Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Nag³y brak rêcznego (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81679)

Patryk168 12-01-18 18:26

Nag³y brak rêcznego
 
Witam, w grudniu zosta³y wymienione wszystkie linki rêcznego oraz szczêki. Wszystko by³o ok, rêczny jak ¿yleta, a¿ tu nagle dzi¶ podje¿d¿am pod sklep, chcê zaci±gn±æ a tu dos³ownie zero oporu, ci±gnê sam± r±czkê. Nie by³o s³ychaæ ¿eby jaka¶ linka pêk³a czy co¶ w tym stylu, zreszt± s± nowe. Czy mo¿liwe ¿e co¶ gdzie¶ "spad³o"? Przy r±czce widaæ linkê jak siê rusza przy zaci±ganiu.

miki_77 12-01-18 19:56

Bardzo przepraszamy ot, ale czytaj±c tytu³ „nag³y” mo¿na odnie¶æ wra¿enie ze po mie¶cie wchodzisz w co druga przecznice na rêcznym [emoji38]


pozdr
Miki

Patryk168 12-01-18 20:52

Sta³o siê to po prostu nagle : p pod jednym sklepem wszystko ok, zajezdzam pod drugi i ju¿ lipa.

MATRIX60MW 12-01-18 22:17

zaci±ganie rêcznego odbywa siê przy u¿yciu kilku odcinków linek wiêc ta któr± widzisz mo¿e siê ruszaæ ale mo¿e pêk³a ta krótka przy samym kole. Bêbny czy tarcze masz?

Patryk168 12-01-18 22:37

Bêbny, w grudniu zmieniane wszystkie linki i szczêki w bebnach, jutro mo¿e uda mi sie wjechaæ na kana³ to mo¿e co¶ bedzie widaæ od spodu?

kub112 13-01-18 22:41

Jak byly wymieniane to moze przy laczeniu gdsie jedna linka od wajchy rozdziela sie na dwie juz do kol osobne tam lubia spadac z zaczepu jak jest zle zagnieciony. Ewentualnke plastikowe uchwyty z tylj bebna jak wypadnie to pinka sie coagnie ale nie ciagnie szczeki

Patryk168 15-01-18 18:55

No w³a¶nie na tym ³±czeniu dwóch w jedn± linkê jest ta blaszka i tam spad³o. Co ciekawe za³o¿y³em z powrotem, lekko naci±gn±³em ¿eby nie by³o za lu¼ne przy r±czce od rêcznego i zauwa¿y³em ¿e trochê siê grzeje ko³o lewe. Chcia³em poluzowaæ trochê i znowu spad³o. I teraz pytanie: Naci±gn±æ lekko tak jak by³o i poje¼dziæ trochê mimo lekkiego! grzania ko³a a¿ siê u³o¿y, czy rozbieraæ bêben bo pewnie tam jest za mocno "podkrêcony"?

kub112 15-01-18 19:57

Tam sa samoregulatory ale nie powinny sie przestawic. Musisz porownac jak cieply jest jeden beden a jak ten drugi lepiej wjechac na kanal i zagniesc ta blaszke naciagales srubka regulacyjna kolo wajhy recznego?

Patryk168 15-01-18 21:16

Tak, naciaga³em przy r±czce. Czyli tê blaszke co ³±czy te linki trzeba zagnie¶æ? Wydaje siê do¶æ gruba

Wys³ane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy u¿yciu Tapatalka

kub112 16-01-18 10:42

Czy trzeba to nie wiem ja troche zasisnalem zeby linki nie mialy z niej jak wypasc. Duzi sruby Ci wystaje poza nakretke od regulacji?

eLPe 16-01-18 14:07

problem z rêcznym + parê innych spraw
 
Cze¶æ,

od czerwca ubieg³ego roku jestem przeszczê¶liwym posiadaczem Foczki MK1 HB 5D 1.6 Zetec. Jest to moje pierwsze auto i do¶wiadczenia ¿adnego z mechanik± itd. nie mam. Jak kupowa³em od osoby prywatnej, to dogada³em siê tak, ¿e odbiorê za 2 dni, bo przy przegl±dzie (który by³ w maju) spad³a linka rêcznego i trzeba za³o¿yæ oraz jest jeszcze do nabicia klima.

Auto odebra³em i je¼dzi³em zadowolony. W lato zauwa¿y³em, ¿e jest problem z klim± - 30 stopni na zewn±trz, auto czarne, a klima dmucha sobie rado¶nie lekko ch³odnym powietrzem. Pot siê po d... leje, a tu ¿adna rewelacja. Wprawdzie dmucha mocno, wprawdzie s³ychaæ, zdaje siê sprê¿arkê, ale efekt jest mizerny. Doszed³em do wniosku, ¿e wcale nie uzupe³nili czynnika, albo jest nieszczelno¶æ. Trudno - pomy¶la³em - zima idzie, zrobiê z tym porz±dek na wiosnê.

No i mamy styczeñ i przestaje dzia³aæ rêczny. Zaparkowa³em i zaci±gn±³em zupe³nie lu¼n± d¼wigniê. Kilka razy (bo czyta³em, ¿e jest autoregulacja) zaci±gn±³em i bez zmian. Luz zupe³ny. Zdj±³em os³onê d¼wigni i widaæ linkê, która porusza siê o jakie¶ 0.5 cm przy zaci±ganiu d¼wigni. Ale kompletnie nie wiem czy to jest ok i problem gdzie¶ dalej, czy to ju¿ tu widaæ, ¿e ona siê za ma³o rusza. Mo¿e gdzie¶ jest ¶ruba, by j± dokrêciæ. Mo¿e spad³a z tego ciêgna przy rozga³êzieniu na 2 ko³a. Nie wiem. Nie wiem czy jest opcja, by bez kana³u to sprawdziæ.

¯eby by³o ¶mieszniej, wczoraj przyjecha³em pod dom i rêczny "za³apa³". Dzi¶ nie dzia³a³ znów jak je¼dzi³em po mie¶cie, ale przyjecha³em pod dom i znów "za³apa³" Tym bardziej nie wiem co z tym dalej robiæ...

Bêdê wdziêczny za wszelk± pomoc.

Pozdrawiam

Patryk168 16-01-18 15:54

¦ruba w³a¶nie ledwo co wystaje, jest jakby poluzowana na maxa, trochê ja dokrece i ju¿ ³apie rêczny.

Wys³ane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy u¿yciu Tapatalka

kub112 17-01-18 19:31

U mnie bebny z tylu i sruby wystaje za nakretke okolo 4 cm.

eLPe
Ja wymienialem linki bez kanalu wiec wszystko da sie zrobic tylko pamietaj cokolwiek robicnpod autem dobrze zabezpieczyc l. Jesli nie masz kanalu zainwestuj w kobylki kosztuja okolo 80 zl za 2 sztuki i narawde ulatwiaja zycie. Przejrzyj Wszystkie polaczenia linek. Ta blaszka laczaca jedna w dwie linki jest przynajmniejnh mnie w sedanie na wysokosci laczenia drzwi podoslona termiczna tlumika .

---------- Post dodany o 18:31 ---------- Poprzedni post by³ z 18:27 ----------

eLPe
Jedz na myjnie automatyczna zamykana ez najdluzszy program by dobrze cieplo vylo moze gdzies przymarzlo jak potem wajha bedzie luzna to dzwignia na czwarty zabek i dokrec srubke regulacyjna i podnies auto najpierw jedjo ttlne kolo potem drugie i sprawdz czy nie hamuje kola

kub112 20-01-18 11:20

Rozwiazaliscie problemy??

eLPe 22-01-18 12:28

Czekam na normaln± pogodê ¿eby siê tym zaj±æ. Ale koby³ki ju¿ mam :)

Patryk168 22-01-18 12:31

Zwi±za³em obie linki opaskami i ju¿ nic nie spada, trochê podkreci³em przy r±czce, sprawdzi³em na lewarku jedno i drugie ko³o czy nie trzyma i narazie jest ok.

Wys³ane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy u¿yciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi