Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Pierwszy Ford pierwsze rozterki (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22716)

damian73 01-07-08 20:23

Pierwszy Ford pierwsze rozterki
 
Witam Was serdecznie.
Od tygodnia mam kombifoke. Poznaje ją i chcę wiedzieć co ją boli? Dzięki forum dowiedziałem się wielu rzeczy o moim autku, ale potrzebuję potwierdzenia na moje pytania.

1. pulsujący pedał sprzęgła przy lekkim wciśnięciu i " na maksa"-dwumasa?
2. cykanie elektrozaworu (kolor czarny- po prawej stronie) przy kolektorze- zawór EGR?-po dłączeniu przestaje cykać.
3. błąd :P0350 Ignition Coil Primary circuit fault- cewka ? Jesli tak, to czym grozi dalsza eksploatacja?

Przeszukałem forum, ale proszę o potwierdzenie i rozwin ięcie.
Dzięki. Pozdrawiam

kleofas 02-07-08 13:04

ad. 1
zależy jak pulsujący :-) lekkie drgania są normalne (przynajmniej ja nie trafiłem na takiego tdci, co by nie drgało lekko sprzęgło jak trzymam na nim stopę)

FocusSmok 02-07-08 20:45

ad 1.

jak gasisz lub zapalasz auto, to masz taki dziwny stukot (nie gasnie plynnie - jakby sie rozrusznik wylaczal troche 0,5 sek. pozniej) ??

damian73 03-07-08 18:18

nie, nie mam takich objawow. Odpala bez problemow i gasnie plynnie. Ale cykanie jest.

FocusSmok 03-07-08 23:30

to jak Ci nie "rozwala" rozrusznika.. to na razie niech Ci cyka ;p jesli to dwumasa, to pojezdzisz przy takich objawach troche.
uwierz, ze jak bedzie juz do wymiany, bedziesz ja bardzo slyszal i czul ;)
a wtedy.. hm.. wymiana ze sprzeglem, lozyskiem i dociskiem (jesli trzeba) ok. 2 tys zl ;/

Pabloos 04-07-08 00:48

ad3 . yyyyy jaka cewka ? - piszesz o silniku który masz w opisie ? , spróbuj odłączyć aku na parę minut i sprawdź czy błąd zniknie . W jakim stanie technicznym jest aku ? i klemy na aku ?

ad1 . Czasami tak porostu jest jeśli tylko delikatnie pulsuje i nie ma żadnych innych objawów po prostu trzeba się przyzwyczaić


ad2. jest ciepło i jeździsz z otwartym oknem i za bardzo się wsłuchujesz .... a niech cyka .

Pierwszy diesel w rodzinie ? :D

robert001 04-07-08 09:56

Witaj [palacz]
ad1. pulsowanie to jeszcze nie usterka, jak nie zgrzyta i nie szarpie to się nie przejmuj, ja u siebie nie zwracam na to uwagi.
ad2. za mało danych (w jakich warunkach cyka i co odłączałeś).
ad3. ten błąd dotyczy faktycznie cewki zapłonowej, lecz chyba piszemy o dieslu, gdzie jej nie ma.

damian73 04-07-08 21:37

OK. Dziękuję za odpowiedzi. Faktycznie, najlepszym rozwiazaniem bedzie...cieszyc sie Foką i zyc dlugo i szczesliwie. Pozdrawiam

nmar 07-07-08 21:47

Cytat:

Napisał FocusSmok
ad 1.

jak gasisz lub zapalasz auto, to masz taki dziwny stukot (nie gasnie plynnie - jakby sie rozrusznik wylaczal troche 0,5 sek. pozniej) ??

Cześć.
Ja tak mam :) Co to?

Pzdr

Pabloos 08-07-08 09:30

Cytat:

Napisał nmar
Cytat:

Napisał FocusSmok
ad 1.

jak gasisz lub zapalasz auto, to masz taki dziwny stukot (nie gasnie plynnie - jakby sie rozrusznik wylaczal troche 0,5 sek. pozniej) ??

Cześć.
Ja tak mam :) Co to?

Pzdr

TU masz co to może byc i jak to zdjagnozowac .

damian73 08-07-08 16:54

dzięki bardzo Pabloos! Dorwę kanał i sprawdzę jak to u mnie wygląda. Jakie będą wyniki poinformuję na forum.
Pozdro!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi