Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [Ogólne] Akumulator (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44212)

axxxe 03-03-11 21:37

Akumulator kolego MisiekT jest zasobnikiem energi,ktora zapewnia rozruch silnika i podtrzymanie pamieci sterownikow(PCM).Alternator to elektrownia twojego Forda Focusa.Przy uruchomionym silniku zaopatruje on wszystkie odbiorniki w energie elektryczna i doladowuje akumulator.
Co do twojego pytania odp.jest prosta,jest inna regulacja napiecia za pomoca sterownika silnika (PCM).Zasade te inzynierowie Forda wykozystali przy konstrukcji regulatora napiecia.Wartosc napiecia pradu ladujacego akumulator jest ustalana na podstawie informacji naplywajacych z czujnikow

MAcius 07-03-11 19:43

Cytat:

Napisał axxxe (Post 545731)
Akumulator kolego MisiekT jest zasobnikiem energi,ktora zapewnia rozruch silnika i podtrzymanie pamieci sterownikow(PCM).Alternator to elektrownia twojego Forda Focusa

Ameryki nie odkryłeś

Cytat:

Napisał axxxe (Post 545731)
Przy uruchomionym silniku zaopatruje on wszystkie odbiorniki w energie elektryczna i doladowuje akumulator

przy niskich obrotach ta "elektrownia" nie jest w stanie osiągnąć swoich nominalnych parametrów i często jest tak że prąd pobierany jest także z akumulatora

Cytat:

Napisał axxxe (Post 545731)
Wartosc napiecia pradu ladujacego akumulator jest ustalana na
podstawie informacji naplywajacych z czujnikow

z biegiem czasu więcej z tym problemu niż pożytku, jak instalacja zacznie korodować to z prądem ładowania dzieją się cuda, napięcie na akumulatorze coraz wyższe, zapala się kontrolka ładowania i wszyscy drapią się po głowach, nie można było zastosować tradycyjnego układu?

Egon82 10-03-11 12:09

Cytat:

Napisał MAcius (Post 546825)
przy niskich obrotach ta "elektrownia" nie jest w stanie osiągnąć swoich nominalnych parametrów i często jest tak że prąd pobierany jest także z akumulatora

takich rzeczy w zyciu nie widzialem ;) moj focus jak kazdy poprzedni samochod po odpieciu aku podczas pracy silnika daje rade uciagnac silnik ze swiatlami i radiem ;) takze teoria z [dupablada] nie potwierdzona faktami :)

a jesli u Ciebie w aucie tak nie jest to polecam wymienic (zregenerowac) alternator bo w najmniej oczekiwanym momencie skonczy Ci sie prad w akumulatorze ;)

siwy05 10-03-11 13:24

O ile jeszcze w fazie dogrzewania świecami jestem w stanie zrozumieć, wkońcu ciągną prądu, czy grzaniu obu szyb, o tyle przy zapalone światła, dmuchawa, pompa, radio nie ciągną tyle prądu. Nominalne pramatery to 90A a tyle to już napewno nie potrzeba.

Marek-B 10-03-11 16:00

Właśnie tak wygrałem flaszkę dobrej wódki od znajomego . Fordzik odpalony z akumulatora , po odpięciu od aku pojechał na światłach:)

MAcius 13-03-11 14:44

Cytat:

Napisał Egon82 (Post 547814)
moj focus jak kazdy poprzedni samochod po odpieciu aku podczas pracy silnika daje rade uciagnac silnik ze swiatlami i radiem

w takim razie akumulator nie jest ci potrzebny :-)

zapomniałem dodać że nigdy nie należy odpinać akumulatora podczas pracy silnika, to chyba najgłupszy pomysł na jaki można wpaść, nikomu nie polecam eksperymentować

Egon82 14-03-11 20:14

Cytat:

Napisał MAcius (Post 548837)
w takim razie akumulator nie jest ci potrzebny :-)

zapomniałem dodać że nigdy nie należy odpinać akumulatora podczas pracy silnika, to chyba najgłupszy pomysł na jaki można wpaść, nikomu nie polecam eksperymentować

jest potrzebny jak juz czytales co napisalem to trzeba to jeszcze przeanalizowac i zrozumiec "po odpieciu aku na podczas pracy silnika" ale to taki maly szczegol ;) oczywiscie przyznaje CI racje w kazdym slowie Twojej wypowiedzi moj tata mnie wlasnie tlucze paskiem po [dupablada] za szerzenie herezji na forum. Dziekuje dobranoc

paliniak 10-04-11 16:42

witam
mam focusa 1,8 tddi..
czy moge do niego wlozyc Akumulator 12V 74Ah 680A ,prawy+, producent firma Akuma ?
z gory dzieki

Paburro 03-06-11 09:25

Hejka, zmierzyłem napięcie na akumulatorze po ponad dobie postoju, pokazało 12,5V, po odpaleniu silnika 14,4V. Czy to są prawidłowe wskazania, czy to wystarczy do określenia że "akumulator jest dobry", jeśli nie to co trzeba jeszcze sprawdzić?

Marek-B 03-06-11 12:52

Wygląda na to że akumulator ma 50% sprawności . Teraz , gdy jest ciepło.
Jesienią już będzie mega problem.

siwy05 03-06-11 17:09

Cytat:

Napisał Paburro (Post 578953)
Hejka, zmierzyłem napięcie na akumulatorze po ponad dobie postoju, pokazało 12,5V, po odpaleniu silnika 14,4V. Czy to są prawidłowe wskazania, czy to wystarczy do określenia że "akumulator jest dobry", jeśli nie to co trzeba jeszcze sprawdzić?

Nie, gęstość elektrolitu się mierzy, takie coś można sobie w buty wsadzić...

michmarmik 03-06-11 22:47

ale gęstość elektrolitu zależy od stopnia naładowania akumulatora, więc w jakimś tam stopniu mierzenie napięcia daje jakieś informacje co do stanu baterii.

dvl 04-06-11 01:12

Mój aku ma 7 lat, tyle co foka. :) Od 3 lat napięcie na postoju trzyma się wartości 12.6V (mierzone z rana po ~16h od zgaszenia silnika). W zimie odpala w najgorsze mrozy (a stoi na dworze). Latem dolewam trochę wody destylowanej. Tak więc wartość 12.5V u kolegi nie oznacza 50% zużycia bo to wcale nie idzie liniowo. Dopiero pomiar prądu rozruchowego może coś powiedzieć o stanie akumulatora.

siwy05 04-06-11 09:33

Cytat:

Napisał michmarmik (Post 579207)
ale gęstość elektrolitu zależy od stopnia naładowania akumulatora, więc w jakimś tam stopniu mierzenie napięcia daje jakieś informacje co do stanu baterii.

Są gęstości graniczne mówiące czy aku należy doładować, czy wymienić, bo ładowanie nic mu nie pomoże

Tomili 11-07-11 21:18

Cytat:

Napisał jmk (Post 543067)
data produkcji jest na gorze bolca od minusa, choc nie wiem w jakim stanie u Ciebie, ale powinno sie dac odczytac, miesiac i rok. moj ma 11 02 czyli listopad 2002.

a mój ma wybite 1101 :) tylko jest to dziwne bo samochód był kupiony 0901 :) akumulator na 100% nie wymieniany do dziś (aku Motorcraft 500A 52Ah)

Kraszan 17-08-11 09:15

witam
czy jesli wsiadam do auta, przekrecam kluczyk, wskazowki zaczynaja na chwile wariowac, po chwili jest OK, silnik nie chce mi odpalic a w tescie na liczniku pojawia sie blad 9318 - Lov Battery to oznaka ze aku mam do wymiany?? Jak podpiąłem aku do prostownika to pokazał napiecie okolo 12,6V, po podładowaniu kilkugodzinnym było OK, ale po nocy juz nie odpalił:(

Falcon 17-08-11 09:17

Aku do wymiany.

Paburro 18-08-11 10:21

Cytat:

Napisał Kraszan (Post 604385)
witam
czy jesli wsiadam do auta, przekrecam kluczyk, wskazowki zaczynaja na chwile wariowac, po chwili jest OK, silnik nie chce mi odpalic a w tescie na liczniku pojawia sie blad 9318 - Lov Battery to oznaka ze aku mam do wymiany?? Jak podpiąłem aku do prostownika to pokazał napiecie okolo 12,6V, po podładowaniu kilkugodzinnym było OK, ale po nocy juz nie odpalił:(

O jakim teście piszesz? Jak taki test zrobić?

------

Już wiem. Ale za to nie wiem jak usunąć tego posta :-)

luqs 05-09-11 16:47

Witam
Panowie czy jezeli akumulator w foczce 1,8 benzyna bedzie nieodpowiedni to jest mozliwosc ze alternator bedzie mial problemy z jego ladowwniem wczasie jazdy?

siwy05 05-09-11 18:50

Po to się dobiera odpowiedni akumulator do danego modelu auta, oczywiście parę A w tą czy w tamtą to nie problem, ale wsadzienie do diesla aku od 1,4 spowoduje to, że będzie miał duże problemy z ruszeniem tego złomu, z kolei za duży nigdy nie będzie doładowany do końca

Assfalt 18-09-11 02:09

a jak to będzie u mnie?
Akumulator jaki posiadam to prawdopodobnie oryginalny jeszcze z 2001 roku. Jest to motorcraft - jeśli dobrze pamiętam - 45Ah, zaglądając przez "Judasza" do akumulatora widzę czerwoną poświatę, czyżby mój aku już był jedną nogą w piekle?

P.S.
Jaki do mojej wersji pojazdu byłby Waszym zdaniem The best ?
Auto ma klimę i wspomaganie oraz halogeny przednie.
1.6B 16v Zetec

Michalllll 20-09-11 16:42

Witam
Jaki polecacie akku do TDDI??
Mam starego motocrafta ale postał kilka dni na dworze i dzisiaj miał mały problem
Niby odpalił za 1 razem ale ciężko
A tu powoli sie zima zbliża

Falcon 20-09-11 17:37

Generalnie to najlepsze są aku żelowe, ja mam np. taki:
http://allegro.pl/akumulator-zelowy-...830938974.html
tyle, że 715A.

Michalllll 20-09-11 18:08

a z niższej półki cenowej??

ppgor 20-09-11 18:12

Cytat:

Napisał misiael52 (Post 617102)
a z niższej półki cenowej??

Centra Futura
8-)

Michalllll 20-09-11 18:16

Właśnie go oglądałem

---------- Post dodany o 18:16 ---------- Poprzedni post był z 18:15 ----------

czekam na inne opinie
Myślałem też nad Bosch silver

ppgor 20-09-11 18:22

w dzisiejszych czasach , jak to bywa z różnorakimi częsciami są dobre, mniej dobre
i chinole.
uda sie to Bosch bedzie super albo i nie, Centra też albo - albo.
a kupisz chinola i bedzie super. loteriada....

Michalllll 20-09-11 20:22

no właśnie dlatego chciałem zasięgnąć porady innych

ppgor 20-09-11 20:27

Cytat:

Napisał misiael52 (Post 617141)
no właśnie dlatego chciałem zasięgnąć porady innych

wiec pisze: pomykam na CF 3 roczek i bez uwag :smt023

Seboludek 21-09-11 08:14

od roku jeżdżę na Bosch S5 77Ah i polecam, w zimę przy -25C nie było żadnych oznak słabego rozruchu, kręcił tak samo jak w lato ;)
http://allegro.pl/akumulator-bosch-s...825833007.html


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi