View Single Post
stare 08-10-10, 20:06   #14
kwl
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 38
Garaż
Domyślnie

witam po przerwie.
Nie wiem, czy nie zbyt przedwcześnie się chwalę, ale co tam
Byłem teraz w delegacji focusem i w drodze do kolejnego miasta postanowiłem uzupełnic bak lepszym paliwem. Wlałem Ultimate'a do pełna - jakieś 43 litry, reszta to normalny ON ze Statoila. Zostawiłem auto pod hotelem. W nocy był mróz na Lubelszczyźnie (całe oblodzone szyby, potworny 'pic' po wyjsciu z ciepłego pokoju). Od razu zacząłęm się zastanawiac jaki kopciuch poleci na dzień dobry. Ku mojemu zdziwieniu w lusterku nie zobaczyłem żadnej chmury. Musiałem aż wysiąsc, zeby się upewnic. Coś tam poszło, ale wiatr rozwiał, no i brak chmury zwaliłem na silne wianie.
Wróciłem do Łodzi, wypaliłem z pół baku i dzisiaj rano znowu ruszyłem w trasę. Odpalam rano (też noc zimna), a dzisiaj już dymu z rury brak Widac jakośc paliwa miała na to wpływ, albo jednorazowo efekt porannej chmury znikł.

Poajwił się za to nowy wątek.
Od wymiany oleju przeleciałem jakies 7 tys km i dzisiaj zauważyłem ubytek tegoż płynu.
Zanim sprawdziłęm olej przeleciałem jakie 150 km i po schłodzeniu auta i zgaszeniu sinlika słycha było wyraźny pisk przez ułamek sekundy. Wtedy ostygł silnik, sprawdziłem olej i zauważyłem ubytek, jakieś 4 mm na bagnecie. Myślicie, ze to piszczenie może miec z tym związek?

P.S.
Zauważyłem też, ze po porannym odpaleniu zanim silnik sie nagrzej, coś piszczy przy prawym błotniku. Postawiłem na pasek, a raczej to koło, które się z paskiem obraca.
Potem wykryłem ten olej. Myślicie ze to powiązane ze sobą moze jakoś byc?
kwl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem