View Single Post
stare 01-09-10, 19:41   #10
FoFusz
Turysta
 
Avatar FoFusz
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: KrK
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2002
KR Kraków
Postów: 159
Domyślnie

Stacho - dzięki za wyczerpującą odpowiedź, naświetliłeś mi w sposób precyzyjny sytuację, nad którą się zastanawiam czytając temat dotyczący dwu-masy. Takie spokojne wyczerpujące podsumowanie, które zawiera całą esencję tego jakże obszernego i ciężkiego do przebicia i strawienia tematu


Oczywiście mam dalej wątpliwości:

No tak zgadzam się stosując KIT VALEO oszczędzamy na kosztach podzespołów, ale czy aby nie okaże się, że po pewnym czasie polecą inne elementy związane z zastosowaniem tego zamiennika, myślę tu o skrzyni i innych elementach przeniesienia napędu. Tak sobie rozumuję, ale wybijcie mi to z głowy, jeżeli się mylę. Żeby nie było tak, że wymienię dwu-masę na KIT'a i przetrwa on do końca żywota foki, ale za to wszystkie inne pośrednie elementy będą sukcesywnie, co jakiś czasookres wymieniane tylko dlatego, że nie wytrzymują.

---------- Post dodany o 19:41 ---------- Poprzedni post był z 19:18 ----------

Do tego wszystkiego doszło jeszcze jedno, co zauważyłem, nie wiem, od kiedy to się dzieje, ale odnoszę wrażenie, że od nie dawna (właśnie upłynęło kilka mocno wilgotnych dni), mianowicie jak wciskam pedał sprzęgła to słychać delikatny piiisk takie ćwierkanie, dźwięk ten jest naprawdę delikatny, ale go słychać, przy wyłączonym radiu i otwartych szybach. Nie wiem czy to nie ma coś wspólnego z tą dwu-masą, ale jest to kolejny niepożądany odgłos. Co to może być?
__________________
...dopiero żyć zaczniesz, gdy umrzesz kochając...
Jan Twardowski
FoFusz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem