View Single Post
stare 10-08-09, 13:30   #23
pawel_k
Turysta
 
Avatar pawel_k
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Katowice
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2000
SK Katowice
Postów: 59
Domyślnie

jarecki221,
Jeśli masz na myśli kluczyk z pilotem (z możliwością wymiany faktycznego klucza poprzez dorobienie z surówki) to tu widzę podstawowy problem:
Masz tylko jeden macierzysty - a do zakodowania immo potrzebne są dwa z immo i tu trzeba do aso, ale podobno są tacy magicy, którzy to dorabiają w jakiś sposób, ale to kosztuje.
Jeśli masz taki kluczyk to zaprogramowanie pilota (centralnego zamka - jeśli masz odpowiedni moduł komfortu - szukaj na forum też jest dużo o tym) nie powinno sprawiać problemu.
Na forum jest tutorial jak to zrobić (obie powyższe czynności).
P.S. W moim przypadku niestety okazało się że miałem tylko jeden klucz z zakodowanym immo.

[ Dodano: Pią 14 Sie, 2009 22:02 ]
Witam ponownie!
Poniżej postaram się przekazać garść informacji co i jak wykonałem w moje foce tak jak w temacie - dorobienie kluczyka.
1. Na allegro zakupiłem kluczyk (surówka + pilot) koszt za używkę ok 120 zł.
2. Poszedłem do kolesia (co dorabia klucze) i wypiłowałem co trzeba koszt jakieś 40 zł.
3. Niestety w moim przypadku pomimo dwóch kluczy z pastylkami nie mogłem zakodować trzeciego (jak się potem okazało już jeden z tych dwóch miał niezakodowaną właściwie pastylkę ), co spowodowało konieczność dodatkowego kodowania kluczyka (skopiowanie pastyli - a bardziej kodu).
4. Jako, że kupiłem kluczyk z pilotem przystąpiłem do drugiej części planu - uruchomienie centralnego z pilota.
5. Z racji że mój moduł komfortu był najuboższy z możliwych AB (różowy) musiałem dokupić nowy.
6. Kolejna wizyta na allegro dała zakup stosownego modułu ED (szary, stwierdziłem że zielony nie dość że ten dostępny był dwa razy droższy to nie wiele się różni od tego szarego) - koszt ok. 80 zł
7. Zamontowanie nowego modułu wydawało się łatwe ale uwaga takie nie jest, być może w moim przypadku, paluszki mnie jeszcze do dziś bolą , ale udało się więc dal chcącego nic trudnego :P
8. Następnie zgodnie z Instrukcją zakodowałem sobie pilota.
Także za stosunkowo niską kwotę suma powyższych plus koszty przesyłki udało mi się dorobić nowy klucz i poszerzyć nieco funkcjonalność .
__________________

Ostatnio edytowane przez pawel_k ; 15-09-09 o 20:55
pawel_k jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem