View Single Post
stare 11-04-07, 16:36   #1
Piter1
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: W-wa
Postów: 6
Domyślnie Dziwny dzwięk przy ostrym przyspieszaniu TDCi

Witam!

Niedawno kupiłem Focusika 2003 TDCi. Autko sprawuje się jak na razie idealnie (5 tys przejechane juz). Poniewaz jest to mój pierwszy diesel mam pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów. Przy gwałtownym przyspieszaniu z wolnych obrotów (gaz do podłogi), przy włączaniu się turbiny (powyżej 2tys obr) z pod maski dochodzi do kabiny dzwięk (mam wrażenie, że kanałami wentylacyjnymi), który najlepiej można opisać jakby dmuchawa powietrza włączyła się na najwyższy bieg. Dzwięk jest wyraźny i zdecydowanie przypomina szum przepływającego powietrza. Po chwili dzwięk znika, także po ujęciu gazu. Dodam, że przy wolnym przyspieszaniu dzwięku tego nie ma, ani przy dodawaniu gazu na nie obciążonym silniku (na postoju). Możliwe żeby turbina tak głośno się włączała? Samochód pod względem dynamiki jeździ normalnie, silnik pracuje równiutko. Oprócz tego dziwnego dzwięku nie mam żadnych innych uwag do pracy silnika. Po kupnie zmieniałem rozrząd i olej, mój mechanik nic niepokojącego pod maską nie zauważył. Czy to jest normalna praca TDCi?
Piter1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem