View Single Post
stare 18-12-14, 10:15   #10
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Są dwie znane firmy co to robią: Scroll Products oraz Turbospec.
Co do kosztów mają tam podane, zresztą najlepiej dogadać przez telefon. Robiłem w tej pierwszej firmie. Ja swoich kosztów nie będę zdradzał - były wyższe bo dawali nową gruchę z czujnikiem (przy demontażu silnika miałem crash). U mnie zrobili upgrade na maxa z największym kołem jakie wirnik GT17 uciągnie, razem z wieńcem VNT na łopatki z pełnego materiału a nie paski blaszane jakie w serii są (które wysokie EGT roztopi).

Ceny hybrydy od ok. 1200zł (strzelam że będzie ok. 1600 za moją opcję).
Duży IC trzeba liczyć z łącznikami silikonowymi ok. 600zł.
Program u Heko - kwestia indywidualna, bo to indywidualne strojenie, więc więcej niż za normalne strojenie.
No to masz lekko ponad 2000zł (bez strojenia), licząc że wszystko przy aucie dłubiesz samemu. Potencjał ok. 200hp.

MAP sensor - Heko napisał mi tak mapę od boostu, że fabryczny może zostać (ale w razie "w" trzeba mieć zamontowany boost gauge).
Nie wiem jak u innych tunerów czy umieją takie cuda, bo trzeba przekroczyć 1,5bar (a do tylu fabryczny starcza). Inaczej trzeba coś dobrać, np. z Opli DTI + zrobić adapter na dolot.

Wtryski hybrydowe to już akurat było moje widzimisię Moja autorska praca.


I wcale nie trzeba nie wiadomo ile niutonów ładować na sprzęgło - ten moment trzeba utrzymać jak najbardziej do końca zakresu obrotowego.
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...

Ostatnio edytowane przez MichalST ; 08-03-15 o 21:25
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem