View Single Post
stare 25-02-11, 11:38   #20
fazunia77
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 42
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
Postaram sie conieco sprostowac z racji tej ze mam i wiem jak jest
A wiec jesli silnik jest rozgrzany-wskazowka w polowie to nawet na wolnych obrotach silnika i co prawda nie na ustawieniu 3-4 ale na 1-2-dmuchawa- nagrzewnica powinna grzac cieplym.
Ale kolega bardzo zwraca uwage na obroty silnika...czyzby niedomagania pompy?
Trudno to stwierdzic jesli samemu sie przy tym niejest tak czy inaczej jesli uklad chlodzenia jest ok to na wolnych obrotach powinna spadac temperatura silnika przy nadmuchu zarowno na 1 lub 2 przy temp ponizej 0 bo silnik niema szans utrzymac wowczas swojej temperatur.
A wiec musisz kolego zaobserwowac czy ci spada temp. silnika jak masz nadmuch np. na 1 lub 2 teraz jak sa mrozy a jesli spada to znaczy ze nagrzewnica dobrze odbiera cieplo a to jest poprostu twoje subiektywne odczycie bo diesle tak maja ze sie slabiej sie nagrzewaja-taka konstrukcja silnika.

Ale po co wymieniales Nagrzewnice?
A moze masz jakis zamiennik tanszy wsadzony i teraz jest klopot bo niewiadomo czy to zamaly przeplyw plynu czy faktycznie nagrzewnica slabo grzeje...
Do kolegów z takimi problemami-sprawdźcie sobie korek na zbiorniczku wyrównawczym.U mnie tak się działo jak zaciął sie zaworek który jest w korku.Na wolnych obrotach pompa nie mogła wypchnąć płynu bo robiło się podciśnienie,a zawór w korku odpowiada właśnie za wyrównywanie ciśnień.Jeżeli temp. silnika jest dobra to przyczyną na pewno nie jest termostat bo nagrzewnica zasilana jest z małego obiegu płynu.
fazunia77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem