View Single Post
stare 20-11-15, 12:31   #2
rusałka38
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 84
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukira Zobacz post
Witajcie.

Wczoraj byłem na wymianie hamulców u mechanika i miałem widzimisie, żeby sprawdził mi ciśnienie sprężania na cylindrach.

Wyniki były następujące:
- I - 10.5bar
- II - 8.5bar
- III - 10.8bar
- IV - 10.8bar

Jako, że silnik nie kopci, obstawia że to wina zaworów. Wycenił naprawę na +/- 700pln (szlifowanie zaworów, gniazd zaworowych i głowicy). Gaz BRC założony 8lat temu. Zrobione na nim 90k, cały silnik ma już 260k.

I tutaj zaczynają się pytania:
1. Czy jazda w takim stanie jest bezpieczna?
2. Czy takie szlifowanie to rozwiązanie tymczasowe, czy wystarczy już na długo?
3. Czy może być to przyczyna nieco leniwej reakcji na pedał gazu przy niskich temperaturach?
4. Jeżeli się okaże, że pierścienie też wymagają regeneracji, to jak bardzo wzrasta koszt (może ktoś już to robił...) ?
5. Jakie ciśnienie "powinno" być na zdrowym silniku? Wyczytałem, że Zetec 2.0 16V mają od nowości MAX 14bar...
Witaj. 1. Co masz na myśli "bezpieczna"?- jeśli nieszczelne gniazda to będą przedmuchy- odkręć korek wlewowy oleju i przyłóż dłoń- stwierdzisz, czy mocno "dmucha", jeśli tak to w jakiejś perspektywie czasu może wywalić uszczelkę klawiatury, a jeśli winne są pierścienie to analogicznie przedmuchy będą do skrzyni korbowej- skutek ten sam tylko uszczelka pod misą. Usterki skrajne, ponieważ nadmiar gazów odprowadza odma a kiedy ona nie "wyrobi" to mogą paść w/w uszczelki. 2.Dobrze wykonane szlifowanie + czasem połączone z wymianą niektórych zaworów załatwia sprawę na dłuuugo!. 3. może być, ale ten sam efekt zaistnieje przy wyrobionych pierścieniach- choć biorąc pod uwagę "niskich temperaturach" obstawiam raczej pierścienie. 4. Ja w 1.6 zetec wstawiłem pierścienie prima za 36zł/cylinder. Koszt nie powinien być dużo większy- te sugerowane 700 jeśli wchodzi w to koszt szlifu to nie za dużo tylko upewnij się o te "+-" bo czasem tu tkwi haczyk!. Czy w tej cenie jest wymiana uszczelniaczy zaworów?(koszt ok. 5zł/szt). 5. W moim 1.6 przy 200000km przed wymianą pierścieni ciśnienie było 14,14,14,13.
rusałka38 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem