Temat: [MK1] kodowanie pilota
View Single Post
stare 10-01-11, 00:05   #19
marfm76
Moderator
Grupa: Opolskie
 
Avatar marfm76
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Opole
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
wrzesień
2001
OP Opole
Postów: 1 548
Garaż
Domyślnie

Witam. Podepnę się pod temat bo mam kilka pytań.
Zacznijmy od początku -tak wygląda mój kluczyk i pilot do centralnego zamka i alarmu (jakość fotek kiepska bo z komórki ale jak będą potrzebne lepsze to zrobię) :


Ponieważ pilot jest bardzo zużyty nie ma na nim żadnych znaczków, które by określały, do czego służą kolejne przyciski -czy ktoś może mi podpowiedzieć?
Wiem tylko że ten duży czarny jest do otwierania i zamykania centralnego zamka.
Drugi problem polega na tym, że do wczoraj otwieranie i zamykanie działało bez zarzutu -auto reagowało na pilota z 20-30 metrów. Wczoraj rano działał tylko z odległości 1m. Standardowo poszedłem kupić nową baterię. Po wymianie baterii w ogóle nie mogę otworzyć ani zamknąć auta -zadziałało tylko raz (po 10 minutach naciskania) tyle żeby wyłączył się alarm i więcej już nie próbowałem. Teraz otwieram i zamykam kluczykiem. Poszedłem też do domu po drugi kluczyk z pilotem -nie sprawdzałem wcześniej czy działa a jak wczoraj spróbowałem go użyć to mi się nawet ta czerwona dioda nie zapalała. Po wymianie baterii dioda się świeci ale auto nie reaguje.
Czy przez wymianę baterii mogło dojść do rozkodowania pilota? Próbowałem sprawdzić kodowanie pilota przez 4x pozycja 0-II w ciągu 6 sek. ale nie było żadnego sygnału dźwiękowego po którym trzeba nacisnąć przycisk na pilocie
Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
Marfm.

A...jeszcze jedno: czy w każdym Focusie jest zamontowany immo? Jak mam sprawdzić czy go mam?
marfm76 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem