View Single Post
stare 21-04-11, 10:00   #12
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Model silnika niema znaczenia
Wsystko napisałes poprawnie...i tak teoretycznie powinno byc.
Tylko ze....taki haczyk...

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22391
przeczytaj sobie ile miał mjopek=834g po ilu latach w samochodzie ktory mial od nowosci
28-03-09, 13:24 mjopek
oraz co mu napisał
22-05-09, 18:18 huascar

Dodam ze mam 2 foki w tym jedna z salonu od nowosci i wszystko na oryginalach..i nikt nic niegrzebał poza mną. Klimatyzacja nigdy nie ruszana...przez 10 lat.
rok temu nie miałem czasu jak urwały sie kabelki przy sprzęgle i brat pojechał aby to zrobili bo ja nie miałem czasu aby pod samochód wejść. Po 10 latach jak sprawdzili ilość czynnika to powiedzieli ze jest ok. A wiec wniosek...musiało być oryginalnie więcej nabite.

W tym roku zauważyłem w tym samochodzie ze sprzęgło sie za szybko rozłącza..pojechałem do nabicia...zaplaciłem 150zl dobili...bo brakowało 200g.

ALe..!!! dalej cos mi niepasowało...niby nabili tyle co ma byc..740g
Pojechałem drugi raz..musiałem sie wykłócić ale zapłaciłem wiec wymagam...dobili mi jeszcze na moje żądanie około 150-200g więcej..sprawdzałem po ciśnieniu.

Dopiero po tym drugim dobiciu sprzęgło zaczeło pracować tak jak pisze instrukcja forda.
Jeśli sprzęgło w temp. 20stC sie rozłącza na wolnych obrotach to prawdopodobnie brakuje czynnika w klimatyzacji.
Ford AC system charts and information.pdf
w tym pliku jest napisane jak powinna pracowac sprezarka-i jak sie robi jej test.
Dodam iz dopiero po drugim dobiciu klimatyzacja zaczela dopiero mocno chlodzic.
Jesli sprzego na wolnych obrotach sie rozłącza to sprężarka mało pompuje i klimatyzacja słabiej chłodzi i niszczy sie sprzęgło sprezarki.

Wystarczy popatrzeć na kółko od sprężarki-bo to ładnie widać...ile czasu sie kręci na wolnych obrotach a na ile przestaje sie kręcić.Sprawdzić jaka jest temp....najlepiej aby bylo okolo 20stC
Ale przed testem klimatyzacja powinna pochodzic przez jedna minute na obrotach 2000rpm aby sie ciśnienia nabiły. Póżniej puszczamy gaz i idziemy pod maske i sprawdzamy jak chodzi sprzegło...jesli kółeczko niekręci sie przez min. 30sek to coś jest nie tak. Będzie to powodowało przyśpieszone zużycie sprzęgła.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 21-04-11 o 10:03
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem