View Single Post
stare 28-01-17, 17:08   #22
Matn90
Turysta
Grupa: Brak
 
Mateusz
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Schlesien
Ford Focus IV
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
2019
SC Częstochowa
Postów: 128
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał skylla1 Zobacz post
Przesiadłem się z 1,6 100KM na 1,0 125KM, no ale wy wiecie lepiej
1.6 100 KM to był dobry, ale w focusie mk1... W II to był muł, więc nikogo nie dziwi przesiadka i twoja radość, ja jeździłem focusem mk3 1.6 125 i Ecoboostem mk3 1.0, wypowiedziałem swoje zdanie, przy moim stylu ecoboost palił tyle co 1.6, skrzynia 6 w mieście przyda się tak jak bezzębnemu szczoteczka do zębów... W mieście ja używam góra 4 biegu, czasami 5 biegu jak można jechać 70 i jadę 80..., więc 6 do miasta średnio potrzebna. Na autostradzie kosiareczka pali więcej od wolnossącego...

1.6 jest wykastrowany do 3,5 tys obrotów stosunku do starych silników Forda, ale tragedii nie ma, to efekt norm emisji spalin niestety.

Ecoboost to jest może i oszczędny, ale przy emeryckiej jeździe. Ja nawet nie słucham eko-niańki w focusie, bo co mi na oszczędności paliwa, jak wydam na naprawy silnika? Nigdy (poza jedynką w czasie ruszania rzecz jasna), nie mam na obrotomierzu mniej niż 2000 obr/min, długotrwałe trzymanie biegów poniżej tej wartości w benzynie powoduję zwiększenie zużycia korbowodów, wałów (radzę poczytać o prędkości krytycznej wału). Jak kogoś nie stać na paliwo to nie stać go też na samochód i naprawy.

A co do focus 2.0 162 km chciałem takiego sobie kupić z Kanady (nie trzeba wymieniać lamp, bo mają zgodną homologację z EU), niestety jedyny z manualem miał wywaloną poduszkę kierowcy, gdyby miał tylko rozwaloną blacharkę to na 100% bym go wziął, bo to najlepszy i najlepiej pasujący do focusa mk3 silnik (poza ST i RS oczywiście )
Matn90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem