Cytat:

Napisał a4tech (Post 1144226)
blaha cięka jak kartka papieru.

To je dobre. Chociaż nigdy nie spotkałem ciękającego papieru. :-)

Falcon 03-10-16 21:42

Cytat:

Napisał a4tech (Post 1144226)
blaha cięka jak kartka papieru.

Weź popraw te byki bo [zal.pl].

AdoKrycha007 04-10-16 10:00

Fordy, nawet nowiutkie, nie mają zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia, co można sobie sprawdzić po vin w etis'ie. Niewazne czy wersja Titanium, czy najbiedniejsza, czy Fiesta, czy wypasiony Galaxy, wszędzie jest zapis "Bez zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia". Dlatego warto to zrobić jak ktoś chce jeździć długie lata tym autem. Jak ktoś za np. 3-5 lat sprzeda/wymieni, to bym nie robił, a ewentualnie martwić się będzie nastepny właściciel.

elucidate 04-10-16 10:03

Ile taka przyjemność kosztowała?

marcin9913 18-10-16 09:22

Czy przy takich temperaturach jak teraz są i takiej wilgotności nie lepiej będzie robić konserwację na wiosnę gdy temperatury oscylują koło 20 stopni?

weuek 18-10-16 09:26

Na środkach do konserwacji jest napisane, żeby nakładać w temperaturze pokojowej (przynajmniej na tych marki tectyl/valvoline). Jeśli mają ci to robić poza budynkiem, to teraz warunki pogodowe są zdecydowanie nieoptymalne dla takiej operacji.

marcin9913 18-10-16 09:40

Nie no opcja z poza budynkiem odpada teraz, jak już to robiliby w budynku, ale to różnie bywa z ogrzewaniem tych warsztatów...

A jeżeli chodzi o preparaty to myślałęm nad dwoma opcjami:
1) Tectyl valvoline ML (jako podkład i do profili) + BodySafe
2) Noxudol 700 (profile i chyba tez można użyć jako podkład) + Noxudol 900 lub 1600

Orientuje sie ktoś jak opcja lepsza?
A moze jest cos lepszego?

weuek 18-10-16 09:45

Zakupiłem na wiosnę opcję pierwszą, ale nie miałem okazji się do tego zabrać. Stoi sobie na półce i czeka. Druga opcja (noxudol) ma lepsze recenzje, no i jest też chyba droższa.

marcin9913 18-10-16 09:53

Cena jest tu mniej ważna (oczywiście bez przesady), ważne aby preparaty było dobre, w końcu nie robi się konserwacji co miesiąc...

maciobyk 18-10-16 10:47

Cytat:

Napisał weuek (Post 1146085)
Druga opcja (noxudol) ma lepsze recenzje, no i jest też chyba droższa.

Strasznie się klei...

AdoKrycha007 18-10-16 13:31

pytanie na start - czy masz gwarancję na auto? jak tak, to licz się z tym że mogą Ci nie przedłużyć perforacji, jeśli nie zrobisz tego w ASO. Facet w salonie mnie ostrzegał, że słyszał o takich przypadkach, ale że u nich akurat od 2 lat nikt tego podwozia nie robił (zapomniał dodać, że złodzieje z Forda nikogo nie informują, że płacąc gruby hajs za nowiutkie SMaxy, Mondeo, Foki itp itd, żadne nie ma jakiejkolwiek ochrony antykorozyjnej podwozia - jakby tak było to pewnie więcej kupujących by się o to pytało).. Najlepiej dopytać i zrobić rozeznanie co gdzie ile będzie kosztowało.

marcin9913 18-10-16 14:08

Mam gwarancje tylko tą na perforacje nadwozia.
Ale powiedz mi co ma podwozie do nadwozia? no masakra jakaś...
Dlaczego mieliby mieć jakiś z tym problem, przecież jak na podwoziu wyskoczy korozja to i tak nie obejmuje tego gwarancja...

pjetrucha 18-10-16 14:09

Dokładnie. Też nie widzę zwiazku

AdoKrycha007 18-10-16 16:04

Gość mi tak przekazał w ASO, żeby sobie to sprawdzić na wszelki wypadek przed robotą, bo centrala różnie się czepia. Przekazuję co usłyszałem, a w ASO jestem często bo nasza firma ma tylko Fordy od wielu lat i krakowskie ASO odwiedzam regularnie. Po prostu ich zapytaj i tyle :)

vonPavel 27-10-16 21:04

Jak to w końcu jest z tą konserwacją podwozia? Sprzedawca mi powiedział przy zakupie samochodu, że Focus ma zakonserwowane podwozie, a w etisie widzę "Bez ochrony antykorozyjnej podwozia". :D w ogóle pytałem się go o dokupienie tej ochrony i powiedział mi, że w serwisie nie prowadzą takich usług o.O

maciobyk 27-10-16 21:42

Najwyżej prysnęli czymś przeźroczystym...

vonPavel 27-10-16 21:54

PCV? I jak ja mam z nimi walczyć. Chcę im zapłacić za usługę i nie chcą jej wykonać.. masakra :)

maciobyk 27-10-16 22:04

Przyjedź do mnie :p

marcin9913 28-10-16 14:05

Cytat:

Napisał vonPavel (Post 1147378)
Jak to w końcu jest z tą konserwacją podwozia? Sprzedawca mi powiedział przy zakupie samochodu, że Focus ma zakonserwowane podwozie, a w etisie widzę "Bez ochrony antykorozyjnej podwozia". w ogóle pytałem się go o dokupienie tej ochrony i powiedział mi, że w serwisie nie prowadzą takich usług o.O

Focus ma zabezpieczone podwozie lecz nie całe, w tylnej części pod bagażnikiem nie ma nic, goła blacha no oczywiście polakierowana. A na środkowej części jest położona fabryczna powłoka, tak przynajmniej jest u mnie.

Ja już jestem umówiony po zimie na konserwacje podwozia, gdyż według tego co mi mówili w dwóch warsztatach zajmujących się tym to teraz nie jest dobry czas na konserwację ze względu na temperaturę i wilgotność powietrza.

rybov 09-01-17 15:34

Odgrzeję trochę temat.

Czy ktoś to robił jak miał jeszcze auto na gwarancji? Sam bym chętnie rzucił auto na taką konserwację ale zastanawiam się czy zabiorą mi gwarancję? Może zna ktoś dobry warsztat w Warszawie?

marcin9913 10-01-17 21:31

A na jakiej podstawie zabiorą ci gwarancje na nadwozie jak zakonserwujesz podwozie.
Z resztą jak nawet korozja na progach wychodzi to Ford tego nie uznaje bo zgania to na uszkodzenie mechaniczne.

Ja tez mam gwarancje na perforacje i w maju będa mi konserwowali całe podwozie + pod zderzakami te blachy.

Janisek 26-03-18 07:32

Poleci ktoś warsztat na Śląsku, który robi uczciwie / porządnie konserwacje podwozia ?

skylla1 26-03-18 16:26

Tak z ciekawości, znacie kogoś komu zdarzyła się perforacja podwozia? Tyle lat na forach i nie pamiętam ani jednego takiego przypadku. Co najwyżej jakieś niegroźne rdzawe naloty. W moim FF2 z 2007r, któy nadal jest w rodzinie a który stał pod chmurką i jeździł 90% miasto nadal nic złego się nie dzieje z podwoziem. Po co więc to robić??? Kup sobie za to coś dla siebie lub rodziny, co wam sprawi przyjemność, zamiast płacić za fobie z dawnych czasów :-)

Juri2069 26-03-18 17:54

Właśnie też się zastanawiam czy konserwować skoro po prawie 4 latach nie ma nawet grama rdzawego nalotu .
Może warto zaczekać, aż faktycznie coś troszkę się pokaże

Janisek 26-03-18 18:35

A chciałbym pojeździć mk3 paręnaście lat. Foka mk1 (juz pełnoletnia, rocznik 1999), którą też jeszcze posiadam ma "trochę" kłopotu z rudą, na podwoziu też ;) Sobie pomyślałem, że może by o mk3 zadbać trochę lepiej.

maciobyk 26-03-18 23:21

Cytat:

Napisał Janisek (Post 1190764)
Poleci ktoś warsztat na Śląsku, który robi uczciwie / porządnie konserwacje podwozia ?

Miałbyś bliżej można by pogadać ;)

Janisek 27-03-18 07:28

Napisz priv gdzie dokładnie, jakie koszty i na jak długo trzeba zostawić auto :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi