Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Jak odróżnić silniki? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22810)

Emf 10-07-08 20:20

Jak odróżnić silniki?
 
Chodzi mi o benzynowe.
Po czym poznać jeśli na silniku nie ma napisu jaka to pojemność :(
Możecie mi powiedzieć na przykładzie mojego 1,8, czy odróżnicie go wizualnie od 1.6 lub 2.0
Znajomy ma zamiar kupić auto i nie wie jak to rozpoznać.
Czasem wiadomo, że dokumenty to jedno, a stan faktyczny drugie.

http://img292.imageshack.us/img292/5...0469qs0.th.jpg

Jastrząb 10-07-08 20:28

tez sie nad tym zastanawiałem jak kupiłem samochód...:P a Twój 1.8 wyglada identycznie jak moje 2.0..;p

MisiekT 10-07-08 20:43

mozna po numerze silnika, ale nie wiem gdzie jest wybity...

Emf 10-07-08 20:57

Jastrząb, gorzej jak się okaże,że mamy 1,6 :mrgreen:
MisiekT, numer silnika w Fordzie to siedem ostatnich znaków numeru VIN, tylko gdzie go sprawdzić?

MisiekT 10-07-08 21:00

Cytat:

Napisał Emf
tylko gdzie go sprawdzić?

Cytat:

Napisał MisiekT
nie wiem gdzie jest wybity...


Janisek 10-07-08 21:34

Cytat:

Napisał MisiekT
gdzie jest wybity...

wg instrukcji:
zetec-SE 16v - z przodu, po prawej stronie, z dołu silnika/kolnierza skrzyni biegów
zetec-E 16v - po stronie wydechu bloku silnika, obok kołnierza obudowy skrzyni biegów
TDDI - po lewej stronie powyżej pompy wtryskowej

Emf 10-07-08 21:53

Cytat:

Napisał MisiekT
MisiekT napisał/a:
nie wiem gdzie jest wybity...

Cytat:

Napisał Emf
MisiekT, numer silnika w Fordzie to siedem ostatnich znaków numeru VIN

;)
Więc jak ustaliliśmy powyżej swój numer silnika znam ale gdzie sprawdzić po numerze jaki to silnik :|

GAWRON 10-07-08 22:48

Cytat:

Napisał Emf
Możecie mi powiedzieć na przykładzie mojego 1,8, czy odróżnicie go wizualnie od 1.6 lub 2.0

Problem moze byc w odroznieniu 1.8 od 2.0 bo 1.6 jest zupelnie inny i to widac odrazu.

matteoz21 11-07-08 00:47

Tak jak mówi GAWRON, 1.6 jest całkowicie inny- mój wujek ma 1.6 SE i w odróżnieniu od mojego 2.0 u niego kolektor wydechowy jest z tyłu a z przodu odsłonięty jest alternator- czyli silnik jest zamontowany odwrotnie niż w 2.0- a poza tym w komorze silnika jest jeszcze sporo miejsca wolnego :D

DarekU 11-07-08 07:05

Na stronie Forda są instrukcje obsługi do ściągnięcia a instrukcji są rysunki komory silnika w każdym modelu jest około 6 rysunków bez problemu rozpoznasz silniki po tych rysunkach

MisiekT 11-07-08 09:05

Cytat:

Napisał DarekU
bez problemu rozpoznasz silniki po tych rysunkach

jak nie wiesz o czym mowisz, to nie pisz pls... 1.8 i 2.0 to blizniacze silniki i na pierwszy rzut oka sie niczym nie roznia wiec i schemat duzo nie da...

Emf, a czy 1.8 tez ma katalizator pionowo przed silnikiem, czy pod spodem autka?

SzerszeN 11-07-08 10:22

Cytat:

Napisał Emf
;)
Więc jak ustaliliśmy powyżej swój numer silnika znam ale gdzie sprawdzić po numerze jaki to silnik :|

nic takiego nie ustaliliscie ;) to tylko tobie sie tak wydaje ze go znasz, jesli odczytujesz tylko po vin na budzie

Emf 11-07-08 17:43

Cytat:

Napisał MisiekT
Emf, a czy 1.8 tez ma katalizator pionowo przed silnikiem, czy pod spodem autka?

MisiekT, kurcze głowy nie dam ale wydaje mi się, że pod spodem auta.
Oglądałem je na kanale ale nie zwracałem na to uwagi :|

SzerszeN, skoro silnik nie był wymieniany, a nie był bo mi auto sprawdzało kilka osób "z branży" to jestem PEWIEN jaki mam numer silnika :razz:

SzerszeN 11-07-08 18:21

Cytat:

Napisał Emf

SzerszeN, skoro silnik nie był wymieniany, a nie był bo mi auto sprawdzało kilka osób "z branży" to jestem PEWIEN jaki mam numer silnika :razz:

co oznacza ze rowniez jestes pewien jaki to silnik, a nie o to chodzi w tym temacie :P

Emf 11-07-08 20:20

SzerszeN, no właśnie nie jestem pewien bo numer znam ale nie wiem jak wywnioskować z numeru, czy to faktyczna pojemność.
Oczywiście, że jestem bez mała na 99% pewien, że jest to 1,8 ale ten 1% niepewności zostaje, że np, jak Dojcz walnął się w dokumentach ;)

Jastrząb 11-07-08 22:05

Cytat:

Napisał Emf
SzerszeN, no właśnie nie jestem pewien bo numer znam ale nie wiem jak wywnioskować z numeru, czy to faktyczna pojemność.
Oczywiście, że jestem bez mała na 99% pewien, że jest to 1,8 ale ten 1% niepewności zostaje, że np, jak Dojcz walnął się w dokumentach ;)

no to w najgorszym wypadku masz 2.0 ;p

Emf 11-07-08 23:49

Cytat:

Napisał Jastrząb
no to w najgorszym wypadku masz 2.0 ;p

To by był plus :D
Nie no tak serio to myślałem, że "wizualnie" można odróżnić te silniki od siebie ale jednak z tego co piszą użytkownicy, jest z tym mały problem bo np. 1,8 i 2,0 to bliźniacze silniki.
Są tego plusy w postaci wielu pasujących części do wszystkich silników.
W niektórych autach silniki najmocniejsze, czyli te w okolicach pojemności ok. 2 litrów często mają całkowicie inną konstrukcję, są rzadziej spotykane, a co za tym idzie ceny części często przyprawiają o zawrót głowy.

DarekU 12-07-08 08:50

Sorki
1,8/2,0 Duratec-HE to ten sam obrazek komory silnika.
Ale inne idzie rozpoznać

navigator 12-07-08 21:44

No...jakkolwiek rozwieję Twe wątpliwości, niepewności, strach, obawy.... :mrgreen: i oznajmiam iż 1.6 to raczej nie masz, gdyż obraz spode maski mam zupełnie inny zatem dobra Twoja [bigok] no chyba że mam 2.5 V6 i o tym nie wiem , niemniej chiba zmulone strasznie [helm] gdyż na peffno 208,5 nie pojedzie [los]

:smt077 E :smt077

Emf 12-07-08 22:00

navigator, uspokoiłeś mnie :mrgreen: [los2]

Cytat:

Napisał navigator
no chyba że mam 2.5 V6 i o tym nie wiem , niemniej chiba zmulone strasznie [helm]

:smt044 :smt044 :smt044

navigator 12-07-08 22:45

[quote="Emf"]navigator, uspokoiłeś mnie :mrgreen: [los2]

ależ bardzo Cię proszęż, u mnie - jak u Kaszpirowskiego - transcendentalna sentencja zawsze pod ręką [helm] - generalnie podstawowa zasada:

ujeżdżane V6 - pięknie brzmi i pięknie jedzie [tuning]
pode nogą 2.0 - brzmi gorzej i gorzej jedzie [hehe]
chłostane 1.6 - wydaje dźwięki.........rozpaczy [los] [prawie jak Yugo - oszczędny, nie szybki] :mrgreen:

:smt077 E :smt077

gRuHa 15-07-08 01:18

skrzynia Panowie :!:
w 1,8 jest iB5, w 2,0 jest MTX75 i o ile autko nie przeżyło przeszczepu to taka skrzynia musi być przy takim silniku...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi