View Single Post
stare 03-08-07, 10:26   #5
quarti
Turysta
 
Avatar quarti
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: lubuskie
Postów: 12
Domyślnie Re: Wibracje/trzęsienie przy wiekszych prędkościach

Cytat:
Napisał MikeR
Półośki też ok.
A w jaki spsosób sprawdzałeś półosie? U mnie objawy były podobe. Oględziny półosi robiło dwóch mechaników, którzy twierdzili, że sa one na 100% dobre. Ale były to tylko oględziny zewnętrzne (na 100% były to wg. nich niewyważone koła - tylko, że wyważałem je dzień wcześniej, przekładałem tył na przód, lewą na prawą, zakładałem zimowe - żadnych zmian). Dopiero trafiłem do mechanika, który zna się na fordach i po samym opisie stwierdził, że na bank to któraś z półosi. Po rozebraniu obu okazało się, że to wewnętrzny przegub prawej półosi (zmiany nie były wogóle wyczuwalne przy oględzinach zewnętrznych). Po wymianie foczka śmiga aż miło - drgania minęły. U mnie trzęsło w zależności od nawierzchni (na różnych drogach) od 90 do 130 km/h, przy przyspieszaniu. Po odjęciu gazu i powyżej 130 km/h drgania i trzęsienie mijały. Drgania były wyczuwalne najbardziej na podłodze i trzepało trochę kierownicą. Oryginalny przegub to ok. 800 zł. + wymiana. Na www.przeguby.pl zamiennik (bardzo dobra jakość) kosztuje 380 zł.
pzdr
quarti jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem