Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FF2] czujniki parkowania PRZÓD (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21124)

mayak 03-03-08 20:53

[FF2] czujniki parkowania PRZÓD
 
czesc!

po założeniu czujników z tyłu, zastanawiam się teraz na montażem ich także z przodu - czy ktoś z Was ma takie?
w których miejscach umieścić czujniki? chyba nie będzie tak prostu jak z tyłem?

Pozdro,
Mayak

kasprzak 03-03-08 21:22

Montujesz tak samo, gorzej z 'wyswietlaczem' kreskowym ktory jest dokladany do takich zestawow. Gdy mialem Astre II kombi mialem z przodu tez i wogole nie uzywalem tych wyswietlaczy , tylko 'pikacza'. Bedziesz mial 2 centralki. Przod i tyl.

Komor 28-03-09 00:19

Mi zamontowali właśnie zestaw tylko akustyczny ... trochę się nie umiem przyzwyczaić bo w toyocie mam z wyświetlaczem, jest bardzo dokładny, a przy czujnikach w Focusie co chwile pikają przy wyjeździe z posesji, a nic z tyłu nie ma :?

Zastanawiam się czy tego ustrojstwa nie zareklamować, pojeżdżę kilka dni i zobaczymy co daje to rade jakoś. :roll:

fakir 28-03-09 00:31

Pikają bo za nisko są zamontowane . Najlepiej czujniki montować jak najwyżej albo stosować podkładki kątowe , a i to może nic nie dać .

RuTo2 28-03-09 03:54

A jak to ustrojstwo odpalacie??? Czujnik z przodu auta??? I co zasilanie jest non stop podłączone- jak stoicie w korku to cały czas "pika" ??? Czy jak parkujecie to " wajha od zasilania w dół" i możemy parkować , trochę to bez sensu...z tyłu to rozumiem - zasilanie pod lampę wstecznego - i wszystko gra.

Komor 28-03-09 11:44

No właśnie wiem że nisko, montowali jak fabrycznie, środkowe w listwie niżej, a boczne wysunięte na bok trochę wyżej już.

Zamontowali mi tylko z tyłu LOGIC ale bez wyświetlacza i chyba będę się o niego kłócić bo raczej powinien być w zestawie :roll:

EDIT:
A jednak doczytałem że LOGIC występują też bez wyświetlacza, czyli zapłaciłem 650 zł za czujniki bez wyświetlacza, porażka :shock: Ale fakt, faktem że to po znajomości, normalnie kasują ok 1000 zł za takie same. A gdzie indziej nie mógłbym zakładać bo można stracić durną gwarancje za taką pierdołę ... trzeba się przyzwyczaić albo zareklamować że łapią za dużo błędów.

szarocin 29-03-09 11:22

Chcę założyć czujniki parkowania z tyłu,ale nie wiem czy jest tam na tyle miejsca w zdeżaku pomocy :?:

RuTo2 30-03-09 00:51

Szarocin -JEST

Kuras77 30-03-09 01:29

Cytat:

Ale fakt, faktem że to po znajomości, normalnie kasują ok 1000 zł za takie same. A gdzie indziej nie mógłbym zakładać bo można stracić durną gwarancje za taką pierdołę ... trzeba się przyzwyczaić albo zareklamować że łapią za dużo błędów.
Taaa, sranie w banie... [ass] Tak Cię tylko postraszyli żeby namówić (bez obrazy) jelenia na taki wydatek... Ja założyłem sobie sam czujniki za 79zł i to z wyświetlaczem już w drugim miesiącu po kupnie nowego samochodu. Poza tym samemu wymieniłem lusterko wewnętrzne na takie ze ściemnianiem, zamontowałem kierunkowskazy w lusterkach takie jak w ST, dorobiłem wejście AUX-IN, dorzuciłem lampkę nad tylnym siedzeniem, wbudowałem zestaw głośnomówiacy BT z wyświetlaczem oraz zamontowałem w bagażniku dodatkowe gniazdo zapalniczki i zamieniłem jego oświetlenie na takie...które świeci ;) I ile razy byłem w ASO na gwarancji to nikt nie wmawiał mi głupot o stracie gwarancji 8) I wymieniłem tylko elektryczne czy pseudo-elektryczne mody [zlosnik] A teraz, fakt że już tydzień po skończonej gwarancji, zakładam sobie ksenony i kończę zabudowę CarPC, czyli peceta w aucie :D

Komor 30-03-09 09:30

Kuras77, Uwierz mi że po znajomości. Sam chciałem czujniki, nie wpychali mi tego.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi