View Single Post
stare 21-08-09, 12:29   #2
dziadymil
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: płońsk
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
2000
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 19
Domyślnie

To może Ja, zerknij na ten filmik.

http://www.youtube.com/watch?v=1DhYk3Mm8HQ

Zawór EGR jest zamocowany na kolektorze i trzeba go razem z kolektorem wykręcić.
Kupiłem i już mi przysłali ten preparat co jest na filmiku, jak zrobię czyszczenie to napisze jakie były efekty tego zabiegu. Generalnie moja Foczka tddi od jakiegoś czasu troszkę się przymuliła, zaczęła więcej kopcić a sprężarka kopniaka dawała dopiero od 2300-2500. Wcześniej 1600-1800 już ciągnęła. Wymieniłem filtr powietrza i paliwa, wyczyściłem intercoller (zalałem go na 2 godz benzyną ekstrakcyjną a później sprężarką przedmuchałem, trochę tego syfu wyleciało). I naprawdę pomogło, dynamika powróciła do normy, mniej kopci. Teraz jeszcze wyczyszczę cały układ dolotowy tym preparatem, preparaty tego producenta są używane w warsztatach specjalizujących się w naprawie wtryskiwaczy benzynowych i do diesla. Niestety ale paliwo "Polskiej produkcji" jest jakie jest. Zresztą każdy kto kiedyś był albo przejeżdżał przez Niemcy zauważył różnicę w paliwie więc nie będę się rozpisywał. No i po 40 tys przejechanych na naszym rodzimym paliwie teraz takie kwiatki mogą wychodzić. Jedyna rada to V-power Shella, mój kolega pomyka Golfem i w tej chwili ma 350 000 najechne tylko na V-power. I tylko wymienia olej, filtry i klocki.
dziadymil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem